Etiketler

ADÜ Öğretim Üyesi Güngör, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan 'Futbol Rehberi'ne katkı sağladı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından pandemi döneminde futboldan uzak kalan çocuklara ve genç futbolculara yönelik hazırlanan futbol rehberinin ikinci sayısına makalesi ile katkı sağladı.

Atatürk Devlet Hastanesi'nde hasta ziyaretlerinde online dönem

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde pandemi sürecinde yoğun bakımlarda yatmakta olan hastaların, hastane çalışanların ve hasta yakınlarının güvenliğinin sağlanması, salgın riskinin önüne geçilmesi amacıyla 'sosyal mesafeli görüntülü konuşma, hasta ziyareti' uygulaması başlatıldı.

Pandemi döneminin ilk yüz yüze satranç turnuvası Söke'de

Pandemi döneminde gerçekleşen ilk yüz yüze satranç turnuvası Aydın'ın Söke ilçesinde başladı.

Lahanalar koyunlara kaldı

Kış mevsiminin en değerli gıdaları arasında yer alan lahana bu yıl pandemiye yenik düşünce, lahana tarlaları koyun otlağı oldu.

Efeler'de esnafı rahatlatan karar

Aydın'ın Efeler ilçesinde pandemi ile mücadele kapsamında Efeler Belediyesi tarafından esnafı rahatlatan karar alındı.

Kuşadası'nda hafta sonu sokaklar bomboş kaldı

Kovid-19 pandemisi tüm hızıyla sürerken, renk haritasında Aydın'ın kırmızıya dönmesiyle beraber başlayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta sonunda Kuşadası sokakları bomboş kaldı. Yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlamaya alışkın olan turizm kentinde sokaklar ıssızlığa büründü.

Drone ile pide servisi görenleri şaşırtıyor

Aydın'ın pide turizmi ile ünlü Yenipazar ilçesinde bir pideci pandemi nedeniyle düşen pide satışlarını artırmak için ilginç yöntemlere başvurarak müşterilerini memnun etmeye çalışıyor. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun temassız pide servisini haftada iki gün drone ile yapan pideci, amacının pide satışlarının artması için dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Başkan Özcan 'Pandemiye rağmen ticari işletmelerin açılması bizi mutlu ediyor'

Aydın'ın Nazilli ilçesinde gıda işletmesi Belediye Başkanı Kürşat engin Özcan'ın katılımı ile açıldı.

Vali Aksoy, Aydınlıları uyardı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, pandemi kurallarına uyulmasının önemine dikkat çekti.

NGC'de Gazeteciler 'Özmen' dedi

Aydın'ın en büyük ilçesi Nazilli'de gazeteciler seçime gitti. Pandemi nedeniyle ertelenen Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin (NGC) olağanüstü kongresinde 2 adaylı seçim gerçekleşti. Adaylardan Ümit Özmen'in listesi 40 oy alarak 4 oy farkla seçimi kazandı.

NGC’de Gazeteciler ‘Özmen’ Dedi

Aydın’ın en büyük ilçesi Nazilli2de gazeteciler seçime gitti. Pandemi nedeniyle ertelenen Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin (NGC) olağanüstü kongresinde 2 adaylı seçim gerçekleşti. Adaylardan Ümit Özmen’in listesi 40 oy alarak 4 oy farkla seçimi kazandı.

Sağlıkçılar zeybek oynadı, moral verdi

Aydın'da pandemi döneminde görev yapan sağlık çalıpşanlarına moral vermek amacıyla düzenlenen aralarında sağlık görevlilerinin de yer aldığı zeybek gösterisi, beğenildi.

Aydınlı Arıcılara kredi desteği

Aydın Arı yetiştiricileri Birliği ile yapı Kredi bankası arasında arıcılara finansal destek sağlamak ve arı nakillerinde kullanacakları kamyonet alımlarında destek sağlamak amacıyla protokol imzalandı. Gerek geçen yılki kuraklık, gerekse içinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı arıcıların desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Birlik Başkanı Ayhan Özdemir, sunulan imkanlardan arıcıların faydalanmasını tavsiye etti.

Koçarlı MYO'da 'Pandemide Beslenme ve Bağışıklık' semineri düzenlendi

Koçarlı Meslek Yüksek Okulunda üretimde Kalite Kontrol, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Laboratuvar Teknolojisi, Organik Tarım Programları 2. Sınıf öğrencileri ve akademik personelin katılımlarıyla Genel Beslenme Bilgisi semineri düzenlendi.

