Ada Vizyon Yapı'dan Geleneksel Buluşma

Turizmin kalbi Kuşadası'nda fark yaratan çevreci projelerle adından sıkça söz ettiren iş insanı İbrahim Meral, 20 yıldır sürdürdüğü geleneksel kavurma günü ile konut sektör temsilcilerini ve müşterilerini bir kez daha bir araya getirdi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

İnşaat sektöründeki başarıları sayesinde, giderek yükselen müşteri memnuniyeti portföyü ile oluşan talepleri, modern ve çevreci mimarilere dönüştüren, kaliteli yaşam alanları ile de müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartan başarılı iş insanı İbrahim Meral, Ada Vizyon Yapı olarak sektördeki tecrübelerini, müşterilerinin yaşam alanlarında huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak için hayata geçirdiklerini söyledi.

Firmanın son projesi olan ve bir buçuk yıl önce inşaatına başlanan Yaren Living Park’ta dost meclisi altında geleneksel kavurma gününü gerçekleştiren firmanın etkinliği büyük ilgi gördü.

Geleneksel dost meclisi buluşması

“Yaren Living Park Modern mimarisi, estetik iç yapısı ve yaşamınızı kolaylaştıracak olanakları ile şehrin cazibe merkezi Kuşadası’nda sizi bekliyor” sloganı ile her geçen gün yükselen konutların bulunduğu alanda yapılan etkinlik ve projeleri hakkında bilgi veren Ada Vizyon Yapı sahibi İbrahim Meral: “Ada Vizyon Yapı olarak 20 yıldır bu sektördeyiz ve yap-sat yapıyoruz. Müşteri portföyümüz ağırlıklı yurtdışı olmakla birlikte İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir-Çeşme’den, Muğla-Bodrum’dan da müşteri portföyümüz var. Eş, dost, çalışanlarımız, müşterilerimizle birlikte bizim sektörde ve bizimle beraber çalışan arkadaşlarımızla yine bir geleneksel dost meclisi yemek etkinliği yapalım istedik” dedi.

“Dünya şehri olan Kuşadası’ndaki Konutlarımız Avrupa Standartlarında”

Yaptıkları konutların Avrupa standartlarında olduğunu ifade eden Meral, konuşmasının devamında: “Özellikle altyapı ve izolasyona önem veriyoruz ve çevreci kimliğimizi de ön plana çıkarma hassasiyetindeyiz. Şu anda projelerimizde balkonlar dahil yerden ısıtma standart şekilde. Bu bölgenin handikabı olan su sorunu var. Ancak bizim burada içilebilir suyumuz var ve içilebilir su kıvamında banyomuzu yapabiliyoruz. Havuzumuzda ise kimyasal kullanmayacağız. İnsanların yüreğine dokunabilecek projeler yaptığımız sürece mutlu olacağız. Ülkemizi doğru bir şekilde yaptığımız inşaat sistemiyle çok güzel bir şekilde Dünya’ya tanıtmak istiyoruz. Çünkü sonuçta Kuşadası bir Dünya şehri ve hak ettiği değeri görmesi gerekiyor. Herkes davetli. Gelip göz temasında bulunsunlar. Yaptığımız projeyi yerinde görmelerini istiyoruz” dedi.

Konutlar daha erken sürede teslim edilecek

Ada Vizyon Yapı Satış Müdürü Fulya Karakavak: “Yaren Living Park, Ada Vizyon Yapı’nın 1 buçuk yıl önce başlamış olduğu proje. Biz bu projenin bitiş tarihini biraz öne aldık. Müşterilerimize sürpriz yapmak istedik. Yani var olan ve yeni olacak müşterilerimizin aslında hayatını kolaylaştırmak istedik. Birinci etabımızın anahtar teslim dönemini bu yılsonunda gerçekleştireceğiz. İkinci etabımızın anahtar teslim dönemini Mart ayında, üçüncü etabımızın da anahtar teslimini 7. ayda gerçekleştireceğiz. Aslında teslim tarihini normal tarihlerin çok çok önüne çektik. Çünkü insanların bir an önce bu güzel projeyle buluşmasını istiyoruz. Bizim projemiz Kuşadası konseptinin biraz üstünde bir proje. 20 tane akıllı fonksiyonumuz var. Bu 20 tane akıllı fonksiyonumuzun içerisinde kombinizi uzaktan erişimle açıp kapatmanızdan tutun da evinize ses komutuyla girmeniz, vanalarınızı açıp kapatmanız, prizlerinizi açıp kapatmanız mümkün. Siz dünyanın her neresinde olursanız olun evinizle ilgili kafanızda en ufak bir soru işaretiniz varsa evinizi uzaktan uygulamayla yönetebiliyorsunuz. Tabi projemizin akıllı fonksiyonları içerisinde fiziksel özellikleri de çok güzel. Her şeyden önce evlerimiz yüzde 40 enerji tasarruflu, artık enerjinin bu kadar önemli olduğu bir dönem de enerji tasarrufu olması gerekiyordu. Yani evlerinizi ısıtırken, soğuturken kar edeceksiniz. Doğayı da korumuş olacaksınız. Bunun haricinde de evlerimizin fiziksel özellikleri de çok güzel. Evlerimizde kat ferahlığına ve içilebilir su teknolojisine çok önem verdik. Çünkü su son zamanlarda hayatımızın en büyük problemi ama burada musluklardan suyunuzu içebileceksiniz. Beyaz eşyalarınızın ömrünü uzatabileceksiniz. Bunun haricinde deterjan tüketiminiz en aza inecek. Bu sayede biz aslında çevreci özelliğimizi korumak istedik. Arıtma sistemi kurduk bunun için, tabi bu arıtma sistemini kurunca bu suyun bir kısmı atığa gidecek. Biz bu suyu doğaya kazandırmak için aynı zamanda bahçe sulamayı da kattık. Yani asla doğacı yanımızdan vazgeçmedik. Ciddi anlamda çok güzel bir peyzaj alanımız var. Çünkü doğadan aldığımızı tekrar doğaya vermemiz gerekiyor. Bu bizim müteahhidimizin en meşhur sözüdür. Çünkü onun hayat felsefesidir. O yüzden suyumuzdan tutun bitkilerimize kadar her şeyi yeniden doğaya kazandırmak için elimizden geleni yaptık” dedi.

“Sakin ve kaliteli hayat istiyoruz”

Konutları hakkında konuşan Fidan Oruç: “Konutlarla ilgili duyum aldık ve Davutlar’dan geldik. Evleri gezdik ve gayet güzel olduğunu gördük. Özellikle beni en çok ilgilendiren su arıtım sisteminin olması. Bu bölgede sular biraz fazla kireçli çünkü. Daireler güzel, işçiliği güzel, yani beğendik evleri. Bölge olarak sakin bir bölge. Gürültüsüz genelde hani bizler büyükşehirlerden gelmişiz, sakinlik istiyoruz. Emekli insanlarız, sakin bölge olması bizim için avantaj oluyor” dedi.

“Bütçemiz yeterse muhakkak alacağız”

Fidan Oruç’un eşi Hikmet Oruç ise konuşmasında “Sosyal medyada gördük, duyduk ve Fulya hanımla iletişime geçtik, geldik, gezdik. Yani binalar ve mesela balkon bizim çok hoşumuza gitti. Asansörlerin güzel olması, alanın düz ayak olması ve çevre bize iyi geldi. Fiyat ve alma durumuna tabi bakacağız, biz memur emeklisiyiz. Bütçemiz yeterse, kredi bulursak muhakkak alacağız” dedi.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN