Hayvanseverler Haberleri

Hayvanseverler Haberleri

Nazilli'deki Köpeklerin katledildiği olayla ilgili gözaltı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde hayvanseverlerin her gün beslediği 13 sokak köpeği ölü olarak bulunmuştu. Olayla ilgilisi olan şahıs gözaltına alındı.

Başkan Güler’den anlamlı açılış

Aydın’ın Köşk İlçesinde bir işyeri açılışına katılan Belediye Başkanı Nuri Güler, açılışta yaptığı geçmişle günümüzü karşılaştıran bir konuşma ile gönülleri fethetti.

Didim'de geleneksel sokak hayvanları etkinliği için denize girildi

Aydın'ın Didim ilçesinde geleneksel hale gelen, sokak hayvanları yararına Aralık ayında denize girme etkinliği bu yıl da gerçekleştirildi. Tasarladıkları hayvan kostümleri ile Altınkum Plajı'nda denize giren hayvanseverler, sokak hayvanları için bağış topladı.

Nazilli Hayvanseverler Derneği, hayvanları koruma kurulu toplantısına katıldı

Aydın Valiliği Doğa Koruma Milli Parklar İl Müdürlüğü, İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısına, Nazilli'den Nazilli Hayvanseverler Derneği de komisyon kurul üyeliğine katıldı.

Nazilli Jandarma Timlerinden ‘Bir Kap Can’ Projesi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından sokak hayvanlarına destek için başlatılan ‘Bir Kap Can’ Projesi basına tanıtıldı. Tim görevlilerinin kendi aralarında topladığı yardımlarla atık borulardan elde edilen mama ve su kapları sokak canlılarının da beğenisini kazandı.

Başkan Çerçioğlu hayvanseverleri makamında ağırladı

Aydın Hayvan Hakları Eğitim Hareketi Derneği ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) temsilcileri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyaret etti.

Nazillili hayvan severler sessiz canlara can oldu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde ağır kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren sokak canlıları için seferber olan hayvan severler hafta sonunda da sessiz canlara can oldu. Elleri ile hazırladıkları yuvalarla birlikte mama ve yiyecekleri kentin en ücra köşelerinde bile yaşayan canlılara ulaştırarak şefkat ellerini sessiz canlıların kalplerine dokundurdular.

Nazillide hayvanseverler kadına şiddete dikkat çekti

Nazilli’de hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında sahipsiz sokak hayvanları için yapılan besleme çalışması, bu hafta da devam etti. Hayvanseverler, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları dövizleri ilçenin belirli noktalarına bıraktı.

Sökeli hayvanseverlerden 4 Ekim Etkinliği

Söke Pati Sevenler Derneği çevre duyarlılık ve hayvan hakları etkinliği düzenledi.

İYİ Partili yöneticilerden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine ziyaret

İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı Kadın Politikaları Başkanı Gonca Yelkovan ve yönetim kurulu üyeleri ile Nazilli Hayvanseverler Derneği bir araya gelerek Aydın Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Can dostların bakımları Büyükşehir Belediyesinin barınağında yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli Kadın Kolları ve Nazilli Hayvanseverler Derneği işbirliğiyle Nazilli’deki sahipsiz kediler Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek kısırlaştırıldı.

Kuşadası kedi yavrusu için ayağa kalktı

Aydın’ın Kuşadası ilçesi elektrik trafosuna giren ve iki gün boyunca mahsur kalan kedi yavrusu için seferber oldu. Kedi yavrusunun kurtarılması için hayvanseverler Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’den yardım istedi. Devreye giren Başkan Günel’in talimatıyla belediye veterineri, zabıta, Aydem ve itfaiye ekiplerinin katıldığı operasyon sonucu kedi yavrusu kurtarıldı.

Sökeli Hayvanseverlerden, Söke Çayında Kaplumbağa Harekatı

Söke’nin tam ortasından geçen Söke Çayı, kendisine göre bir ekosistemi de içinde barındırıyor. Çay içindeki su birikintileri ile sazlık alanlar arasında kurbağalar başta olmak üzere yüzlerce su kaplumbağası da bu sistemin içinde yaşamını sürdürüyor.

Kuşadasında köpeğe işkence iddiası hayvanseverleri ayağa kaldırdı

Kuşadası’nda köpeğe işkence yapıldığı yönündeki iddialar hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Şikayet üzerine polis ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Nazillide sokak hayvanları unutulmadı

Nazilli Belediyesi Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk ve Nazilli Hayvanseverler Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, şehrin iç ve dış noktalarına sokak hayvanları için mama bıraktı.

Didimli hayvanseverler sokak hayvanlarını unutmadı

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği üyeleri, ’Evde Kal’ kuralına uyarak haftada 2 gün sokak hayvanlarını beslemeyi unutmadı.

Papağana alkol verdiler, hayvanseverler tepki gösterdi

Aydın’ın Didim ilçesinde faaliyet gösteren bir alkollü mekanda evcilleştirilmiş bir papağana alkollü içecek içirilmesiyle ilgili sosyal medyaya düşen görüntüler, hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

Turizmciler ve hayvanseverler kaya kartalı yavrusu için seferber oldu

Kuşadası’nda yaralı olarak bulunan bir kaya kartalı yavrusu için turizmciler ve hayvanseverler oldu. 15 gün bakıma alınan yaralı yavru kartal, iyileşince tekrar doğal ortama bırakıldı.

Başkan Alıcık hayvanseverlerle buluştu

Hayvan sevgisi ile bilinen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretini bu kez hayvanseverlere yaptı. Nazillili güvercin hobicileri ile bir araya gelen Başkan Alıcık, projelerini anlatarak destek istedi.

Hobiciler belediye başkanlarından destek istedi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Egeli hobiciler yeni yılın ilk kostüm güvercini mezatında bir araya geldi. Hayvan sevgisi ile örnek teşkil eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın da katıldığı mezatta Ege'nin dört bir yanından gelen hobiciler birbirinden değerli güvercinlere açık artırmayla sahip olmaya çalıştı. Başkan Alıcık’ın örnek bir belediye başkanı olarak her zaman yanlarında olduğunu ifade eden hobiciler, tüm belediye başkanlarının da hayvanseverlere destek olmasını istedi.