Kuşadası Kent Konseyi Olağan Genel Kurulunu yaptı

Kuşadası Kent Konseyi, korona virüs pandemisi nedeniyle ertelenen olağan genel kurul toplantısını yaptı. Toplantıda, kurulması planlanan mahalle meclisleriyle ilgili yönerge oy birliğiyle kabul edildi.

Aydınspor U19 Takımı şampiyonluk kupasına kavuştu

Pandemi tedbirleri kapsamında bitimine 3 hafta kala kapatılan 1. Amatör U19 Ligi sonrasında şampiyonluğunu garantileyen Aydınspor U-19 takımı kupasına kavuştu.

Pırasa bu yıl üreticisine tat vermedi

Türkiye'nin en önemli sebze ve meyve üretim merkezlerinin başında gelen Aydın'da bu yıl pırasa, üreticisine tat vermedi. Geçen yıl kilosu toptan 3 TL'ye satılan pırasa bu yıl 1.5-2 TL'ye düştü. Pandemi sürecinde tüm ürünlerin zam gördüğünü belirten üretici Mustafa Çelik, 'Bu yıl pırasa yüz güldürmedi' diye konuştu.

Aydın'da güneşi gören kendisini dışarı attı

Aydın'da haftalardır etkili olan kış şartları ve pandemi dolayısıyla uygulanan hafta sonu sokağa çıma kısıtlamasının sona ermesi ile vatandaşlar kırlara akın etti. Sabahtan akşama kadar ile genelindeki park ve bahçelerin yanı sıra şehir merkezlerine yakın bölgelerdeki bağ ve bahçe yolları piknikçilerle doldu taştı.

Sanayi Esnafı Şehitler İçin Bir Araya Geldi

Nazilli Demirciler Esnaf Odası’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği 18 Mart Büyük Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma yemek Hayrı geleneği bu senede yaşatıldı. Pandemiye rağmen geleneklerini yaşatmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Nuri Şimşek, “Birlik, beraberlik ve dayanışmanın artmasına katkı sağlayan geleneksel hayır yemeğimizin 7.’sini gerçekleştirdik” dedi.

Didim'de pandemide kullarına uymayanlara 1,5 milyon ceza kesildi

Didim Kaymakamı Halil Avşar ilçedeki basın mensuplarıyla bir araya geldiği buluşmada pandemi sürecinde 1 yıllık denetimlerde 1141 kişiye 1 milyon 560 bin 998 TL idari para cezası kesildiğini açıkladı.

Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa’nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan’ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa’nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan’ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın’ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa’nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan’ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

Kuşadası'nda Esnaf ve Çalışanları Derneği kuruldu

Kovid-19 korona virüs pandemisi nedeniyle zor günler yaşayan Kuşadası esnafı bir araya gelerek dernek kurdu.

Kuşadası Belediyesi pandeminin gerçek kahramanlarını unutmadı

Kuşadası Belediyesi, pandemi döneminde gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarını 14 Mart Tıp Bayramı'nda unutmadı. Kentteki sağlık kuruluşlarını ziyaret eden Kuşadası Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ömer Cevat Göğez, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayarak hediyelerini verdi.

Pandemi, konut tercihlerini de değiştirdi

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs Türkiye'de insanların yaşam tercihlerini de değiştirdi. Bir zamanlar köyden kente alan göç ile birlikte çok katlı lüks yapılarda yaşama talebi pandemi ile birlikte geriye döndü.

Kaymakam Ülkü, sağlık çalışanlarının günlerini kutladı

Aydın'ın Buharkent ilçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen tüm sağlık çalışanlarını günlerini kutlayan Kaymakam Ülkü, 'Yurdumuzun her köşesinde Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstün başarı gösteren, insan sağlığına fedakrca hizmet eden hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum' dedi.

Kaymakam Ülkü, Sağlık Çalışanlarının Günlerini Kutladı

Aydın’ın Buharkent ilçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen tüm sağlık çalışanlarını günlerini kutlayan Kaymakam Ülkü, “Yurdumuzun her köşesinde Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstün başarı gösteren, insan sağlığına fedakârca hizmet eden hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Aldemir 'Maske mesafe ve hijyen protokolünü titizlikle uyguluyoruz'

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, İl Pandemi Kurulu Toplantısına katıldı. Rektörü Aldemir, Maske mesafe ve hijyen protokolünü titizlikle uyguluyoruz dedi.

Aydın'da Pandemi Kurulu Toplandı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirilen Covid-19 Pandemi Kurulu toplantısında normalleşme süreci masaya yatırıldı.