Nto Haberleri

Nto Haberleri

Başkan Arslan “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek destek istedi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde seçim hareketliliği sürüyor. Yarın yapılacak olan Nazilli Ticaret Odası seçimlerinin öncelikle oda üyelerine ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Başkan Nuri Arslan, oda üyelerine seslenerek “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek mavi listeye destek istedi.

Erol Karakuş, Nazilli Ticaret Odası Başkanlığına Adaylığını açıkladı

Nazilli Genç İş Adamları Derneği Başkanı Erol Karakuş, Hangar Restoran’da düzenlenen basın toplantısında Nazilli Ticaret Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

ADÜ'lü intörn öğrencileri Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'nün çalışmalarını inceledi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi 6. sınıf intörn öğrencisi 30 doktor adayı Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'nü ziyaret ederek kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Nazilli’nin İl Olması İçin Kurulan Platform İlk Toplantısını Yaptı

Aydın’ın Nazilli ilçesi il olmak için çabalarını sürdürüyor. Atatürk’ün 1937 yılında Nazilli’ye geldiğinde ‘Nazilli atide il olacaktır’ sözleri üzerine tam 85 yıldır özlemle il olmayı bekleyen Nazillililer, son dönemde MHP Lideri Bahçeli’nin de sözleri ile heyecanlandı.

Kuşadası Belediyesi Makedon öğrencileri ağırladı

Kuşadası Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) Erasmus+ Projesi çerçevesinde Kuzey Makedonya'nın Ljupco Santov Lisesi'nden gelen öğrencileri ağırladı. Makedon öğrenciler, Kuşadası Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğünü ziyaret ederek kentte yaşama geçirilen projelerle ilgili bilgi aldı.

NTO organizasyonlarıyla 10 fuara katılım sağlandı

Nazilli Ticaret Odası tarafından yapılan organizasyonlar neticesinde 2022 yılının ilk altı aylık dönemde 10 fuara katılım sağlandı.

Kuşadası İstasyon Topluluk Merkezi ilham vermeyi sürdürüyor

Kuşadası Belediyesi tarafından Habitat Derneği ve Facebook ortaklığında ileri teknoloji ve girişimcilik eğitimleri vermek amacıyla açılan Kuşadası İstasyon Topluluk Merkezi, Kuşadası Eğitim, Kültür, Sanat, Spor ve Turizm Derneği (KUKSET) ile iş birliği içerisinde Avrupa Birliği(AB)Erasmus+ Projesi çerçevesinde Kuzey Makedonya'nın LjupcoSantov Lisesi'nden gelen Makedon öğrencileri ağırladı.

Devlet korumasındaki Aydınlı çocuklar Türkiye Şampiyonu oldu

Aydın'da devlet koruması altında olan çocuklar, Ankara'da gerçekleştirilen Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 7. Türkiye Badminton Şampiyonası'nda başarılı bir grafik çizerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Bu çiçeği koparmak cesaret ister

Aydın ve çevresinin en önemli endemik türlerinden biri olan Tüylü Çan Çiçeği'ni (Campanula tomentosa) koparmanın cezası 109 bin 593 lira.

Aydın Eczacı Odası Başkanı Karaarslan ilaçla ilgili bazı endişelerin olduğunu açıkladı

Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geri ödeme listesindeki ilaçlar için istediği iskonto uygulamasında ilaç firmalarının keyfi uygulamaları nedeniyle ilaçla ilgili bazı endişelerinin olduğunu açıkladı.

NTO'da güç birliği toplantısı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Nazilli Ticaret Odası ev sahipliğinde çevre ilçelerin oda başkanlarının katılımı ile güç birliği toplantısı düzenlendi.

Nazilli'de Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Çalıştayı yapıldı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme amacıyla, güç birliği oluşturan kurumlar ve STK'lar 2 gün süren çalıştay sonunda sonuç bildirgesi yayınlayarak mesleki eğitimin sorunlarını açıkladı.

Kuyucaklı sporcular Türkiye üçüncüsü oldu

Aydın'ın Kuyucak ilçesindeki Atatürk Ortaokulu'nda eğitim gören öğrencilerden oluşan Küçük Erkekler Badminton Takımı Elazığ'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye üçüncüsü oldu.

'Etekler ve Pantolonlar' Dünya Tiyatrolar Günü'nde Didimliler için sahnelendi

2021 yılında En İyi Tiyatro Oyunu ödülünü kazanan 'Etekler ve Pantolonlar oyunu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Didim'de sahnelendi. Didim Belediyesi tarafından düzenlenen oyun, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Karacasu Kaymakamı Yılmaz, NTO Başkanı Arslan'la görüştü

Karacasu Kaymakamı Hatice Gamze Yılmaz, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan'ı makamında ziyaret etti.

NTO'dan kadınlara özel kutlama

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı düzenlendi.

Nazilli'ye Mesleki Eğitim Müjdesi

Ankara'da yapılan toplantıya katılan Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan mesleki eğitim okulu yapılacak ilçelerden bir tanesinin Nazilli olduğunu açıkladı.

Nazilli'de 2022 yılı devlet destekleri anlatıldı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli Elektrikçiler, Elektronikçiler, Sıhhi Tesisatçılar, Radyo Tamircileri Odası işbirliğinde 2022 yılı devlet destekleri anlatıldı. Oda üyesi esnafa istihdam ve ekipman destekleri hakkında bilgiler verildi.

Didim'de badminton turnuvası start aldı

Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen badminton turnuvası, yapılan karşılaşmalar ile start aldı.

Nazilli'deki fuarda NTO'nun standı ilgi gördü

Nazilli'de dördüncü kez düzenlenen tarım fuarında yerini alan Nazilli Ticaret Odası'nın standı yoğun ilgi gördü.

NTO Başkanı Arslan, Ankara'da konsey toplantısına katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Merkezi'nde yapılan Ticaret Odaları Müşterek Konsey toplantısına Nazilli Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan da katıldı.

NTO'dan Nazilli Fen Lisesi'ne 3D yazıcı

Nazilli Ticaret Odası, 'Teknofest 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji' yarışmasında Türkiye birincisi olan Nazilli Fen Lisesi'ne 3D yazıcı bağışladı.

Nazilli İİBF ile NTO arasında işbirliği protokolü

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Nazilli Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. Nazilli İİBF adına Dekan Prof. Dr. Yusuf Kaderli ile Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan'ın karşılıklı olarak imzaladığı protokolle üniversite-sanayi işbirliği amaçlanıyor.

NTO Başkanı Arslan, Ödemiş ve Torbalı Ticaret Odaları'nda görüşmelerde bulundu

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Ödemiş ve Torbalı Ticaret Odaları'nda görüşmelerde bulundu.

Ankesörlü telefonlar da tarihe karıştı

Dünyada ilk telefon konuşmasının üzerinden bugün itibariyle 150 yıl geçerken geride kalan 1.5 asırlık süreçte telefon sisteminde de onlarca değişim oldu. Bir zamanlar yerleşim yerlerinde ve çeşitli merkezlerde gelişmişliğin sembolü olarak görülen ankesörlü telefonlar da zamana yenik düşünce, jetondan sonra ankesörlü telefonlardaki kontörlü telefon kartları da hayatımızdan çıktı.

Nazilli Ticaret Odası yönetimi ve meclis üyeleri Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nı gezdi

Nazilli Ticaret Odası (NTO), Türkiye'nin demokrasi mücadelesinin simgesi olan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nı gezdi. Aydınlı merhum Başbakan Adnan Menderes'in yargılandığı Yassı Ada'ya gerçekleşen ziyarette duygusal anlar yaşandı.

Başkan Erol, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Arslan ile görüştü

Aydın'ın Buharkent ilçe Belediye Başkanı Mehmet Erol, Nazilli Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Erol, Başkan Arslan'a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Nazilli Ticaret Odası'nın üyelerine yönelik eğitim desteği sürüyor

Nazilli Ticaret Odası'nın (NTO) üyelerine yönelik ticari gelişimlerine destek olmak amacıyla düzenli olarak yürüttüğü eğitim çalışmalarından birisi daha tamamlandı.

NTO'da İhracat Eğitimi yapıldı

Nokta Atışı İhracat Eğitimi Nazilli Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi.

NTO'nun pandemi karnesi belli oldu

Covid-19 sürecinde esnaf ve işletmeler zor günler geçirirken, bu süreçte aldığı önlem ve faaliyetler ile üyelerine destek olan Nazilli Ticaret Odası'nın (NTO) bir yıllık pandemi karnesi de belli oldu.