Başkan Güler'den anlamlı açılış

Aydın'ın Köşk İlçesinde bir işyeri açılışına katılan Belediye Başkanı Nuri Güler, açılışta yaptığı geçmişle günümüzü karşılaştıran bir konuşma ile gönülleri fethetti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Belediye Başkanı olmadan önce Veteriner hekim olarak görev yapan Başkan Güler, evcil hayvan ürünleri satış noktası açılışında yaptığı konuşmada: “Eskiden evinde bir tane ineği hasta olanlar veteriner hekim çağırıp, ‘Para önemli değil yavrum, yeter ki iyileştir. Ne gerekiyorsa yap’ derlerdi. Günümüzde ise durum çok farklılaştı” dedi.

Belediye Başkanı seçildiği günden bu yana çok sevdiği Veteriner Hekimliği görevine ara veren Belediye Başkanı Nuri Güler, yakın dostları tarafından çarşı içi belediye otoparkı girişi karşısında faaliyete geçirilen evcil hayvan ürünleri satış noktası açılışında konuştu.

Yaptığı konuşma ile gönüllerde taht kuran Başkan Nuri Güler, dualarla açılan işyerinin başa işletme sahibi olmak üzere ilçe halkına ve hayvanseverlere hayırlı olmasını diledi. Başkan Güler konuşmasında: “Hem sokaktaki hayvan dostlarımızın hem de evcil hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitelerini artırmak için gerekli olan önemli hizmet dallarından birisidir. Can dostlarımızın zaman içerisinde ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor. Bu konuda büyükşehirlerden taşralara kadar bütün insanların bilinçlenmesi dolayısıyla yeni bir sektör doğmuş oldu. Belki daha öncelerde kıymetli can dostlarımıza bu kadar değer vermeyi bilmiyorduk ama şimdi hepsi can dostumuz oldu. Veteriner hekim olarak mesleği icra ettiğim dönemlerde özellikle köylere gittiğimizde evde bir tane inek ya da buzağı olurdu. Normalde o hayvanlara hayvan gözüyle değil de birey olarak aileden biri olarak bakarlardı. Zaman içerisinde işin içine ticari boyut girince hayvan sahipleri artık ekonomik değer gözüyle bakmaya başladı. Eskiden evinde bir tane ineği hasta olanlar veteriner hekim çağırıp, ‘Para önemli değil yavrum, yeter ki iyileştir. Ne gerekiyorsa yap’ derlerdi. Belki de o ineğin değeri 10 bin TL bile yoktur ama 20 bin TL harcamayı göze alırlar. Çünkü o hayvan iyi olunca herkesin morali yerine gelirdi. Ama şimdi o dönemlerle bu günlerin arasında karlı dağlar kadar fark var. Onlara hizmet edecek yerlerin sayısı arttıkça zaman içerisinde can dostlarımızın da kıymeti daha da artacaktır” dedi.

İşyerine küçük kızının ismi verildi

Sokaktaki onlarca kedi ile birlikte evlerindeki 2 kedi, 2 köpek ve yüzlerce muhabbet kuşuna annelik yapan hayvansever ev hanımı Gülbin Manyaslı, eşi Tunay Manyaslı ile kızları Gülşen ve Erge Manyaslı’nın desteğini de yanına alarak ilçenin tek evcil hayvan ürünleri satış noktasını hizmete açtı. İlçedeki büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade eden ve işyerinin adını kendisini bu iş için teşvik eden küçük kızı Erge’nin adını veren Manyaslı: “Uzun yıllardır hayalim olan işi kurduğum için çok mutluyum. Ailem her zaman en büyük destekçim oldu ve onların desteğiyle bu işe başladım. Ayrıca ilçedeki en büyük boşluğu doldurduğuma inanıyorum. Bu mutlu günümüzde bizlere destek olan ve her zaman yanımızda hissettiğimiz çok değerli belediye başkanımız sayın Nuri Güler’e çok teşekkür ediyorum. Herkesin sokak canlılarına karşı duyarlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN