Bozdoğan'da iki mahalleye manzaralı sosyal tesis

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde belediye tarafından aralıksız devam eden yatırımlara yenileri ekleniyor. İlçedeki iki mahalleye daha sosyal tesis ve cemiyet alanı kazandırıldı.

PAYLAŞ
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

İlçeye hakim tepede bulunan Madran ve Karabağlar Mahallelerinde uzun yıllardır ihtiyaç duyulan sosyal tesis ve cemiyet alanı eksikliğini gidermek için Bozdoğan Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. Şık ve modern görünümüyle düğün, nişan, taziye, hayır yemekleri, toplantı, etkinlik, tiyatro ve benzeri gibi organizasyonların yapılabilmesi için Sosyal tesislerin oldukça önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini belirten Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, tesislerdeki çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak hayata geçirileceğini ifade etti.

Cemiyetlere muhteşem manzara eşlik edecek

Madran ve Karabağlar Sosyal Tesisleri’nin konumuna dikkat çeken Başkan Ufuk Altıntaş: “Projelerimizi hazırlarken ilçeye hâkim bir konum olmasını istedik. Tesisleri; Bozdoğan, Nazilli ve Akçay Ovası manzaralarını gören bir konuma konuşlandırarak bu isteğimizi gerçekleştirdik. Böylece yaptığımız yatırımın cazibesini daha da artırdık. İlçeyle iç içe bir mekan ortaya çıkarıyoruz. Tesislerimizin hemşerilerimizin büyük beğenisini kazanacağını düşünüyoruz” dedi.

Modern tesisler kısa sürede kullanıma açılacak

Bozdoğan ilçe merkezinin batısında bulunan Madran Dağı yamacındaki Madran Mahallesine kurulan Nazilli, Akçay ve Bozdoğan Ovası manzaralı Sosyal Tesis; 780 m2 kapalı, bin 400 m2’de açık alandan oluşurken Karabağlar Sosyal Tesisi ise 490 m2 kapalı alandan oluşuyor. Cemiyet ve etkinliklerde her türlü ihtiyaca cevap verebilmesi amacıyla tesislerde tuvalet, bulaşık yıkama yeri, yemek pişirme yeri, gelin odası bulunurken son olarak peyzaj çalışmalarının ardından oturma alanları ve banklar yerini alacak.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN