Etiketler

Siyah İnciler ‘Soner Yelkovan’ ile devam kararı aldı

TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Nazilli Belediyespor olağan genel kurulunu gerçekleştirerek mevcut Başkan Soner Yelkovan ile devam kararı aldı. Siyah Beyazlı ekip yönetimi kurulunu güçlendirerek camiaya 2. lig sözü verdi.

NGC'de Gazeteciler 'Özmen' dedi

Aydın'ın en büyük ilçesi Nazilli'de gazeteciler seçime gitti. Pandemi nedeniyle ertelenen Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin (NGC) olağanüstü kongresinde 2 adaylı seçim gerçekleşti. Adaylardan Ümit Özmen'in listesi 40 oy alarak 4 oy farkla seçimi kazandı.

NGC’de Gazeteciler ‘Özmen’ Dedi

Aydın’ın en büyük ilçesi Nazilli2de gazeteciler seçime gitti. Pandemi nedeniyle ertelenen Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin (NGC) olağanüstü kongresinde 2 adaylı seçim gerçekleşti. Adaylardan Ümit Özmen’in listesi 40 oy alarak 4 oy farkla seçimi kazandı.

Ev sahibi olacakken, dert sahibi olanlar kongreye gitti

Aydın'da 1997 yılında dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amacıyla kurulan Aydın Konut Yapı Kooperatifi'nin (AYKONUT) yüzlerce mağdurunun kurduğu 'AYKONUT Yapı Kooperatifi Mağdur Mal Sahipleri Dayanışma Derneği' bugün kongreye gitti. Hak sahiplerinin mağduriyetini gidereceğini belirterek kooperatif arsasını alan Yavuzlar İnşaat'ın da sözünü yerine getirmediğini iddia eden mağdurlar duruma isyan etti.

Milletvekili Savaş 'Türkiye için güven ve istikrar devam edecek'

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongrenin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye için güven ve istikrar devam edecek dedi.

Milletvekili Yavuz kesik yedi, Sarıbaş listeye girdi

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre'sinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesini açıkladı. Önceki dönem MKYK listesinde yer alan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz yeni listeye giremezken, AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Eski Başkanı Seda Sarıbaş yeni listeye dahil oldu.

Nazillili muhtarlar seçimini yaptı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 82 mahalle muhtarı dernek başkanlığı için gittikleri genel kurulda bir kez daha eski başkana görev verdi. Nazilli Muhtarlar Derneği'nin Olağan Kongresi'nde mevcut Başkan Zeki Açık aldığı 59 oy ile rakibi Mustafa Ali Uçar'a 38 oy fark atarak güven tazeledi.

AK Parti Aydın İl Başkanı Özmen 'AK Parti milletin partisidir'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, yarın gerçekleştirilecek olan 7. Olağan Büyük Kongre öncesi açıklamalarda bulundu. Özmen, 'AK Parti, milletin partisidir' dedi.

Beyazay Derneği kongreye gitti Başkan Pilevneli güven tazeledi

Beyazay Derneği Aydın Şubesi hafta sonu kongreye gitti. 2017 yılından bu yana Derneğin Başkanlığı'nı yürüten Demet Pilevneli güven tazeledi.

Kabulünün 100. yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy paneli gerçekleşti

Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün düzenlediği 'Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy' başlıklı panel, 12 Mart 2021 tarihinde Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleşti.

AK Gençlik Aydın, Ankara Yolcusu

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları, kongre sürecinde devam eden AK Parti'de, 6'ıncı Gençlik Kolları Olağan Kongresi için Ankara'ya gitmeye hazırlanıyor.

AK Parti Aydın İl Genlik Kollarında Demir güven tazeledi

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Ali Demir yeniden seçilerek güven tazeledi.

AK Parti Aydında yürütme kurulu üyeleri belli oldu

AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen il kongresinin ardından yürütme kurulu üyeleri belirlendi.

AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Göğde, güven tazeledi

AK Parti Aydın 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen kongrede mevcut başkan Duygu Göğde yeniden seçildi.

