Bozdoğan'da Korkutan Orman Yangını

Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Hisar mahallesi Kale mevkiinde orman yangını çıktı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Hisar mahallesi Kale mevkiinde orman yangını çıktı. 

Madran ve Hisar mahallelerinde yer alan Kale mevkiindeki zeytinlik alanda çıkan yangın, kısa süre de yapılan müdahaleler sonrasında kontrol altına alındı. 

Nazilli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme ekipleri ile birlikte Bozdoğan Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çabaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alındı. 

Edinilen bilgiye göre, Saat 13.00 sıralarında başlayan yangın, ekiplerin hızlı müdahalesi sonucu kısa sürede kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına geçildi. Henüz çıkış sebebi belirlenemeyen yangın da, yaklaşık 10 dönüm zeytinlik alan zarar görürken olay yerine gelen Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, "Vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun, yangını ilk duyduğumuz da büyük korku yaşadık. Ortam yangınların hızla büyümesine zaten zemin hazırlıyor. Ekiplerimizin hızlı müdahalesi sayesinde kısa kontrol altında alındı. 10 Dönüm kadar zeytinlik alan zarar gördü. Allah'tan yangın diğer arazilere sıçramadı. En büyük tesellimiz bu, vatandaşlarımızdan özellikle havaların sıcak olduğu yaz döneminde çok hassas davranmalarını rica ediyoruz. Herhangi bir yangına karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz. Tekrardan Bozdoğan'ımıza büyük geçmiş olsun" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN