Etiketler

Kabulünün 100. yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy paneli gerçekleşti

Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün düzenlediği 'Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy' başlıklı panel, 12 Mart 2021 tarihinde Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleşti.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yıldönümü

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı'nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün yüzüncü yıldönümü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı’nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Kuşadası'nda 12 Mart kutlandı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100'üncü yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma günü nedeniyle tören düzenlendi. Kuşadası Kaymakamlığı öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte 'İstiklal Marşı'nı Şiir Olarak Okuma' yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Söke'de İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıldönümü Söke'de gerçekleştirilen törenle kutlanırken, milli şair Mehmet Akif Ersoy da anıldı.

Şoförler Mehmet Akif Ersoy'u unutmadı

Efeler Şehir içi Özel Halk Otobüsleri şoförleri '12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü' dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

AK Partili Savaş, 'İstiklal Marşı, kahramanlık destanının dizelere dökülerek ortak bir haykırışa dönüşmesidir'

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un '12 Mart' mesajı

Aydın Vali Hüseyin Aksoy, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 100. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Nazillideki sosyal alana vefatının 84. yılında Milli Şairin ismi verildi

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, vefatının 84. yılında Mehmet Akif Ersoy’u anarak, Milli Şair’in adının Zafer Mahallesi’ndeki yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine kurulan parka verildiğini duyurdu.

Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Şahin, Mehmet Akif Ersoyu andı

Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin, Mehmet Akif Ersoy’u ölüm yıldönümünde yayınladığı mesaj ile andı.

İstiklal Marşının Kabulünün 99. Yıldönümü Didimde kutlandı

Aydının Didim ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinliği Didim’de düzenlenen törenle kutlandı.

Kuyucakta İstiklal Marşının 99.Yıldönümü kutlandı

Kuyucak’ta İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 99.Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında program düzenlendi.

Başkan Ataydan öğrencilere sürpriz ziyaret

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nu ziyaret etti. Öğrencilere Efeders programının şifreleri ile birlikte hikaye kitabı hediye eden Başkan Atay, çocuklara birlikte film izleme sözü verdi.

Vali Köşgerin 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü mesajı

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Engelli öğrenci gözleri görmeyen öğretmenine göz oldu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Engelliler Günü’nde farklı bir etkinlik yapıldı. Nazilli Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesindeki engelli öğrenciler, trafik polisleri ve gözleri görmeyen ama öğretmeni Bahadır Yeloğlu, trafik uygulamasına katıldı. Yürüme engelli Ali Akın Demirci isimli öğrenci ise öğretmenine trafikte göz oldu.

Ünlü şair Mehmet Akif Ersoy Nazilli’de de anıldı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde düzenlenen programda ünlü Şair Mehmet Akif Ersoy anıldı. 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 98. yıldönümü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.

Liselilerin projeleri büyük ilgi gördü

Nazilli Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda Kayatuzu’nun faydalarından Pisagor’un Adalet Kupası’na, dövmedeki tehlikeden matematik formül masasına kadar birbirinden ilginç 20 bilimsel proje ile görücüye çıktı.