Pamukören Haberleri

Pamukören Haberleri

Kuyucaklı çocuklar yüzmedeki hünerlerini sergiledi

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde Kuyucak Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslarda yüzme öğrenen çocuklar hem yarıştı hem de yüzmedeki hünerlerini sergiledi.

Başkan Ertürk'ün Babası Son Yolculuğuna Uğurlandı

95 yaşında hayatını kaybeden Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün babası Mehmet Raif Ertürk, sevenlerinin gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

Sevimli beşiz buzağılar iki yaşına girdi

Aydın'ın Kuyucak ilçesine bağlı Pamukören Mahallesi'nde 2020 yılı Kurban Bayramı'nın ikinci günü dünyaya gelen Türkiye'de ve dünyada tek olduğu iddia edilen beşiz buzağılar 2 yaşına girdi. Buzağılarından artık ayrılmaları gerektiğini ifade eden Zeynel Ertop, Artık bakamaz duruma geldik dedi.

Kuyucak, özel misafirlerini ağırladı

Kuyucak Belediyesi'nin katkılarıyla, Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Geleneksel Uçurtma Şenliği, Kuyucak'ın Pamukören Mahallesi'nde gerçekleşti.

Kuyucak'ta Engelliler Haftası kutlandı

Kuyucak'ın Pamukören Mahallesi'nde engelliler haftası kutlandı.

Kuyucak Belediyesi çocukları eğlendirdi

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün öncülüğünde önce Pamukören Kültür Merkezinde, sonrasında ise Kuyucak Kültür Merkezinde ve Ovacık Mahallesinde çocuklara yönelik Hacivat karagöz oyunu, ibiş kukla gösterisi, aşık ve maşuk, illüzyon ve çeşitli gösterilerle çocuklar kahkahalara boğuldu.

Kuyucak’ta öksüz ve yetim çocuklar iftarda bir araya geldi  

Kuyucak Belediyesi tarafından öksüz ve yetim çocuklar ve aileleri için iftar programı düzenlendi.   

Kuyucak Belediyesi, Nazilli Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'ni Ağırladı

Kuyucak Belediyesi, Nazilli Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) sakinlerini her yıl olduğu gibi bu yılda Pamukören Sosyal Tesisleri'nde misafir etti.

Pamukörenspor Burak Can'ı unutmadı

Süper Amatör Birinci Grup Lig şampiyonu olan Pamukörenspor'un sevilen futbolcularından olan ve 2 yıl önce hayatını kaybeden Burak Can Öner için verilen söz unutulmadı. Şampiyon takım Öner'in kabrini ziyaret ederek şampiyonluk kupasını götürdü.

Başkan Ertürk, şampiyon Pamukörenspor'a kupasını verdi

Aydın Süper Amatör Lig 1. Grup'ta şampiyon olan Kuyucak temsilcisi Pamukörenspor, şampiyonluğunu kutladı. Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Pamukörenspor oyuncularına madalyalarını takmasının ardından, şampiyonluk kupasını oyunculara takdim etti.

Pamukörenliler Çanakkale Şehitlerini unutmadı

Aydın'ın Kuyucak ilçesine bağlı Pamukören Mahallesi sakinleri 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü dolayısıyla mevlid-i şerif okutarak, hayır cemiyeti düzenledi. Yaklaşık 10 bin vatandaşın katıldığı etkinlik mehter gösterileriyle birlikte renkli anlara sahne oldu.

Kuyucak Belediye Başkanı Ertürk, 'Kuyucak, sporsal faaliyetlerin en güzel örneklerini sergiliyor'

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Kurtuluşspor kadrosu ve teknik adamları ile Pamukören Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Belediye Başkanı Ertürk, Kuyucak, sporsal faaliyetlerin en güzel örneklerini sergiliyor dedi.

Başkan Ertürk, Kuyucaksporlu oyuncular ile bir araya geldi

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden ile Birlikte Kuyucakspor kadrosu ve teknik adamları ile Pamukören Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi.

