Etiketler

Kabulünün 100. yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy paneli gerçekleşti

Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün düzenlediği 'Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy' başlıklı panel, 12 Mart 2021 tarihinde Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Üniversiteler, 'İstiklal Marşı Zinciri' etkinliğinde birlik oldu

İstiklal Marşımı'nın kabülünün 100'üncü yılı kutlama programları kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), 42 üniversitenin İstiklal Marşı'nı etkileşimli olarak sosyal medya hesaplarından paylaşarak oluşturduğu 'İstiklal Marşı Zinciri' etkinliğinde yer aldı.

Söke İşletme Fakültesinde İstiklal Marşına saygı etkinliği

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü nedeniyle Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme Fakültesi '100. Yılında İstiklal Marşına Saygı Etkinliği' düzenlendi.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yıldönümü

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı'nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün yüzüncü yıldönümü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı’nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Kuşadası'nda 12 Mart kutlandı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100'üncü yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma günü nedeniyle tören düzenlendi. Kuşadası Kaymakamlığı öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte 'İstiklal Marşı'nı Şiir Olarak Okuma' yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı için hazırlanan video takdir topladı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü kapsamında hazırladığı video beğeni ve takdir topladı.

Söke'de İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıldönümü Söke'de gerçekleştirilen törenle kutlanırken, milli şair Mehmet Akif Ersoy da anıldı.

Şoförler Mehmet Akif Ersoy'u unutmadı

Efeler Şehir içi Özel Halk Otobüsleri şoförleri '12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü' dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

AK Partili Savaş, 'İstiklal Marşı, kahramanlık destanının dizelere dökülerek ortak bir haykırışa dönüşmesidir'

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP Aydın İl Başkanı Alıcık, 'İstiklal Marşı, Türk kahramanlığının mısralara işlenmiş bir diriliş abidesidir'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un '12 Mart' mesajı

Aydın Vali Hüseyin Aksoy, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 100. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yüz yüze eğitim Kuşadasında da başladı

Tüm yurtta olduğu gibi Aydın’ın Kuşadası ilçesinde de yüz yüze eğitim başladı. İlçedeki kırsal kesimlerdeki okullar İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından eğitime başladı.

Aydındaki okullarda bayrak töreni yapıldı

Korona virüs salgını nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Aydın’da da boş kalan okullarda bayrak töreni yapıldı. İdareciler ve öğretmenler İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu.

Atatürk Nazillide törenle anıldı

Vefatının 82. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nazilli’de törenlerle anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, şiirlerin okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile devam etti.

Atatürk’ün Nazilli’ye Gelişinin 83.Yıldönümü Kutlanıyor

Aydın’ın Nazilli İlçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçeye gelişinin ve Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası’nın açılının 83.yıl dönümü kutlandı. Nazilli İstasyon Meydanında düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayan program istiklal marşı ve günün anlam önemini belirten protokol konuşmalarıyla sona erdi.

Aydında ‘Gaziler Günü kutlandı

Aydın’da 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı. Aydın Valiliği önünde düzenlenen törende, Aydın Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı, Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanlığı, Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanlığı Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kıbrıs Gazisi Emekli Deniz Astsubay Tuncer Ballıoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Aydının düşman işgalinden kurtuluşunun 98inci yıl dönümü kutlandı

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü düzenlenen tören ile kutlandı. Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen ve üç pare top atışıyla başlayan tören, şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Kuyucakta, Kurtuluş Günü kutlandı

Aydın’ın Kuyucak ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü kapsamında çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Kuyucak Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Aydınlı Dağcılar Zafer Bayramını Ağrı Dağı Zirvesinde Kutladı

Aydınlı dağcılar 30 Ağustos Zafer Bayramında Ağrı Dağı tırmanışı gerçekleştirdi. 5 Bin 137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı zirvesine 30 Ağustos sabahı ulaşan dağcılar, burada Türk Bayrağı ve Söke Belediyesi bayrağı açtı. Zirvede İstiklal Marşı’nı okuyup, tüm dünyaya 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu haykırdılar.

Aydında 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Aydın’da, 30 Ağustos Zaferinin 98. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Aydın Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Gazetecilerden sessiz kutlama

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Aydın Valiliği önünde tören düzenledi. Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü kapsamında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda AGC üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Kuşadasında İstiklal Marşının kabulü kutlandı

Kuşadası’nda İstiklal Marşı’nın kabulünün 99’uncu yıl dönümü nedeniyle bir tören düzenlendi. Kuşadası Kaymakamlığı öncülüğünde düzenlenen törende öğrenciler tarafından sahnelenen oratoryo büyük beğeni aldı.

İstiklal Marşının Kabulünün 99. Yıldönümü Didimde kutlandı

Aydının Didim ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinliği Didim’de düzenlenen törenle kutlandı.

Kuyucakta İstiklal Marşının 99.Yıldönümü kutlandı

Kuyucak’ta İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 99.Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında program düzenlendi.

MHP Aydın İl Başkanı Alıcıkın 12 Mart İstiklal Marşının kabulü mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kaplanın 12 Mart İstiklal Marşının kabulü mesajı

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Partili Savaşın 12 Mart İstiklal Marşının kabulü mesajı

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Köşgerin 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü mesajı

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Partili Yavuz; “İstiklal Marşı Türk Milletinin ortak sesidir”

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bundan 99 yıl önce, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı, tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlık ve kahramanlığın adı, Türk milletinin ortak sesidir” dedi.