Etiketler

Umudunu kaybetmeyen tütün üreticisi, fideleri toprakla buluştu

Aydın'ın Karacasu ilçesinde havaların ısınması ile birlikte yüzlerce aile tütün fidelerini dikmeye başladı. Umudunu kaybetmeyen üreticilerin bu yıl yine toprakla buluştuğunu belirten Karacasu Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç, 'Tütün üreticisi geçen yıl emeğinin karşılığını alamadı ama bu yıl umutluyuz' dedi.

Karacasu’ya Çerezlik Ayçiçeği Desteği

Aydın Valiliği ve İl tarım Müdürlüğü’nden Karacasulu üreticiye destek. İlçenin tarım ürünlerine bir yenisini daha ekleyen Karacasu Ziraat Odası başkanlığı, alternatif ürün olarak çerezlik ayçiçeği desteği aldı.

Ziraat Odası Başkanı Sevinç, işsizlik ve açlıktan söz edenlere isyan etti

Aydın’ın en köklü çiftçilerinden ve Karacasu ilçesinde yaklaşık çeyrek asırdır Ziraat Odası Başkanlığı yapan İsa Sevinç, memlekette açlık ve işsizlikten söz edenlere isyan etti. ‘Açım ve işsizim’ diyen herkesi Karacasu’ya davet eden Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç, “mum ışığı ile çalışacak adam aranıyor. Bir çok kişi çıkmış halen işsizlik ve açlıktan söz ediyor. Aç ve işsiz olduğunu iddia eden memlekette ne kadar insan varsa bana gelsin ben hem iş hem aş vermeye taahhüt ediyorum” dedi.