Etiketler

Nazilli Adliyesi Çalışanlarından Kızılay'a Kan Desteği

Aydın'ın Nazilli ilçesinde azalan kan stoklarına katkıda bulunmak amacıyla sürdürülen kan bağışı kampanyalarına destek bu kez adliye çalışanlarında geldi. Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz öncülüğünde Nazilli Adliye Sarayı'nda gerçekleştirilen kampanyada çalışanlar kan bağışında bulunmak için seferber oldu.

Nazilli Adliyesi Çalışanlarından Kızılay’a Kan Desteği

Aydın’ın Nazilli ilçesinde azalan kan stoklarına katkıda bulunmak amacıyla sürdürülen kan bağışı kampanyalarına destek bu kez adliye çalışanlarında geldi. Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz öncülüğünde Nazilli Adliye Sarayı’nda gerçekleştirilen kampanyada çalışanlar kan bağışında bulunmak için seferber oldu.

Kızılay, rekor bağış için Kaymakam Ülkü'yle görüştü

Aydın'ın en küçük ilçeleri arasında yer alan Buharkent ilçesinde gerçekleştirilen rekor kan bağışının mimarı Kaymakam Kemal Ülkü'ye Kızılay yetkilileri teşekkür ziyareti yaptı.

Kızılay’dan rekor bağışa teşekkür ziyareti

Aydın’ın en küçük ilçeleri arasında yer alan Buharkent ilçesinde gerçekleştirilen rekor kan bağışının mimarı Kaymakam Kemal Ülkü’ye Kızılay yetkilileri teşekkür ziyareti yaptı. Buharkent halkı, yaklaşık 7 saatte 162 başvuru yapmış ve 137 ünite kan toplanarak Aydın’da tarihi bir rekor kırılmıştı.

Başkan Eroldan kan bağışına çağrı

Aydın’ın Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kızılay’a destek olmak amacıyla herkes kan bağışına davet etti. “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” diyen Başkan Erol, “Bugün yapacak olduğumuz kan bağışı etkinliğine herkesi davet ediyorum” dedi.

Sultanhisarda kan bağışı kampanyası düzenlendi

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Türk Kızılay Aydın Kan Bağışı Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya Sultanhisar Kaymakamı Furkan Alpay da kan bağışında bulunarak destek verdi.

Buharkentte ilk yardım semineri verildi

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Kızılay Aydın Şubesi tarafından ilk yardım semineri düzenlendi.

Karacasu Belediye Başkanı İnaldan kan bağışı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Türk Kızılay Aydın Kan Bağışı Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal ile MHP ve AK Parti ilçe yöneticileri de kan bağışında bulunarak destek verdi.

Nazillili hayvan severler sessiz canlara can oldu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde ağır kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren sokak canlıları için seferber olan hayvan severler hafta sonunda da sessiz canlara can oldu. Elleri ile hazırladıkları yuvalarla birlikte mama ve yiyecekleri kentin en ücra köşelerinde bile yaşayan canlılara ulaştırarak şefkat ellerini sessiz canlıların kalplerine dokundurdular.

Başkan Güler vatandaşları kan bağışına davet etti

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Recep Tayyip Erdoğan Meydanı’nda vatandaşlardan kan bağışı toplayan, Kızılay personelini ziyaret ederek, vatandaşları kan bağışına davet etti.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Türk Kızılayından altın madalya

Aydın eğitim camiası, Aydın’ın ve ülkemizin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin karşılanmasında verdiği destekten dolayı Türk Kızılay’ı tarafından ’altın’ madalya ile ödüllendirildi.

Sağlık çalışanlarına portakal dopingi

Aydın’da portakal üreticileri tarafından bağışlanan 250 kasa portakal, Türk Kızılay Aydın İl Başkanlığı gönüllüleri tarafından toplanarak sağlık çalışanlarına dağıtıldı.

Kızılaydan Başkan Öndeşe teşekkür

Kızılay ve Germencik Belediyesi iş birliğiyle yapılan kan bağış kampanyalarında sağlanan büyük başarı sebebiyle Aydın Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol tarafından Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip Özsemerci ve belediye çalışanlarına teşekkür belgesi takdim etti. Germencik Belediye binası önünde mobil kan bağış merkezi açan Kızılay’a çalışanlar ve vatandaşlar tarafından önemli ölçüde kan bağışı sağlandığı gözlemlendi.