Başkan Ertürk 'Daha aydın bir gelecek inşa etmek bizim elimizde'

Kuyucak Belediyesi tarafından, Pamukören Mahallesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen müzik kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Kuyucak Belediye Başkanı Ertürk, Pamukörenspor ile bir araya geldi

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Pamukörenspor kadrosu ve teknik adamları ile birlikte Pamukören Sosyal Tesislerinde bir araya gelirken, kendisine iletilen sorun ve talepleri anında çözüme kavuşturdu.

Komşusu tarafından dövülen mağdur kadın Cumhurbaşkanına seslendi

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde çöp dökme iddiasıyla komşusu olan kadını öldüresiye döven yaşlı adamın açıklamaları dikkat çekti. Yaşanan olayın ardından İHA mikrofonlarına konuşan taraflar yaşadıklarını anlatırken, mağdur kadın Cumhurbaşkanına seslendi.

Yaşamaz Denilen Beşizler 10 Aylık Oldu

Aydın’da Montbeliarde ırkı bir ineğin bir batında doğurduğu beşiz buzağılar yaşamaz diye beklenirken 10 aylık oldu. 3’ü dişi, 2’si erkek olan buzağılar sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ederken Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olduğu iddia edilen ilginç doğum olayı Çilem isimli ineğin sahiplerini de çok mutlu etti.

Dev Pithos heyecanlandırdı

Aydın’ın Kuyucak ilçesine bağlı kırsal Kayran Mahallesi yakınlarındaki bir zeytin bahçesinde bulunan yaklaşık 500 yıl ile 3 bin yıllık olduğu tahmin edilen ‘Pithos’ heyecanlandırdı. Titiz bir çalışmayla Karacasu-Afrodisias Müzesine taşınan dev Pithos’un yaşı ise yapılacak çalışmanın ardından açıklanacak.

Kuyucak Belediyesi esnaf ve vatandaşlara maske dağıttı

Korona virüsle mücadele kapsamında, Kuyucak Pamukören Kültür Merkezi’nde Belediye tarafından oluşturulan atölyede, vatandaşların sağlığını korumak için her gün maske üretimi yapılmaya devam ediliyor.

Dedikoduya değil, gözlerine inanmak için gezi düzenlediler

Aydın’ın çevre ile ilgili konularda en öncelikli gündem maddesi haline gelen jeotermal santralleri kapılarını halka açtı. Kuyucak ilçesinde bulunan Pamukören Anadolu Lisesi öğrencileri, söylentilere değil gözleri ile gördüklerine inanmak için teknik gezi düzenledi. Pamukören Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Çelikler Jeotermal Elektrik üretim tesislerinde incelemelerde bulunan öğrenciler, firma yetkililerine çevreye olan duyarlılıkları ve enerji üretimine katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Aydında yine jeotermal gerginliği

Aydın’ın Kuyucak ilçesi Pamukören Mahallesi yakınlarında açılmak istenen jeotermal kuyusu bölgede gerginliğe neden oldu. Aşırı derecede kötü koku yaydığı gerekçesi ile evlerinin dibinde jeotermal kuyusu açılmasını istemeyen köylülerin eylemi nedeniyle bölgeye güvenlik güçleri gönderildi. Jeotermal Firması yetkililerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan köylüler daha sonra serbest bırakıldı.

Kuyucakta İlköğretim Haftası kutlamaları

Kuyucak’ın Pamukören Mahallesi Pamukören İlkokulu’nda İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

Kuyucak Gençlik Merkezinde yüzme kursları tamamlandı

Kuyucak Belediyesi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen yaz kursları kapsamında Yüzme Kursları tamamlandı. Pamukören Sosyal Tesisleri’ndeki törenin ardından Kuyucak Gençlik Merkezi Sosyal Tesisleri’nde de tören düzenlendi.

Pamukörende yaz kursları yıl sonu gösterisiyle tamamlandı

Kuyucak Belediyesi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen yaz kursları, düzenlenen yıl sonu gösterisiyle tamamlandı.