Etiketler

Aydın Tabip Odası Korona virüs dolayısıyla hayatını kaybeden sağlıkçıları andı

Aydın Tabip Odası yönetimi Korona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için anma töreni düzenledi.

Başkan Kaplan'dan sağlık kahramanlarına moral

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ziyarette bulunduğu Koçarlı Devlet Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının anlamlı günlerini kutladı. Çiçek hediye ettiği sağlık çalışanlarıyla birlikte kutlama pastası da kesen Başkan Kaplan, daha sonra hastanede Kovid-19 ikinci doz aşısını da oldu.

Kuşadası Belediyesi pandeminin gerçek kahramanlarını unutmadı

Kuşadası Belediyesi, pandemi döneminde gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarını 14 Mart Tıp Bayramı'nda unutmadı. Kentteki sağlık kuruluşlarını ziyaret eden Kuşadası Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ömer Cevat Göğez, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayarak hediyelerini verdi.

Nazilli Devlet Hastanesi'nde 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Nazilli Devlet Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı.

Kaymakam Ülkü, sağlık çalışanlarının günlerini kutladı

Aydın'ın Buharkent ilçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen tüm sağlık çalışanlarını günlerini kutlayan Kaymakam Ülkü, 'Yurdumuzun her köşesinde Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstün başarı gösteren, insan sağlığına fedakrca hizmet eden hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum' dedi.

Kaymakam Ülkü, Sağlık Çalışanlarının Günlerini Kutladı

Aydın’ın Buharkent ilçe Kaymakamı Kemal Ülkü, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen tüm sağlık çalışanlarını günlerini kutlayan Kaymakam Ülkü, “Yurdumuzun her köşesinde Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstün başarı gösteren, insan sağlığına fedakârca hizmet eden hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Vali Aksoy, 'Sağlık çalışanları, dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapıyorlar'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy '14 Mart Tıp Bayramı' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Aksoy, Sağlık çalışanları, dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapıyorlar dedi.

İsimleri fidanlarda yaşatılacak

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına 176 adet fidan dikildi.

Kadına şiddete voleybol müsabakası ile dikkat çektiler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın sağlık çalışanları ile Aydın Gençlik ve İl Müdürlüğü personelleri arasında voleybol müsabakası düzenlendi. Kadına karşı şiddete dikkat çekilen müsabakayı 'dostluk' kazandı.

AK Parti Kuşadası Gençlik Kolları'ndan örnek etkinlik

AK Parti Kuşadası Gençlik Kolları tarafından, salgın boyunca hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına fidan dikildi. Yaylaköy'de oluşturulan hatıra ormanında fidanlara hayatını kaydeden sağlık çalışanlarının isimleri verildi.

Aydın Tabip Odasından mobbing açıklaması

Aydın Tabip Odası son zamanlarda hayatını kaybeden sağlık çalışanları ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.

Sökede Huzur Evinde kalan yaşlılar ile 90 yaş üzeri vatandaşlar aşılanıyor

Korona virüs (Kovid-19) Pandemisi ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın planlaması dahilinde aşılamalar devam ediyor. Söke’de sağlık çalışanlarının aşılanmasının ardından ilçede bulunan Hilmi Fırat Huzurevi ile Özel Hayat Bakımevi çalışanlarına ve sakinleri ile ilçe nüfusuna kayıtlı 90 yaş ve üzeri yaşlılar evlerinde aşılanıyor.

ADÜde Kovid-19 aşısı yapılmaya başlandı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına Korona virüs aşısı uygulanmaya başlandı.

Aydın Eczacı Odası Başkanı Karaarslan; Aşı olsak da kurallara riayet etmeliyiz

Tüm Türkiye’de sağlık çalışanları öncelikli olmak üzere bugün uygulanmaya başlanan Korona virüs aşısı olan 21. Bölge Aydın Eczacı Odası Sefa Karaarslan önlemleri hatırlattı. Karaarslan, "Aşı olsak da kurallara riayet etmeliyiz" dedi.

Söke Kaymakamı Zeybek; İlçemizde Covid-19 aşılamaları sağlık çalışanlarımızdan başladı

Çin’den Türkiye’ye getirilen CoronaVac aşısı, Sağlık Bakanlığı’na ait özel tasarlanmış iklimlendirme özellikli aşı nakil aracıyla hastanelere dağıtıldı. Bu kapsamda Aydın’ın Söke ilçesine 2 bin 520 adet gelen aşılar, öncelikle ilçedeki sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçlerine ballı destek

Kovid-19 salgını ile ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçlerine bir destek te Aydın Bal Kooperatifi’nden geldi. Sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerine, kooperatiften yapacakları bal ve arı ürünleri alışverişlerinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

Söke Belediyesi sağlık çalışanlarını unutmadı

Söke Belediyesi pandemi süreci boyunca büyük bir özveriyle çalışan sağlık personelini unutmadı, yeni yılını kutladı.