AK Parti Aydın İl Başkanı Özmen mazbatasını aldı

Hafta başında gerçekleştirilen AK Parti Aydın İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kongresi’nde yeniden il başkanı olarak seçilen Ömer Özmen mazbatasını aldı. Özmen, “Tüm dava arkadaşlarımızla birlikte 2023 yılında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine odaklandık” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: “2021e maalesef vesayet çağrıları ile giriyoruz”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Aydın 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada bazı odakların, yeni yılda vesayet çağrıları yaptığına dikkat çekerek, “2020’ye Covid’le girdik, 2021’e maalesef vesayet çağrıları ile giriyoruz. Eğer biz beraber olmazsak, kuvvet ve dayanışma içinde olmazsak, bu kazanımlarımızı elimizden çalmak için pusuda bekleyenlerin çok olduğundan emin olun. Bu salonlarda ortaya koyduğumuz dayanışma hiçbir zaman yıkılmaz, geçilmez, hiçbir zaman yenilmez, çünkü millet yenilmez” dedi.

Bakan Selçuktan Vali Aksoya ziyaret

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi için Aydın’a gelen Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

Kongre öncesi Karaçancıdan açıklama: Adaylığımı geri çektim

AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın 7. Olağan İl Kongresi’nde Mevcut İl Başkan Ömer Özmen’in ardından adaylığını açıklayan Tanju Karaçancı kongreye saatler kala yaptığı açıklama ile adaylıktan çekildiğini duyurdu.

AK Parti Aydın İl Başkanlığı için Tanju Karaçancı da aday olduğunu açıkladı

AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın 18 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan 7. Olağan İl Kongresi’nde Mevcut Başkan Ömer Özmen’in ardından Tanju Karaçancı da aday olduğunu açıkladı. Listesinin hazır olduğunu ve tüm hazırlıklarını tamamladığını belirten Tanju Karaçancı, “Partinin kuruluşundan bu güne kadar her aşamasında görev yaptım. Delegemize güveniyorum. Demokrasi için ben de adayım” dedi.

AK Parti Aydın İl Kongresine Bakan Selçuk ve Parti Sözcüsü Çelik katılacak

AK Parti Aydın İl Teşkilatı’nın 18 Ocak Pazartesi günü düzenlenecek olan 7. Olağan İl Kongresi, AK Parti MKYK, MYK üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ‘un katılımıyla yapılacak.

AK Partide kongre süreci belli oldu

AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın 7. Olağan İl Kongresi tarihi belli oldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ömer Özmen, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “Bu süreç lider ülke Türkiye hedefine daha da odaklanacağımız bir dönem olacaktır” dedi.

ADÜ Ziraat Fakültesi, Tarım Kongresine ev sahipliği yapacak

11. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi 2021 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek.

ADÜ Bilim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Adnan Menderes Üniversitesi Bilim Kurulu’nun ilk toplantısı, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

3. Uluslararası Tarım, Çevre ve Sağlık Kongresi gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Bursa Teknik Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen 3. Uluslararası Tarım, Çevre ve Sağlık Kongresi, pandemi dolayısıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti.

ADÜde sıfır atık eğitimi gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından düzenlenen Sıfır Atık Eğitimi, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

AK Parti Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Ege, güven tazeledi

AK Parti Efeler Kadın Kolları Başkanlığı’na geçtiğimiz aylarda atamayla gelen Hümeyra Ege, bugün gerçekleştirilen kongre ile güven tazeledi. Aydın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 3. Olağan Kongrede, AK Parti Efeler Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Ege atanmış başkan olarak başladığı görevine delegelerin oyları ile seçilmiş başkan olarak devam edecek.

Aydın Valisi Aksoy, elektriği kesik olan kongre merkezinde inceleme yaptı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, uğradığı hacizler nedeniyle elektriği bile kesilen ve halen kapalı durumda olan Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde led lamba ile inceleme yaptı. 2013 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan ve alanında Avrupa’nın sayılı kuruluşlarından biri olan Kuşadası Efes Kongre Merkezi’ni işleten firmanın yaşadığı ekonomik sorunlarla birlikte çok sayıda haciz işlemiyle karşı karşıya kalmış, jeneratörlerine bile el konulmuş, ardından da elektrik borcu yüzünden elektrikleri de kesilmiş ve yaklaşık 2 yıldır karanlığa mahkum olmuştu.

ADÜ Rektörü Yeni Akademik Yıl Açılışına Katıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti.

ADÜde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Personel Daire Başkanlığı tarafından ‘Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’ kapsamında gerçekleştirilen sözlü sınav, Atatürk Kongre Merkezi’nde tamamlandı.

ADÜ Rektörü Prof.Dr. Aldemir, Yeni Akademik Yıl açılışına katıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti.