Etiketler

Germencik Belediyesi şehitler için lokma hayrı yaptı

Germencik Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla şehitler için lokma hayrı düzenledi.

Aydın'da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla, Aydın Ticaret Odası Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu'nda Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni gerçekleştirildi. Vali Aksoy, Şehit ve gazilerimiz her zaman milletimizin gurur kaynağı olmuştur dedi.

Kuşadası AK Gençlik şehit ailelerini ziyaret etti

AK Parti Kuşadası Gençlik Kolları üyeleri 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü dolayısıyla ilçede yaşayan şehit ailelerini ziyaret etti.

Nazilli Adalet Sarayı'nda şehitler için lokma hayrı yapıldı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü Çanakkale Şehitlerini anma programı çerçevesinde Nazilli Adalet Sarayı'nda lokma döktürüldü. İlçe protokolünün tam kadro katıldığı etkinlikte konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, 'Bu topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimiz adına lokma hayrı yaptık' dedi.

Adliye Sarayında Şehitler İçin Lokma Döküldü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Çanakkale Şehitlerini anma programı çerçevesinde Nazilli Adalet Sarayı’nda lokma döktürüldü. İlçe protokolünün tam kadro katıldığı etkinlikte konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, “Bu topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimiz adına lokma hayrı yaptık” dedi.

Adliye Sarayında Şehitler İçin Lokma Döküldü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Çanakkale Şehitlerini anma programı çerçevesinde Nazilli Adalet Sarayı’nda kokma döktürüldü. İlçe protokolünün tam kadro katıldığı etkinlikte konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, “Bu topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimiz adına lokma hayrı yaptık” dedi.

Aydın'da 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri

Kacatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 106'ncı yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi. Törende konuşan Okul Müdürü Sadettin Yabaş, geleceğe yön verebilmek için geçmişin iyi bilinmesi ve tarihten ders alınması gerektiğini belirterek 'Şehitlerimizin hatıralarını ve tarihimizi sürekli canlı tutmalıyız' dedi.

Söke'de 18 Mart Çanakkale Zaferi törenle kutlandı

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yılını kutlama töreni Söke'de gerçekleştirildi.

Didim'de 18 Mart Çanakkale destanı törenle kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü ve Şehitler günü dolayısıyla Aydının Didim ilçesinde çelenk koyma töreni düzenlendi.

Çanakkale Zaferi Nazilli'de kutlandı

Nazilli'de 18 Mart Çanakkale Zaferi 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma töreni için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Çelenk koyma ile başlayan törenler, şehitlik ziyareti ile sona erdi.

Çanakkale şehitleri Aydın'da dualarla anıldı

Aydın'da '18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni' dolayısıyla düzenlenen törende şehitler dualarla anıldı.

AK Parti Aydın İl Başkanı Özmen, '106 yıl sonra da geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz'

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, 'Çanakkale Zaferi'nden 106 yıl sonra da aynı inanç, kararlılık ve ruhla geçmişimize, bugünümüze ve geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz' dedi.

Bergama Kaymakamı Kaşıkçı’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

İzmir’in Bergama İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili bir mesaj yayımladı. Kaymakam Kaşıkçı mesajında, “Çanakkale; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önsözüdür” dedi.

Aydın'dan Çanakkale'ye gönül köprüsü

Aydın'ın Sultanhisar ilçesindeki Kavaklı-Kabaca İlkokulu öğrencileri okul bahçesinden kendi elleriyle topladıkları portakalları, 18 Mart Çanakkale Zaferini anmak maksadıyla, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bulunan Yeniköy İlkokulu'ndaki öğrencilere gönderdi. Efe Torunlarının gönül köprüsü kurduğu kendileri gibi şehit torunu olan arkadaşları da gelen hediye ve mektuplara kayıtsız kalmayarak çektikleri videolarla teşekkür mesajları gönderirken, miniklerin bu davranışı yürekleri ısıttı.

Aydın’dan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü

Portakallar toplandı, mektuplar yazıldı, türküler söylendi. Portakal ve mektuplar özenle paketlendi. Tüm bu hazırlıklar bir destanının yazıldığı, 250 bin şehidin verildiği Çanakkale’deki bir okuldaki hiç tanımadıkları arkadaşları içindi.

Kuyucakta şehitler için çelenk sunuldu

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında, Kuyucak Şehitlik Anıtı’nda çelenk sunuldu.

Başkan Özcan şehitleri unutmadı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü dolayısıyla Nazilli ve çevresinde bulunan şehitlikleri ziyaret etti.

Çanakkale şehitlerinin anısı Bangladeşte yaşayacak

Aydın’ın Nazilli ilçesinde lise öğrencilerinin öncülüğünde toplanan yardımlarla Bangladeş’te içme suyu kuyusu açıldı. Kuyuyu 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına "Çanakkale Şehitleri" ismi verildi.

Metin Yavuzun 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mustafa Savaşın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.