Etiketler

Dev Pithos heyecanlandırdı

Aydın’ın Kuyucak ilçesine bağlı kırsal Kayran Mahallesi yakınlarındaki bir zeytin bahçesinde bulunan yaklaşık 500 yıl ile 3 bin yıllık olduğu tahmin edilen ‘Pithos’ heyecanlandırdı. Titiz bir çalışmayla Karacasu-Afrodisias Müzesine taşınan dev Pithos’un yaşı ise yapılacak çalışmanın ardından açıklanacak.

Kuyucak Belediyesi esnaf ve vatandaşlara maske dağıttı

Korona virüsle mücadele kapsamında, Kuyucak Pamukören Kültür Merkezi’nde Belediye tarafından oluşturulan atölyede, vatandaşların sağlığını korumak için her gün maske üretimi yapılmaya devam ediliyor.

Dedikoduya değil, gözlerine inanmak için gezi düzenlediler

Aydın’ın çevre ile ilgili konularda en öncelikli gündem maddesi haline gelen jeotermal santralleri kapılarını halka açtı. Kuyucak ilçesinde bulunan Pamukören Anadolu Lisesi öğrencileri, söylentilere değil gözleri ile gördüklerine inanmak için teknik gezi düzenledi. Pamukören Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Çelikler Jeotermal Elektrik üretim tesislerinde incelemelerde bulunan öğrenciler, firma yetkililerine çevreye olan duyarlılıkları ve enerji üretimine katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Aydında yine jeotermal gerginliği

Aydın’ın Kuyucak ilçesi Pamukören Mahallesi yakınlarında açılmak istenen jeotermal kuyusu bölgede gerginliğe neden oldu. Aşırı derecede kötü koku yaydığı gerekçesi ile evlerinin dibinde jeotermal kuyusu açılmasını istemeyen köylülerin eylemi nedeniyle bölgeye güvenlik güçleri gönderildi. Jeotermal Firması yetkililerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan köylüler daha sonra serbest bırakıldı.

Kuyucakta İlköğretim Haftası kutlamaları

Kuyucak’ın Pamukören Mahallesi Pamukören İlkokulu’nda İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

Kuyucak Gençlik Merkezinde yüzme kursları tamamlandı

Kuyucak Belediyesi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen yaz kursları kapsamında Yüzme Kursları tamamlandı. Pamukören Sosyal Tesisleri’ndeki törenin ardından Kuyucak Gençlik Merkezi Sosyal Tesisleri’nde de tören düzenlendi.

Pamukörende yaz kursları yıl sonu gösterisiyle tamamlandı

Kuyucak Belediyesi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen yaz kursları, düzenlenen yıl sonu gösterisiyle tamamlandı.