Başkan Erikmen'den Festivale Davet

Aydın'ın Karacasu ilçe Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, bu yıl 33.'sü düzenlenecek olan Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali ile 740. Dedebağ Keşkek Hayrı'na herkesi davet etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Karacasu Belediyesi tarafından bu yıl 33.’sü düzenlenecek olan Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali ile 740. Dedebağ Keşkek Hayrı bugün akşam saatlerinde başlayacak. Saat 18.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festivalin 3 gün süreceğini ifade eden başkan Erikmen, herkesi festivale davet ederek: "Bu yıl 33. Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivalini gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de yer alan Afrodisias ile birlikte 7 bin yıllık tarihe sahip Karacasu, Aydın’ımızın en kadim ilçesidir. Karacasu aynı zamanda Aydın’a da ismini veren, Aydın Bey Türbesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Deriye, demire, hamura, çamura ve mermere hayat veren, tarih kokan şehrimizde 26 -28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz festivalimizle birlikte 740. Dedebağ Keşkek Hayrımıza hepinizi bekliyoruz” dedi.

Festival kapsamında yer alan etkinlikler

33. Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali 26 Ağustos Cuma günü saat 18.00’de protokol üyeleri ve vatandaşların mehter eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayacak. Atatürk anıtına festival çelenginin sunumu ile başlayacak olan etkinlikler protokol üyelerinin konuşmaları ile devam edecek. Standların gezilmesinin ardından Afrodisias Antik Kentinde İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Konseri ile ilk gün etkinlikleri sona erecek. Festivalin ikinci gününde gündüz etkinliklerinin ardından gece yine Afrodisias Antik kentinde bu kez İzmir Opera ve Balesinin konseri gerçekleştirilecek. Festivalin üçüncü ve son gününde Dedebağ Türbesi ve Mesire Alanında 740 yıllık gelenek olan Dedebağ Keşkek Hayrında Karacasu dışından gelen binlerce davetli buluşacak. Festivalin finalinde ise meydanda düzenlenecek olan halk festivalinde ses sanatçıları Ahmet Durmuş, Ümmü Erbil ve Ece Mumay sahne alacak.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN