Buharkent'te pilotlar ve otomobilleri görücüye çıktı

Türkiye Tırmanma yarışlarının ilk ayağı Buharkent'ten start alıyor. 28 otomobilin yarışacağı Buharkent Tırmanma Yarışının ilk gününde yarış araçları ve pilotlar görücüye çıktı. İlçenin ana caddesinde sembolik start alan birbirinden güçlü araçların gösterisi nefes kesti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen ve Buharkent Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Buharkent Tırmanma Yarışı 4 ayrı kategoride 28 sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor. Buharkent Kaymakamı Alper Açıkgöz ve Belediye Başkanı Mehmet Erol’un ev sahipliğinde yapılan sembolik start törenine AK Parti Aydın İl başkanı Ömer Özmen, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, AK parti Aydın kadın Kolları başkanı Duygu Göğde, AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Uğur Kul, MHP İlçe Başkanı Mustafa Çakır, belediye meclis üyeleri, ilçe protokol üyeleri ve yüzlerce yarışsever katıldı.

Belediye Hizmet Binası önünde hazırlanan start takı önünde gerçekleştirilen sembolik törende protokol üyeleri tek tek araçların startını vererek yarışları başlattı. İlçe Halkı ve protokol üyelerinin büyük heyecanla izlediği sembolik startta birbirinden güçlü otomobillerin gösterileri büyük alkış aldı. Sembolik açılış töreninde Belediye Başkanı Mehmet Erol’un ile birlikte AK Parti Aydın İl başkanı Ömer Özmen ve MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık birlikte zeybek oynadı.  

“Önemli bir yarışa ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz"

Yarışların aynı zamanda ilçenin tanıtımı açısından büyük önem arzettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Erol, geçtiğimiz yıl sezonun son yarışIarına ev sahipliği yapan Buharkent’in bu kez sezonun ilk yarışına ev sahipliği yapacağını ifade etti. Başkan Erol konuşmasında: “Önemli bir yarışa ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Özellikle bu yarışta emeği geçen başta belediye çalışanlarımız olmak üzere otomobil sporları kulübü başkanı Özer Yüce olmak üzere tüm ekibine ve yarışlara katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl çok güzle geçen yarışların ardında bu sene daha fazla katılımla yarışlarımız gerçekleşiyor. Bu sene daha iddalı bir yarış olacağına inanıyorum. Herkese iyi seyirler dilerim. Kazasız belasız bir yarış olsun, Tüm yarışmacılara da başarılar dilerim dedi.

İlk gün yapılan hazırlık aşamasının ardından pilotlar bugün sabah antrenman çıkışlarının ardından öğlen saatlerinde start alarak Türkiye’nin en zorlu yarış pistinde zamana karşı yarışacak.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN