Etiketler

Can Dostlar Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi'nde Sahiplenilmeyi Bekliyor

Bir personelin Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine geçici süreyle ziyarete kapatılan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, karantina süresinin sona ermesinin ardından yeniden ziyarete açıldı. Merkez, evcil hayvan sahiplenmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

'Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi 10 gün içinde yeniden ziyarete açılacak

Kuşadası Belediyesi, bir personelin Covid 19 testinin pozitif çıkması üzerine karantina süresi boyunca ziyarete kapatılan Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Buharkent'te Savcıllı Mahallesi karantinaya alındı

Aydın'ın Buharkent ilçesinde Yukarı Savcıllı Mahallesi artan korona virüs vakaları nedeniyle 10 gün süre ile karantinaya alındı.

Söke'nin Akçakaya Mahallesi'nde 10 haneye karantina uygulandı

Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Akçakaya Mahallesi'nde Korona virüs (Covid-19) vakalarındaki artış nedeniyle 10 hane ve 21 kişinin karantinaya alındığı ifade edildi. Mahallede bulunan bir kahvehane İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapatıldı. Akçayaka Mahallesi giriş ve çıkışı Jandarma tarafından kontrol altına alındı.

Efeler Belediyesi karantinada olan sokağı ilaçladı

Aydın'ın Efeler ilçesi Eğrikavak Mahallesi'nde karantinaya alınan Pınar sokakta ilaçlama çalışması yaptı.

Artan vaka sayıları karantinayı beraberinde getirdi

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Eğrikavak Mahallesi'nde artan Covid-19 vakaları nedeniyle mahalledeki bir sokak karantinaya alındı. Sokağa giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Aydında Aşağıkayacık Mahallesindeki karantina kaldırıldı

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Aşağıkayacık Mahallesi’ndeki karantina kaldırıldı.

Aydında 22 mahallede Şap Karantinası uygulanmaya başladı

Aydın’ın Germencik ilçesi Balatçık Mahallesi’nde bir hayvanda şap hastalığına rastlanmasının ardından 22 mahallede şap karantinası uygulanmaya başlandı.

Mahalle bekçileri salgının önlenmesinde etkin rol oynuyor

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemi döneminde Vefa gruplarında vatandaşların yardımına koşan bekçiler, şimdi ise karantina altındaki vatandaşların denetimini sürdürüyor.

Karantinada olan ailenin 10 aylık bebekleri yaşam savaşını kaybetti

Aydın’ın Köşk ilçesinde karantinada olan ailenin 10 aylık bebekleri hayatını kaybetti. Göktuğ Bebeğin ölümü ilçeyi yasa boğarken, ailenin bir hafta önce trafik kazasında hayatını kaybeden babalarının cenazesi için Ankara’dan Aydın’a geldikleri öğrenildi. Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 10 aylık Göktuğ Bebek, bir hafta önce hayatını kaybeden dedesinin yanında toprağa verildi.

AK Partinin Aydın vekilleri karantinaya alındı

AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz ve Rıza Posacı, Korona virüse yakalandı. Her iki vekilin de test sonuçları pozitif çıkınca karantinaya alınan Posacı ve Yavuz’un sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Karantinada olması gerekiyordu, inşaatta çalışırken yakalandı

Aydın’ın Efeler ilçesinde korona testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken bir kişi inşaatta çalışırken yakalandı.

Kaymakam Soleyden uygulanan karantinanın kaldırılmasına sert tepki

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Yukarı Görle ve Ataköy Mahallelerine 15 gündür uygulanan karantina kaldırıldı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ve İlçe Salgın Yönetim Kurulu tarafından alınan karara Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley tepki göstererek, "Meydana gelebilecek bulaş, vaka ve ölümler nedeniyle vicdanım rahat" dedi.

Karacasudaki 2 mahalleye uygulanan karantina sonlandırıldı

Aydın’ın Karacasu ilçesi Ataköy ve Yukarı Görle Mahalleleri’nde 15 gündür uygulanmakta olan karantina sonlandırıldı.

Aydın 112 Komuta Kontrol Merkezinde çağrı sayısı 2 kat arttı

Korona virüs salgınının artış göstermesi ile birlikte 112 Komuta Kontrol Merkezleri’nin çağrı sayısında yüzde 100’e yakın oranda artış olduğu, çağrıların büyük bir kısmının da yine gereksiz aramalar olduğu belirtildi. Evde tek başına karantinaya girip sıkıldığı için muhabbet etmek isteyen yaşlılardan, evinin bacasının temizliği için 112’yi arayana kadar günde 3 bin 500’e yakın çağrıya cevap veren Aydın 112 Komuta Kontrol Merkezi çalışanları, gereksiz çağrılar nedeniyle acil durumdaki hastalara hizmetin gecikmesinden dert yanıyor.