Kızılay gönüllüleri polis ekiplerine çorba ikramında bulundu

Türk Kızılay Aydın İl Başkanlığı gönüllüleri evlerinde yaptıkları tarhana çorbalarını gece saatlerinde soğuk ve yağmurlu havada görev yapan polis memurlarına ikram etti.

Adliye Çalışanlarından Kızılaya kan bağışı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde düzenli olarak sürdürülen kan bağışı kampanyası bu kez Nazilli Adliye Sarayı’nda gerçekleştirildi. Adliye çalışanları Başsavcı Murat Dilsiz öncülüğünde Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulundu.

Aydında orman çalışanları kan bağışında bulundu

Aydın Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli personel kan bağışı kampanyasına destek vererek Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Aydında kan bağışı beklenilen seviyenin altında

Türk Kızılay Aydın İl Başkanlığı, artan Korona virüs vakalarından dolayı kan stoklarının kritik düzeyde olduğunu ifade ederek kan bağışı çağrısında bulundu.

Aydın Ülkü Ocaklarından kan bağışı

Aydın Ülkü Ocakları Başkanlığı üyeleri, Kızılay Kan Merkezi’ne kan bağışında bulundu.

Nazillide Fidanlar Çocuklarla Birlikte Büyüyecek

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 8 bin fidan toprakla buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2019 yılında başlatılan ve her yıl 11 Kasım gününün ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanacağını duyurmasının ardından bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca fidanla birlikte Nazilli Aslı-Mustafa Takmaklı Kızılay Anaokulunda da bin 833 fidan toprakla buluştu.

Nazillide alev savaşçılarından Kızılaya kan desteği

Aydın Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığının başlattığı kan bağışı kampanyası devam ediyor. Nazilli İtfaiye Müdürlüğünde görevli alev savaşçıları kan bağışında bulundu.

Kan Bağışı Kampanyasının Yeni Adresi Kaymakamlık

Nazilli’de Kızılay kan bağışı kampanyası başlattı.

Din Görevlilerinden Kızılaya kan bağışı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulunuldu. Nazilli İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında hafta boyunca sosyal mesafe kurallarına uygun etkinlikler yaptıklarını ve Kızılay’a da kan bağışında bulunduklarını ifade etti.

Din Görevlilerinden Kızılay’a Kan Bağışı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulunuldu. Nazilli İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında hafta boyunca sosyal mesafe kurallarına uygun etkinlikler yaptıklarını ve Kızılay’a da kan bağışında bulunduklarını ifade etti.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi personelinden kan bağışı

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi personeli Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Camiler ve Din Görevlileri haftası başladı

Aydın’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri başladı. Nazilli İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında hafta boyunca sosyal mesafe kurallarına uygun etkinlikler yapacaklarını ve Kızılay’a kan bağışında bulunacaklarını duyurdu.

Türk Kızılay Aydın Şubesinden evi yanan ailelere yardım eli

Türk Kızılay Aydın Şubesi yangından dolayı evleri kullanılmaz hale gelen üç aileye yardım eli uzattı.

Kızılaydan işitme engellilere özel ‘şeffaf maske

Aydın’da işitme engellilerin maskeli olarak işaret dili kullanıp dudak okumaları için şeffaf maske üretildi. Kızılay tarafından, işitme engellilere şeffaf maskeler teslim edildi.

Başkan İnaldan kan bağışı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Türk Kızılay Aydın Kan Bağışı Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal’da kan bağışında bulunarak destek verdi.

Sultanhisarda kan bağışı kampanyası düzenlendi

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Türk Kızılay Aydın Kan Bağışı Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kadın doğum Hastanesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi

Kovid-19 salgını nedeniyle kan stoklarını arttırabilmek amacıyla Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Türk Kızılay Aydın Şubesi iş birliği ile Kan Bağışı kampanyası düzenlendi.