Etiketler

Buharkent'te Savcıllı Mahallesi karantinaya alındı

Aydın'ın Buharkent ilçesinde Yukarı Savcıllı Mahallesi artan korona virüs vakaları nedeniyle 10 gün süre ile karantinaya alındı.

Buharkent Huzurevi için ilk adım atıldı

Aydın'ın Buharkent ilçesine yapılacak olan huzurevi için Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında protokol töreni gerçekleştirildi.

Buharkentli Kavas Mehmet Efe, unutulmayacak

Buharkent Belediyesi, Milli Mücadele dönemi kahramanlarından Buharkentli Kavas Mehmet Efe'nin unutulmaması ve yeniden gün yüzüne çıkarılması için çalışmalara başladı.

Aydın'da iki okulda eğitime ara verildi

Aydın'ın Buharkent ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında iki okulda eğitim öğretime ikinci bir karara kadar ara verildi.

Kaymakam Ülkü, sağlık çalışanlarının günlerini kutladı

Aydın'ın Buharkent ilçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen tüm sağlık çalışanlarını günlerini kutlayan Kaymakam Ülkü, 'Yurdumuzun her köşesinde Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstün başarı gösteren, insan sağlığına fedakrca hizmet eden hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum' dedi.

Kaymakam Ülkü, Sağlık Çalışanlarının Günlerini Kutladı

Aydın’ın Buharkent ilçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen tüm sağlık çalışanlarını günlerini kutlayan Kaymakam Ülkü, “Yurdumuzun her köşesinde Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstün başarı gösteren, insan sağlığına fedakârca hizmet eden hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Buharkent'te her ay 10 bin kitap okunuyor

Kültür Bakanlığı işbirliğiyle Buharkent Belediyesi tarafından yeniden ilçeye kazandırılan Halk Kütüphanesi'ne vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, kütüphanede her ay ortalama 10 bin kitap okunuyor.

Buharkent Kent Müzesi’nde sona yaklaşıldı

Aydın'ın Buharkent ilçesinde kent müzesine dönüştürülecek olan tarihi evde sona yaklaşıldı. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç.Dr.Mehmet Umut Tuncer ile birlikte restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesine dönüştürülecek olan tarihi evde incelemelerde bulundu.

Buharkent Kent Müzesi gün sayıyor

Aydın'ın Buharkent ilçesinde restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesi, açılmak için gün sayarken, Belediye Başkanı Mehmet Erol tefrişat alanında incelemelerde bulundu.

Kızılay, rekor bağış için Kaymakam Ülkü'yle görüştü

Aydın'ın en küçük ilçeleri arasında yer alan Buharkent ilçesinde gerçekleştirilen rekor kan bağışının mimarı Kaymakam Kemal Ülkü'ye Kızılay yetkilileri teşekkür ziyareti yaptı.

Kızılay’dan rekor bağışa teşekkür ziyareti

Aydın’ın en küçük ilçeleri arasında yer alan Buharkent ilçesinde gerçekleştirilen rekor kan bağışının mimarı Kaymakam Kemal Ülkü’ye Kızılay yetkilileri teşekkür ziyareti yaptı. Buharkent halkı, yaklaşık 7 saatte 162 başvuru yapmış ve 137 ünite kan toplanarak Aydın’da tarihi bir rekor kırılmıştı.

Başkan Eroldan kan bağışına çağrı

Aydın’ın Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kızılay’a destek olmak amacıyla herkes kan bağışına davet etti. “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” diyen Başkan Erol, “Bugün yapacak olduğumuz kan bağışı etkinliğine herkesi davet ediyorum” dedi.

Başkan Eroldan Kira Bedeli iddialarına tepki

Aydın’ın Buharkent ilçe Belediye Başkanı Mehmet Erol, Buharkent Belediyesi ile ilgili atılan iddialara yanıt verdi.

Başkan Erol, baba ocağında çocukluğuna döndü

Mahalle ziyaretleri sırasında karşılaştığı herkesin gönlünü alan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, çocuklarla çocuk olup adeta çocukluğuna geri döndü.

Buharkentte ilk yardım semineri verildi

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Kızılay Aydın Şubesi tarafından ilk yardım semineri düzenlendi.

NTOdan eğitime tablet desteği

Nazilli Ticaret Odası eğitim yardımı kapsamında klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı yaptı. Tabletler öğrencilere teslim edilmesi için, başta Nazilli olmak üzere Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar, Kuyucak, Karacasu ve Buharkent İlçe Milli Eğitim Müdürlerine teslim edildi.

Başkan Erol 2020 yılını değerlendirdi

Aydın’ın Buharkent ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Erol, 2020 yılını değerlendirdi.

Başkan Erol, ADÜ Rektörü Aldemir ile görüştü

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’ ile makamında görüştü.

Buharkent Belediyesinden 450 bin Euroluk proje

Buharkent Belediyesi’ Avrupa Birliği Hibe Programı’na 450 bin Euroluk proje sundu.

Kaymakam Ülküden İlçe Emniyet Amirliğine ziyaret

Buharkent Kaymakamı Kemal Ülkü, Buharkent İlçe Emniyet Amirliği’ni ziyaret etti.

Başkan Erol, Kültür varlıklarımızı müzede yaşatalım

Aydın’ın Buharkent ilçesinde restorasyon çalışmalarında sona gelinen Kent Müzesi ile ilgili Belediye Başkanı Mehmet Erol vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Erol, "Kültür varlıklarımızı müzede yaşatalım" dedi.

Buharkentte GES kurulum çalışmalarına başlandı

Buharkent Belediyesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen 500 KW’lık Güneş Enerji Santrali’nin (GES) kurulum çalışmaları başladı.

Aydından TRT arşivine bir eser daha

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Buharkent Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın güftesini yazdığı bestesini Şevket Tokgöz’ün yaptığı ’Bıraktım Aşkları Dünden Maziye’ isimli uşşak eser TRT kurulunda kabul edilerek, 23818 repertuvar numarası ile TRT arşivlerine girdi.

Başkan Erol, karantinaya alındı

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol eşinin Korona virüs testinin pozitif çıkması sonucu karantinaya alındı.

Kaymakam Ülküden Öğretmenler Günü mesajı

Aydın’ın Buharkent İlçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Ülkü mesajında, “Öğretmenlik bütün mesleklerin temelidir” dedi.

Buharkent Belediye Meclis Üyesi Küçükçallı vefat etti

Buharkent Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Küçükçallı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Buharkentte Korona virüs denetimi

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Korona virüs denetimi gerçekleştirildi.

Kaymakam ve Belediye Başkanı vatandaşları videolu mesaj ile uyardı

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Korona virüs vaka sayıları artış gösterdi. Buharkent Kaymakamı Kemal Ülkü ve Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol videolu mesaj yayınlayıp, vatandaşları Korona virüse karşı uyardı.

Buharkente toplu taşıma araçları denetlendi

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Korona virüs denetimleri kapsamında toplu taşıma araçları denetlendi.

ASKİ, Aydının altyapısını yeniliyor

Aydın’ın her köşesinde vatandaşların hayatını kolaylaştıracak çalışmalarını sürdüren ASKİ; Nazilli, Efeler, Sultanhisar, Bozdoğan ve Buharkent’te içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları yapıyor.