Etiketler

İstiklal Marşı’nın kabulünün yüzüncü yıldönümü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı’nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Başkan Kaplan, dereceye giren eserlerin sunumunu yaptı

Koçarlı Belediyesi tarafından düzenlenen ve geçtiğimiz aylarda sonuçları açıklanan “Demokrasi Şehidi Adnan Menderes” konulu resim ve şiir yarışması, ödül töreni için gün sayıyor.

Adnan Menderes konulu yarışmanın sonuçları belli oldu

Koçarlı Belediyesi tarafından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Demokrasi Şehidi Adnan Menderes” konulu resim ve şiir yarışması sonuçları yapılan jüri değerlendirmesi sonunda açıklandı. Yarışmaya ülke genelinden 98 adet şiir ve 10 adet yağlı boya tablonun katıldığı belirtildi. Dereceye girenlerin ödül töreni ise ilerleyen günlerde açıklanacak.

Kuşadasında plastik ambalaj ve metal atıklar sanat eserine dönüştü

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen “Geri Dönüşümden Sanat, Fikir ve Uygulama Projesi” yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu. Yarışmanın Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen ödül töreni Kuşadası Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın açılışında yapıldı.

ADÜye turuncu bayrak ödülü

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekanlara, eğitsel imkanlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin de (ADÜ) ödül aldığı Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni Ankara’da gerçekleşti.

Miniklerin rekabeti Daha temiz bir Kuşadası için

Kuşadası Belediyesi, öğrencilerde “Temiz Çevre ve Geri Dönüşüm Bilinci” oluşturmak amacıyla ilçedeki okullar arasında atık yağ, atık pil ve geri dönüştürülebilir ambalaj toplama yarışması başlattı. 15 Mayıs tarihinde sona erecek yarışmaların ödül töreni 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılacak.

Zeytinyağı kalite yarışması kazananları madalyalarını aldı

Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tarafından 8. Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarı kapsamında ilk kez düzenlenen zeytinyağı kalite yarışması ödül töreni fuar alanında gerçekleştirildi.

Nazilli Ticaret Odasında sertifika ve ödül töreni yapıldı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Nazilli Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayan geleceğin işletme sahiplerine, motorlu araç satışı mesleki yeterlilik belgelerini alacak olan meslek mensuplarına ve odanın rayiç fiyat tespitinde çözüm ortağımı olan üyelerine plaket ve sertifikaları teslim edildi.

Aydınlı madencilere ihracat ödülü

Ege Maden İhracatçıları Birliği; Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kayseri ve Konya illerinde Madencilik ve Doğal Taş Sektörlerinde faaliyet gösteren, 2018 yılında Türkiye’ye 290 milyon dolar döviz kazandıran, 42 üyesini ödüllendireceği İhracatın Yıldızları Ödül Törenini, 22 Ekim 2019 Salı akşamı Bursa’da gerçekleştirecek.

Didim zeytin festivali sona erdi

AydınıAydın’ınn Didim ilçesinde, 4 yıl aranın ardından yeniden düzenlenen Didim Zeytin Festivali fabrika gezisi ve ödül töreniyle sona erdi.

Altın Güvercin sahibini buldu

Kuşadası Belediyesi tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 6 yıl aranın ardından yeniden kanatlanan 22. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda birinciliği 25 yaşındaki Gökçe Özgül, “ Sen Bana Canlı Lazımsın “ isimli eseri ile kazandı. 2 Eylül’de başlayan Türkiye’nin ilk ve tek Beste Yarışması Altın Güvercin, bu akşam Yavansu Mahallesi’ndeki Kuşadası Belediyesi Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da yapılan büyük final ile son buldu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile birlikte çok sayıda Kuşadalının ve tatilcinin izlediği büyük final gecesi büyük ilgi gördü. yarışma kapsamında gelenekselleşen Barış Manço Onur Ödülü, ünlü yorumcu ve şarkıcı Alpay’a verildi. Ödül töreninden önce genç sanatçı Edis sahne aldı. Hayranlarından büyük ilgi gören genç sanatçı, Altın Güvercin final gecesine büyük heyecan ve coşku kattı.

Vali Köşger; “Bu çocukların annesi de babası da biziz”

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, devlet koruması altında Sevgi Evleri’nde yetişerek üniversiteyi kazanan çocuklara nakdi yardımda bulunduğu ödül töreninde yaptığı konuşmada “Bu çocukların annesi de, babası da biziz” dedi.

Gençlik Haftası Kutlamalarına Kız Öğrenciler Damga Vurdu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri sürüyor. Etkinliklerin bugünkü bölümünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar, şiirlerin okunması, ödül töreni ve Kız Meslek Liseli Öğrencilerin hazırladığı İstiklal Marşı Koreografisi büyük ilgi gördü.

Posta Güvercinleri önce üzdü sonra sevindirdi

​​​​​​​Aydın’ın Nazilli ilçesinde profesyonel anlamda ilk kez düzenlenen posta güvercini yarışması final etabında Konya’nın Kulu ilçesinden salınan güvercinler geri dönmeyince düzenlenen kupa ve ödül töreninde ödüller sahiplerine verilemedi.