Etiketler

Başkan Ülken'den anlamlı paylaşım

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, iftarını cennet meyveleri ile açmak isteyenlerin bu ürünü uzakta değil Aydın'da aramasını isteyerek 'Kur'an-ı Kerim'de adına sure bulunan ve kutsal kitaplarda yer alan incir meyvesi Aydın'ın yerli ve milli ürünüdür. Kutsal kitaplarda da övgüyle söz edilen incirimiz anne sütünden sonra en faydalı gıdalar arasında yer almaktadır' dedi.

Aydın'da trafik kazası: 1 yaralı

Aydın-İncirliova Karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Kuruyemişçilerde hurma yoğunluğu

Ramazan ayının sembol ürünlerinden olan hurma kuruyemişçilerin tezgahlarını süsledi. Türkiye'nin en yaygın kuruyemiş firmaları arasında yer alan Tuğba Kuruyemiş ülke genelindeki 100'e yakın mağazasında Ramazan ayına özel stant oluşturdu. Hurma ve incir Ramazan standında en yoğun gören ürünler arasında yerini aldı.

Yerel Lezzetlerin Yeni Adresi ‘Köy Usulü’ Açıldı

Uzun ve sağlıklı yaşamın merkezi olarak bilinen, yılın dört mevsiminde yetişen ürünleri ile birçok gıda markalarını bünyesinde barındıran Nazilli’de yeni bir yerel lezzet satış noktası daha ilçe halkının hizmetine sunuldu. İlçeye değer katan destekleri ile tanınan Nazillili fotoğraf sanatçısı Muammer Taşdelen, bundan böyle tanıtımlarını yaptığı ürünlerin satışını da yapacak.

Deve sucuğu da İncirliova ile resmen özdeşleşti

Ege'nin geleneksel lezzetlerinden İncirliova deve sucuğu; Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan coğrafi işaret tescil onayı aldı. Onayın ardından açıklama yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, 'Geleneksel lezzetimiz, benzersiz tadımız İncirliova deve sucuğumuzun coğrafi işaret tescil onayı İncirliovamıza ve Aydınımıza hayırlı olsun' ifadelerini kullandı.

Aydın'ın 'Ayaklı Kan Bankası', 18 yılda 3 bin kişiye umut oldu

Aydın'ın İncirliova ilçesinde yaşayan Ümit Yaşar, 18 yıldır çantasında adeta 5 bin kişilik can taşıyor.

İncirliova ilçe semt pazarı Pazartesi kurulacak

Aydın'ın İncirliova ilçesi Cumhuriyet ve Acarlar Mahallelerinde Pazar günleri kurulan semt pazarı sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Pazartesi gününe alındı.

Aydın'da zincirleme trafik kazası 4 yaralı

Aydın'ın Efeler ilçesinde dört aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

Efeler'de zincirleme trafik kazası: 1 yaralı

Aydın'ın Efeler ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Çine MYO, Blokzincir ve Kripto Para Ekonomisi konulu panel düzenledi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Çine Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından düzenlenen 'Finans ve Bankacılığın Geleceği: Blokzincir ve Kripto Para Ekonomisi' paneli ADÜZEM sosyal medya kanalı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İncirliova Belediyesi 400 fidanı toprakla buluşturdu

İncirliova Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla 400 fidanı toprakla buluşturdu. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, 'Daha yeşil bir İncirliova için var gücümüzle çalışıyor, her fırsatta fidanları toprakla buluşturuyoruz' dedi.

Aydın Ticaret Borsası Korbey Salonu'nda Kuru İncir Satış seansı gerçekleşti

Aydın Ticaret Borsası Korbey Salonu'nda Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Aydın Ajans Amirliği stoklarında bulunan A3-A4-A5 boy kuru incir stoklarının satış seansı gerçekleşti.

Ticaret Borsası Soğuk Hava Deposu ile Aydın, kuru incirin üssü olacak

Türkiye ve Dünya'nın en kaliteli incirlerinin yetiştiği Aydın, hayata geçirilen soğuk hava deposu ile birlikte kuru incirin de üssü olacak.

Başkan Kaya'dan Çeçioğlu'na teşekkür ziyareti

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Büyükşehir işbirliğiyle gerçekleştirilen projeler kapsamında gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'nu makamında ziyaret etti.

Başkan Kaya, 'Samet'e umut olalım'

Elektrik akımına kapılarak iki kolunu kaybeden 18 yaşındaki Samet Aktepe'nin protez kol tedavisi için İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'nın girişimleri sonucu yardım kampanyası başlatıldı. Başkan Kaya: 'Vatandaşlarımızın yapacağı küçük bir katkı bile Samet'in geleceği için büyük bir umut olacaktır' diye konuştu.

Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa’nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan’ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa’nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan’ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa’nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan’ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

Büyükşehir'den binlerce zeytin ve incir ağacı desteği

İncir ve zeytin yetiştiriciliğinde Türkiye'de ilk sırada yer alan Aydın'da geçtiğimiz aylarda yaşanan orman yangını sonrası 3 ilçede 10 farklı bölgede binlerce incir ve zeytin fidanı dağıtıldı.

Üniversiteler, 'İstiklal Marşı Zinciri' etkinliğinde birlik oldu

İstiklal Marşımı'nın kabülünün 100'üncü yılı kutlama programları kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), 42 üniversitenin İstiklal Marşı'nı etkileşimli olarak sosyal medya hesaplarından paylaşarak oluşturduğu 'İstiklal Marşı Zinciri' etkinliğinde yer aldı.

Aile Mahkemesi, Başkanı Kaya hakkında istenen 'uzaklaştırma cezasını' reddetti

İncirliova Belediyesi'nde çalışan bir kadın çalışanın aynı zamanda amiri olan Belediye Başkanı Aytekin Kaya, hakkında talep ettiği 'uzaklaştırma' cezası Aydın 1. Aile Mahkemesi tarafından reddedildi.

Başkan Kaya 'Adı geçen şahıs 01 Mart'tan bu yana raporludur'

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, belediyede çalışan bir kadının şikayeti üzerine 60 gün uzaklaştırma cezası aldığı yönündeki haberin ardından açıklama yaptı. Avukatı aracılığı ile adli makamlarla görüştüğünü belirten Başkan Kaya 'Tarafıma tebliğ edilmiş böyle bir karar olmadığı gibi şikayetçi olduğunu belirten kişi 01 Mart'tan bu yana raporludur. Yani bir araya gelmemiz de söz konusu değildir' dedi.

İncirliova Belediye Başkanı Kaya'ya 60 gün uzaklaştırma cezası

Aydın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya bir kadın çalışanın şikayeti üzerine 60 gün uzaklaştırma cezası verildi. Belediye Başkanı Aytekin Kaya, böyle bir kararın kendisine tebliğ edilmediğini belirtti.

Aydın'da öküzler halen kıymetli

Türkiye'de en fazla incir, kestane ve zeytin üretiminin gerçekleştirildiği illerin başında gelen Aydın'ın verimli dağlarında öküzler halen kıymetli. Tarım işlerinde çiftçinin en büyük yardımcısı olan öküzler, teknoloji ile birlikte unutulmaya yüz tutan karasabanla bahçelerin işlenmesinde kullanılıyor. Bir çift öküz ile çift sürmenin gündelik ücretinin 500 TL olduğu ifade edilirken, öküzler aynı zamanda iyi bir gelir kapısı olarak görülüyor.

Marketten 13 kez hırsızlık yapan şüpheli yakalandı

Aydın’ın Nazilli ilçesindeki zincir marketin şubelerinden 13 kez hırsızlık yapan şüpheli polis tarafından yakalandı.

Aydında en çok 2 kişilik hane var

Aydın’da ortalama hane halkı büyüklüğü en çok 2 kişiden oluşurken, en büyük hane halkına sahip olan ilçe ise İncirliova oldu.

Aydının simgesi incir yaprağı hastane mikrobuna çözüm olacak

Aydın’da uzun yıllar doğal ürünlerden hazırladığı tıp ve akademik dünya tarafından kabul gören ‘Antikoil HBX-2371’ adlı ürünü bilimsel çalışmalar ile yürüten Karya Farma HBX AR-GE Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Başlık, çalışmalarında Kur’an-ı Kerimde adını sureye veren incirin yaprağını kullanıp karınca ve arıların olumlu tepkisi ile çok güzel sonuçlar elde ettiğini söyledi.

Evini ateşe verip, kaçtı

Aydın’ın İncirliova ilçesinde iddiaya göre madde bağımlısı bir kişi oturduğu evi ateşe verip kaçtı.

Milyonlarca insanı doyuruyorlar, kendileri ekmeğe muhtaç

Ege Bölgesi’nin satış hacmi bakımından en büyük merkezi olan İncirliova Acarlar Toptancı Hali’nde yaşanan birçok sıkıntıya rağmen herkes içinde bulunduğu halden mutlu olmaya çalışıyor. Hayatın gece 03:30’da başladığı Acarlar Hali’nde at arabaları ile hizmet veren gençler, milyonlarca insanın doymasına vesile olmasına rağmen adeta ekmeğe muhtaç hayat mücadelesi veriyor. Günlük 50 TL kazandıklarında mutlu olan gençler her şeye rağmen çalışmaktan asla vazgeçmiyorlar.

Aydınlı mucitlerden İncir çekirdeği yağından sonra dut çekirdeği yağı

Aydınlı mucitler incir çekirdeğinden elde ettikleri yağın ardından şimdi de dut çekirdeğinde yağ elde ederek bir ilki daha gerçekleştirdi.