AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz: 'TÜRKİYE'NİN YÖNÜ AYDINLIK'

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, yapılan çalışmaları incelemek üzere ziyaret ettiği Bozdoğan'da konuştu. Cumhur ittifakının gururla yürümeye devam ettiğini ifade ederek 'Türkiye'nin yönü aydınlık' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

İlçede yapılan yatırımları yerinde incelemek ve yeni projelerle ilgili çalışma yapmak üzere Bozdoğan’ı ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, başarılı çalışmalarından dolayı Cumhur ittifakı üyesi AK Partili ve MHP’li yönetime teşekkür etti. Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Tevfik Uzkut ve ilçe yöneticilerinin ev sahipliğinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Yavuz, “Bozdoğan’da Cumhur ittifakının nimetlerinden yararlanan örnek bir ilçe oldu. Türkiye’nin yönü aydınlık” dedi.

 “TÜRKİYE’NİN YÖNÜ AYDINLIK”

Bozdoğan’da yapılan yatırımlarla birlikte ülkeyi ilgilendiren yatırımlardan da söz eden AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz: “Bu aslında genel siyasetin yansıması bu, şu açıdan yansıması. Türkiye’de biliyorsunuz, özellikle Aydın bizim Millet İttifakı’nın iradesiyle gelen merhum bir başbakanımız var Adnan Menderes. Biz yine aynı seviye de aynı doğrultu da milletin oylarıyla gelmiş Cumhurbaşkanı ve ilk Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin başkanıyla birlikte aynı yolda Cumhur İttifakı ile yürüyoruz. Bu çok onur verici bir şey. Sistemin verdiği kolaylıklar, yani sistem şunu emrediyor. Çok hızlı şekilde bir başkan, çok hızlı şekilde karar mekanizmaları çalıştırılıyor. Hızlı bir şekilde de buralara yansıtılıyor. Dün biz bunun bir tane daha örneğine tanık olduk. Ben Şahsen Ankara’daydım. Biliyorsunuz şu anda Türkiye’nin en son en büyük projenin lansmanı yapıldı. 2028 yılına kadar 500 bin konut, 250 bin arsa projesi ile “ilk iş ilk ev” projesiyle yola çıkılan bu yolda şu anda 250 bin hedef içerisinde de Bozdoğan’a buradan pay çıktı. Ufuk Başkan tabi bu açıdan çok emek sarf etti. Dediği gibi burada hazine arazisi olmaması sebebiyle çok çaba sarf etti. Ama hedef belli Türkiye’de bütün insanlarımızın barınabileceği, ihtiyaç sahiplerinin karşılayabilecek gücü olmayanların bile barınabileceği ev hedefine Sayın Cumhurbaşkanımız el koydu. Bu arada Aydın’a 2 bin 950 tane hedef düştü. Bir şekilde pay edildi. Tabi eksik olanlar da var. Onlarla ilgili de ben dün lansman akabinde TOKİ Başkanımızı ziyaret ettim. Mesela bunların içine Didim’e bu konuda hiç pay gelmemişti. Onun sözünü aldık. Arazilerin teslimini yaptık. TOKİ Başkanı çok ilginç bir şey söyledi. ‘Yaa’ dedi ‘vekilim bu arazileri veriyoruz ama bunların altyapıları hazır mı?’ Çünkü bizleri Cumhurbaşkanımız topladı. Dedi ki ‘hemen yarın inşaatlara başlıyorsunuz.’ Yani bu projelerle ilgili söylüyorum. Yani bu kadar hızlı karar verilip adım atılan bir proje, İnşallah diğer konularda da böyle devam edilecek. Türkiye kalkınıyor, bu kadar salgının verdiği hasarların karşılığında Dünya ülkeleri dökülürken, ekonomik açıdan parası çok bol olduğunu bildiğimiz, teknolojisinin çok ileri olduğunu bildiğimiz ülkeler dökülürken hamdolsun bakın bugün inşaatlar devam ediyor. Türkiye’nin her yerinde bu yalnızca Bozdoğan’a değil, 17 ilçemize şantiyeler kuruldu. 81 il vilayetimizde de bunlar var, ben inşallah liderimizin önderliğinde 2023’te de daha sonrasında 2024’te de Başkanımın dediği gibi belediyelerimizin devamıyla ki bu hizmetin karşılığını vatandaş görüyor yapacaktır. Bazı karşı mahallede bunu görmeyenler olacaktır. Ama o çok önemli değil. Zaten şu anda Cumhur İttifakı’nın en büyük başarılı olduğu konu hedef bir Cumhurbaşkanı adayımız bir, hiçbir sıkıntımız yok. Karşı tarafta bu daha bile belirlenmemiş, istikrarsızlık oradan başlıyor zaten onun için Türkiye’nin yönü aydınlık” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NET”

CHP İktidarının Bozdoğan’ı geriye götürdüğünü belirten MHP İlçe Başkanı Ahmet Tevfik Uzkut: “Geçmiş dönemde 15 senedir CHP İktidarı vardı burada, tabi gördük ki popülist siyasetlerle insanlara hoş görünerek 3 dönemdir kazandılar. Fakat Bozdoğan Belediyesi’ni son derece kötüye götürdüler. Biz de Cumhur İttifakı olarak Ufuk Başkanımızın adaylığında Kemal başkanımızla birlikte çalışarak bu seçimleri aldık. Bozdoğan için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek. İnşallah bir dahaki dönem de tekrar Ufuk Başkanımızı Belediye Başkanı yaparız. 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız belli, kararımız net inşallah el birliğiyle Cumhurbaşkanı’mız yeniden seçilecek, bunu çalışıp halletmemiz gerekiyor. Biz burada Bozdoğan’da var gücümüzle bunun çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

 

 

CUMHURBAŞKANI’MIZIN DİK DURUŞU BİZE GÜÇ VERİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dik duruşundan güç aldıklarını ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu: “Sayın Vekilimizin Sayın Başkanımızın dediği gibi uyum içerisinde iyi bir seçim geçirdik. İlçemiz tarım ilçesi, gerçekten iyi bir noktaya gidiyoruz. 2023’ün ilçemiz açısından iyi olacağını düşünüyorum. Bazı yerlerde oturup konuştuğumuzda sizden bu performansı görmekten mutluluk duyuyoruz diyorlar. Sayın vekillerimizle beraber Cumhur İttifakımızın, Ankara’nın ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın o dik duruşu bize güç veriyor” dedi.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN