Bozdoğan Yatırımlarla Büyüyor

Aydın'ın AK Parti yönetimindeki Bozdoğan İlçe belediyesi, borçlu devraldığı belediyeyi uyguladığı stratejik yatırımlar ve tasarruf politikaları ile dikkat çeken belediye haline getirdi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Yapılan projelerle her geçen gün büyüyen hizmetler vatandaşların da beğenisini kazanmaya devam ediyor.

İlçede yapılan yatırımları yerinde incelemek ve yeni projelerle ilgili çalışma yapmak üzere Bozdoğan’ı ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, başarılı çalışmalarından dolayı hem AK Partili yöneticilere hem de birlikte çalışan MHP’li yönetime teşekkür etti. Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Tevfik Uzkut ve ilçe yöneticilerinin ev sahipliğinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Yavuz, “Bozdoğan ilçemiz Cumhur ittifakının nimetlerinden yararlanan örnek bir ilçe oldu” dedi.

İlçeye kazandırılan yeni Devlet Hastanesi ile başlayan ziyaretler kapsamında ilk olarak hastanenin durumu ve hizmet kapasitesi üzerine değerlendirmeler yapıldı. Hastane’nin ardından Bozdoğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden heyet okulun faaliyetleri ve eksikleri hakkında bilgi aldı. Yavuz, öğretmen ve öğrencilerle meslek lisesi ve mezun öğrencilerin durumunu hakkında değerlendirme yaptı. Her zaman öğrencilere destek olacağını belirten Milletvekili Yavuz, ilçeye yeni kazandırılan Fatih Parkını ziyaret ederek küçük çocuklarla parkta eğlenceli vakit geçirdi. Bozdoğan’ın gelişmesinde büyük katkı sağlayacak olan diğer projeleri de yerinde inceleyen Yavuz, yapımı devam eden yarı olimpik yüzme havuz inşaatını da yerinde inceleyerek Müteahhit Volkan Beyazıt’tan bilgi aldı.  

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

Türkiye’deki en hızlı ilerleyen inşaat çalışmalarına sahip olduklarını belirten Beyazıt İnşaat sahibi Müteahhit Volkan Beyazıt: “Alanımız yaklaşık 2 buçuk dönüm arazi üzerine kurulmuş, bin 200 metrekarelik kapalı alanda oluşturduğumuz tip projelerimizden kapalı yarı olimpik yüzme havuzumuz, Spor Toto Teşkilatı ve Bozdoğan Belediyesi’nin ortak projesidir. Biz şu anda inşaatımızın 75. günündeyiz. Türkiye’deki en hızlı ilerleyen ve neredeyse yüzde 50’sini tamamlamış olduğumuz bir yapıya sahibiz. Sistemin altyapıları tamamlandı, kaba inşaatında da sona gelindi. Allah nasip ederse de yılbaşına varmadan da belediyemize teslim etmiş olacağız” dedi.

“BOZDOĞAN’A HİZMET ETMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Bozdoğan için yapmış olduğu çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş: “Belediyemizin imkanları doğrultusunda yapılmakta olan inşaatları dolaşıyoruz, yerinde görüyoruz. Bozdoğan’da 10 tane halı saha bitmek üzere, Gençlik merkezi inşaatı, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu inşaatımız devam ediyor. Çevre ve şehircilik bakanımızın vermiş olduğu destekle Fatih Parkı da bitmiş bulunmakta. Günün her saatinde o çocukları parkta görmek benim yorgunluğumu alıyor. O yorgunluk kalmıyor ben de. Bozdoğan’a sırf Spor Toto’yla yaptığımız protokolle 27 milyonluk yatırım yapıyoruz. Müteahitimizden, ustabaşlarından Allah razı olsun. Belediye olarak daha başka yatırımlarımız var. Tabi güncel bir konu var TOKİ. Biz Bozdoğan’da 196 konut, 2 kapıcı dairesi, 3 tane ticari alan ihalesi yapıldı. Müracaatlar da başladı. Tabi TOKİ’yi Bozdoğan’a getirmek hiç kolay olmadı. Bizim çok fazla hazine arazimiz yoktu. Biz belediye olarak ekstra 68 tane konut 6 tane dükkan yapacağız. Biz de hangi şartlarda olursak olsun Bozdoğan’a hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. GES Projemizle ilgili de finansman çalışmalarımız sayın vekilimizin sayesinde de devam ediyor. Ayrıca Akçay kenarında da kilitli parke taşı, çakıl eleme- kırma hazır beton tesisimizin de yapım çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki günler de de onun açılışını yapacağız” dedi.

“BOZDOĞAN ÇOK BÜYÜK BİR COĞRAFYA”

Kendilerine gelen talepleri hızlı bir şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Metin Yavuz: “Burada Bozdoğan çok şanslı bir kere, hem yerel hem de genelin bir olduğu aynı yöne baktığı Cumhur İttifakı’nın olduğu bir şehrimiz burası. Burada yapılan yatırımlar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Müteahhitimiz de hakikaten bu konu da çok güçlü ve işini bilen yapıda çalışıyorlar. Ben buradan teşekkür ediyorum kendilerine, tabi Ülke şartları, Dünya şartları çok farklı şu anda bizim maalesef karşı mahallenin Ülke battı şu oldu, bu oldu dediği halde biz Türkiye’nin bütün İl ve İlçelerinde adeta şantiyeleri hızlı bir şekilde çalıştırmaya devam ediyoruz. Burada Cumhur İttifakı’nın desteği çok önemli, Belediye Başkanımızın desteği çok önemli, yerel siyasetçilerimizin desteği çok önemli. Şimdi sabah itibariyle önce Bozdoğan ilk önce hastanemizi ziyaret ettik. Daha önceden hedeflediğimiz nokta da hastanenin özel bir hastane olması Nazilli’ye bağlı olmadan çalışabilmesi adına bir çalışmamız vardı. İnşallah 1 Ekim’de onu sonuca vardırmış olacağız. Yani bağımsız bir Devlet Hastanesine kavuşuyor olacak Bozdoğan. Akabinde diyalizle ilgili yatırımlarımız ve diyalizle ilgili alınan ruhsatlar vardı. Bunla ilgili de hızlı bir şekilde Diyaliz alanımızda ayrılmış durumda, bundan sonra da inşallah doktor kadrolarının gelmesiyle orada hızlı bir şekilde hayat devam edecek. Bozdoğan çok büyük bir coğrafya, Söke’den sonra en büyük coğrafya, dağınık bir coğrafya. Tabi merkezi hükümet olarak Ankara’dan bizden talep ettikleri neyse onu yerine getirmeye çalışıyoruz. Meslek okulumuzu ziyaret ettik. Meslek Okulları ülke için çok önemli bir konuma gelmiş bulunmakta. Özellikle Bakanı’mız bu konuda çok üstünde hassas duruyor. Çocukların gençlerin yarın iş kaygısı olmadan kollarına altın bilezik takabilecekleri yer burası. Başkanımızın yapmış olduğu parkı gezdik az önce. Bu saatlerde dahi çocuklar daha cıvıl cıvıl orda. Akabinde buraya yüzme havuzuna geldik. Bu yüzme havuzu da müteahhit arkadaşımız bahsetti. Çok hızlı bir şekilde buraya geldi. Bende hasbelkader inşaat anladığım kadarıyla temiz de bir işçilik var burada gördüğüm kadarıyla, onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah ne günde ne zamana kadar teslim ediyoruz demiştin? Yani Bozdoğan’ımız kapalı bir yüzme havuzuna da hem gençlerimizin faydalanacağı hem de çocuklarımızın faydalanacağı alana kavuşmuş olacak” dedi.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN