Ali Soydemir Haberleri

Ali Soydemir Haberleri

Başkan Ertürk'ün Babası Son Yolculuğuna Uğurlandı

95 yaşında hayatını kaybeden Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün babası Mehmet Raif Ertürk, sevenlerinin gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

Ezeli düşmanların dostluğu kısa sürdü

Aydın'ın Nazilli ilçesinde kümesinden kaçarak 3 gün boyunca kentte dolaşan güvercin Gazeteci Ali Soydemir'in yaşadığı evin balkonuna kondu. Soydemir ailesi, güvercini eve alarak koruma altına aldı. Güvercin ile evde bulunan Yulaf isimli kedinin dostlukları ise şaşırtırken, dostluk güvercinin sahibinin bulunması ile son buldu.

Müdür Açıkgöz’den Başarılı İşbirliğine Teşekkür

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr.Osman Açıkgöz, geçtiğimiz hafta yaşam kurtaran 112 personeli ve basın çalışanlarına başarılı işbirliklerinden dolayı teşekkür belgesi verdi. Müdür Açıkgöz, “Sahada omuz omuza görev yapan meslektaşlarımız ve basın çalışanları açısından örnek bir davranıştır” dedi.

NGC’den Kaymakam Arısoy’a ziyaret

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özmen ve yönetimi, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’u makamında ziyaret etti. Başkan Özmen, Kaymakam Arısoy’a cemiyetin yapacağı çalışmalar ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

NGC’de Gazeteciler ‘Özmen’ Dedi

Aydın’ın en büyük ilçesi Nazilli2de gazeteciler seçime gitti. Pandemi nedeniyle ertelenen Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin (NGC) olağanüstü kongresinde 2 adaylı seçim gerçekleşti. Adaylardan Ümit Özmen’in listesi 40 oy alarak 4 oy farkla seçimi kazandı.

Bozdoğanlı İki Katlı Pide’ye patent

Aydın’ın Bozdoğan İlçesinden 32 yıl önce esnaflık yapmak için İzmir’e yerleşen Akın Engin, memleketinin en önemli lezzetleri arasında ilk sırada yer alan pidesini yenilikler ekleyerek markalaştırdı. ‘İki Katlı Akın Pide’ markasıyla Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan 21.12.2108 tarihinde iki katlı pidesinin patentini almayı başaran Pideci Akın Engin; “Memleketimizin lezzeti bundan böyle patent altında lezzet meraklılarının damak tadı olmaya devam edecek” dedi.

Bu sayfanın üye sayısı şehrin nüfusunu geçti Nazilli Nüfusu: 157.000, Nazilli Sayfası: 157.001

Aydın’da yaşadığı ilçe Nazilli’yi tanıtmak amacıyla popüler sosyal medya ağı Facebook üzerinde açılan ‘Nazilli Sayfası’, 157 bin üye sayısını aşarak ilçenin 157 bin olan nüfusunu geride bıraktı. Sayfanın 157 bin 001'inci üyesi olan Kamil Bezci’ye Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’dan Uzun Yaşam Sepeti hediye edildi.