Efeler Belediyesi, karantinadaki vatandaşların yardımına koşuyor

Efeler Belediyesi, korona virüs testi pozitif çıkan ve evlerinde karantinaya alınan vatandaşlar ile İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı dolayısıyla evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarına koşuyor.

Karantinadaki yaşlı çiftten haber alınmayınca ekipler seferber oldu

Aydın’ın Efeler ilçesinde Korona virüs testi pozitif çıkan ve karantinaya alınan yaşlı çiftten haber alınamayınca ekipler seferber oldu. Belediye tarafından evin kapsının önüne bırakılan yemeklerin de alınmaması üzerine yaşlı çiftin hayatından endişe eden ekipler, özel kıyafetle içeri girdi. Biri 89 diğeri 87 yaşında olan Ünsal Çifti’nin aşırı takatsizlik nedeniyle yataklarından kalkamadıkları seslerini de dışarıya duyurmadıkları öğrenildi. Korona virüslü olan her iki hasta da ekipler tarafından hastaneye kaldırıldı.

Başkan Erol, karantinaya alındı

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol eşinin Korona virüs testinin pozitif çıkması sonucu karantinaya alındı.

Karacasuda bir mahalle karantinaya alındı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde artan vakalar sonrasında, Hıfzıssıhha kuralları gereğince bir mahalle karantinaya alındı.

HES kodu sorgulamasında ortaya çıktı

Aydın’ın Efeler ilçesinde karantina altında olması gerekirken, Pazar yerine ürün satmaya gelen bir kişi polis tarafından tespit edilerek, 112 ekiplerine teslim edildi.

Başkan Yamandan Belediyelere ‘Dönüşümlü çalışma önerisi

Türk-İş’e Bağlı Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, Korona virüs bakımından en riskli illerin başında yer Alan Aydın’da belediyelerin acil önlem alması gerektiğini belirterek Belediyelere, “Dönüşümlü çalıma” önerisinde bulundu. Başkan Yaman, “Belediyelerde gerekli önlem alınmaz ise kısa bir süre sonra herkesin karantinaya alınması durumu ortaya çıkar. Bu da hayati önem taşıyan hizmetlerin aksamasına neden olabilir” dedi.

Aydında karantinaya uymayanlar yakalandı

Aydın genelinde gerçekleştirilen denetimlerde 30 şahsın karantinada olmadığı tespit edilirken, 14’ü yakalanarak KYK Yurduna yerleştirildi.

Karantinada olmaları gerekiyordu, direksiyon başında yakalandılar

Aydın’ın Nazilli ilçesi şehirler arası otobüs terminalinde denetim yapan trafik ekipleri, karantina altında kalması gereken iki şoföre işlem yaparak sağlık ekiplerine teslim etti.

Karacasu TOKİde 2 blok karantinaya alındı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde, TOKİ evlerinde Korona virüs vakalarının artmasının ardından 2 blok karantina altına alındı.

Kuşadası Belediyesinin 8 çalışanı karantinaya alındı

Kuşadası Belediyesi’nde çalışan bir personelin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine, birlikte çalıştığı 8 mesai arkadaşının karantinaya alındığı açıklandı.

Karacasuda vaka sayısı 13 oldu

Aydın’ın Karacasu ilçesinde tekrar yayılma gösteren korona virüs vakaları, tkontrol altına alınmaya çalışılırken 15 günlük karantina sonrasında iyileştiği kabul edilen bir vakanın PCR testi pozitif çıktı.

Korona mağduru aileye Başkan Yıldırımkaya yalnız bırakmadı

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Korona virüsten dolayı karantinaya alınan Tekinsoy ailesi için Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya seferber oldu. Baktıkları ineklerin yanında kalan anne ve iki oğluna Başkan Yıldırımkaya ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri gıda desteğinde bulunuyor. Bahçedeki ahırlarında bununan hayvanların mağdur olmaması için karantina sürecini çiftlikte geçiren aile için Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya da seferber oldu.

Sağlık Müdürlüğü korona mağduru inekler için özel ekip kurdu

Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesi’nde korona virüs nedeniyle karantinaya alınan ailenin inekleri için İl Sağlık Müdürlüğü seferber oldu. İki gündür bakım ve sağımları yapılamayan inekler için oluşturulan ekip, aileyi gerekli güvenlik tedbirlerini alarak ahıra taşıdı. Sahipleri evden çıkamadığı için mağdur olan inekler, yaklaşık 40’ar litre su içerek susuzluğunu giderdi.

Kuşadasında mahkeme ve duruşmalara 14 gün ara verildi

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde hakim ve personellerin karantinaya alınmasının ardından mahkeme ve duruşmalara 14 gün ara verildi.

Karantinaya uymayan 5 kişi, KYK yurduna yerleştirildi

Aydın’da, Covid-19 pandemisi ile ilgili alınan tedbirler kapsamında karantina sürecine uymayan 5 kişi KYK yurtlarına yerleştirildi.