Ünlülerden sağlık çalışanlarına yeni yıl sürprizi

Ünlü sanatçılar yeni yıla görevi başında giren sağlık çalışanlarına sürpriz yaptı. Gönderdikleri görüntülü mesajlarla sağlıkçıların yeni yılını kutlayan sanatçılar vatandaşlara da ‘evde kalın’ mesajı verildi. Sağlık çalışanları kendileri için hazırlanan videoyu göz yaşları içerisinde izledi.

Başkan İnaldan yeni yıl ziyareti

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, yeni yıl dolayısı ile yılın son mesai gününde bir ziyarette bulundu. Başkan İnal, sağlık çalışanları, vefa sosyal destek grubu, ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı ve belediyede çalışan personellere gerçekleştirdiği ziyaretlerde hediye paketi takdim etti.

Aydın İl Sağlık Müdürü Açıkgözden yılbaşı mesajı

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, yayımladığı mesaj ile sağlık çalışanları ve Aydınlıların yeni yılını kutladı

Kuşadası Belediyesinden salgın savaşçılarına yeni yıl hediyesi

Kuşadası Belediyesi, pandemi süreci boyunca büyük bir özveriyle çalışan sağlık personelinin yeni yılını kutladı. Belediye Başkan Vekili Tibet Özer, kentteki sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek yeni yıl hediyesi verdi. Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinin kahramanları olduğunu belirten Başkan Vekili Tibet Özer “Bizleri yaşatmak için ailelerinden, sevdiklerinden ayrı kalan pandemi savaşçılarının yeni yılı kutlu olsun” dedi.

Başkan Kaplandan sağlık çalışanlarına anlamlı ziyaret

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve eşi Nazlı Kaplan, Yeni yıl dolayısı ile sağlık çalışanlarına gerçekleştirdiği ziyaretle hediye paketi takdim etti.

Sağlık çalışanlarına portakal dopingi

Aydın’da portakal üreticileri tarafından bağışlanan 250 kasa portakal, Türk Kızılay Aydın İl Başkanlığı gönüllüleri tarafından toplanarak sağlık çalışanlarına dağıtıldı.

Söke MHPden filyasyon ekiplerine destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Söke İlçe yönetimi sağlık çalışanlarına destek verdi. Korona virüs (Kovid-19) salgın sürecinde özveri ile çalışan sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını gösteren MHP Söke İlçe Teşkilatı, İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibine kumanya desteğinde bulundu.

Büyükşehirden sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım

Aydın Büyükşehir Belediyesi, büyük bir özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarının ulaşımını ücretsiz gerçekleştiriyor.

Başkan Tuncelden sağlık çalışanları adına Başhekim Dinçele Teşekkür

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, içinde bulunduğumuz zorlu salgın sürecinde müthiş mücadele gösteren sağlık çalışanları adına Devlet Hastanesi Başhekimi Hasibe Özgeçen Dinçel’i zirayet etti. Başkan Tuncel, zorlu süreçte yoğunluğu artan hastanelerde özveri ile çalışan sağlık çalışanlarına müteşekkir olduklarını ve her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Müdür Açıkgözden anonslu kutlama

Aydın’da, bu yıl buruk kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, sağlık çalışanlarının gününü telsiz anonsu ile kutladı.

Aydında, sirenler onlar için çaldı

Aydın’da, bu yıl buruk kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında, sirenler bu kez 112 sağlık çalışanları için çaldı.

112 sağlık çalışanlarından Aydınlılara anlamlı davet

Aydın genelinde görevini fedakarca yapan 112 sağlık çalışanları, 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nda Aydınlıları bu akşam saat 19.00’da balkona davet ederek, telefonlarından açacakları ambulans siren sesi ile destek olmaları çağrısında bulundu.

Aydın Tabip Odası; “Kovid-19 meslek hastalığı olarak kabul edilmelidir”

Aydın Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada, Kovid-19 hastalığında çalışanlar arasında en yüksek enfeksiyon riski olan meslek grubunun sağlık çalışanları olduğu belirtilerek, Kovid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiği belirtildi.