Başkan Çerçioğlu ve CHP'li Vekiller Çiftçileri Dinledi

Aydın'da Buharkent ve Kuyucak ilçelerinden geçecek olan Aydın-Denizli Otoyolu'ndan dolayı ev ve tarım arazilerini kaybedecek olan vatandaşları ziyaret eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP Aydın Milletvekilleri, vatandaşa destek çıktı.

PAYLAŞ

Otobanın geçecek olduğu Buharkent’in Feslek ve Kuyucak’ın Çamdibi Mahallelerinde vatandaşlarla görüşen Başkan Çerçioğlu, vatandaşların sorununun çözülmesi için yapılması gereken ne varsa her şeyi yapacaklarını söylediler. CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül, konuyu Ankara’ya taşıyarak takipçisi olacaklarını söyledi.

Aydın’ın Kuyucak ilçesindeki Çamdibi ve Buharkent ilçesinin Feslek Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, Aydın-Denizli Otoyolu’nun üçüncü kez yapılan güzergah değişikliğine isyan etti. Yapılan güzergah değişikliği nedeniyle ev ve tarım arazilerini kaybedeceklerini ifade eden mahalle halkının çağrısına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül duyarsız kalmadı. Başkan Çerçioğlu ve CHP Aydın Milletvekilleri Tezcan, Yıldız ve Bülbül, Kuyucak'a Çamdibi ve Buharkent'e bağlı Feslek Mahalle sakinleriyle buluşup sorun ve taleplerini dinledi.

Yaşadıkları evler ve ekmeklerini kazandıkları tarım arazilerinin ellerinden alınacağını ifade eden Çamdibi ve Feslek Mahallesi sakinleri, otoyola karşı olmadıklarını ancak haksız yere ev ve arazilerinden olacaklarını ifade ederek, “Yol yapılsın ancak bizi mağdur etmesinler. Ev ve tarım arazilerimiz elimizden gidecek. Bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz. Biz verimli tarım arazilerimizin elimizden gitmesini istemiyoruz. Bizim sesimize kulak versinler. Bizi mağdur etmesinler. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Sizlerden bu konuda destek istiyoruz” dediler.

Proje değişikliğinin mahalle halkını mağdur ettiğini belirten Milletvekili Bülent Tezcan, “Üç kere proje niye değişir? Yapılmış bir işin, planlanmış bir işin sadece müteahhidin karını arttıracağım diye ya da başka hesaplarla ama kesinlikle köylünün, çiftçinin ve vatandaşın yararına olmayan hesaplarla bu proje niye değişir? Biz bu feryadı belediye başkanımızla, milletvekillerimizle yerinde dinledik. Her yerde olduğu gibi vatandaşın nerede bir derdi varsa biz orada vatandaşın yanında olacağız. Burada Büyükşehir Belediye Başkanımız yerelde kendi imkanlarıyla yapılması gereken her şeyi yapıyor ve yapmaya devam edecek. Bu meselenin Ankara’da bir takibi var. Biz de milletvekilleri olarak Ankara’da bu süreci takip edeceğiz. İnşallah vatandaşın hakkını zayi etmek isteyenlere karşı onlarla beraber hak, hukuk ve adaletin yanında olacağız. Burada vatandaşın büyük bir feryadı var. Şu bilinsin vatandaş yola ve yatırıma karşı değil” dedi.

Başkan Özlem Çerçioğlu da, “Vekillerimiz, bu konuyu Ankara’da sonuna kadar takip edeceklerine söz verdiler. Ben de sizin ile vekillerimiz arasında irtibatı kuracağım. Burada köylü vatandaşlarımızın arazileri, bir şekilde yok ediliyorsa gerçekten yazıklar olsun. Bir an önce bunların cevabını versinler, açıklasınlar. Anasından babasından kalmış malı mülkü var, tırnaklarıyla kazıyarak edinmiş hakkını vermiyorsun. Bir an önce bunu AK Parti Milletvekilleri, Kuyucak ve Buharkent Belediye Başkanları, kimse sorumlusu bu soruların cevabını vermek zorundadır. Yerler niye değişti, bu araziler dediği gibi değil mi?” dedi.

Ali SOYDEMİR

Ali Soydemir

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN