Telsiz Haberleri

Telsiz Haberleri

Amatör telsizcilere Bakan Soylu'dan jest

Aydın'ın Nazilli ilçesinde gönüllülük esasına göre hizmet veren amatör telsizcilere 2021 yılı içerisinde yaşanan doğal afetlerde gösterdikleri üstün başarı ve duyarlılık nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından teşekkür belgesi verildi.

Nazillili amatör telsizciler afetlere hazır

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bu yıl yaşanan doğal afet ve yangınlarda gösterdikleri üstün gayretlerle görünmez kahramanlar olarak dikkat çeken Amatör Telsizciler hem ekipmanları hem de bedenen yaptıkları desteklerle büyük takdir topladı. 7 gün 24 saat göreve hazır olmak için gündüz işlerinde olmalarına rağmen akşamları çalışmalarını yürüten TRAC ekibini ziyaret eden Başkan Özcan, başarılı çalışmalarından dolayı ekip üyelerine teşekkür etti.

Nazillili Amatör Telsizciler Afetlere 7/24 hazır

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bu yıl yaşanan doğal afet ve yangınlarda gösterdikleri üstün gayretlerle görünmez kahramanlar olarak dikkat çeken Amatör Telsizciler hem ekipmanları hem de bedenen yaptıkları desteklerle büyük takdir topladı. 7 gün 24 saat göreve hazır olmak için gündüz işlerinde olmalarına rağmen akşamları çalışmalarını yürüten TRAC ekibini ziyaret eden Başkan Özcan, başarılı çalışmalarından dolayı ekip üyelerine teşekkür etti.

Nazilli’den Bozdoğan’a Yardım Eli

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın öncülüğünde örgütlenen TRAC Üyeleri, Bozdoğan’da çıkan yangına desteğe koştu.

Amatör telsizciler 23 Nisan'ı frekanslarda kutladı

Aydın'da pandemi nedekiyle dışarı çıkamayan çocukları için sürpriz kutlama hazırlayan amatör telsizciler Türkiye genelinde yaptıkları çevrim ile çocuklarının bayramını frekanslarda kutladı.

Amatör Telsizciler 23 Nisan’ı Frekanslarda Kutladı

Aydın’da pandemi nedekiyle dışarı çıkamayan çocukları için sürpriz kutlama hazırlayan amatör telsizciler Türkiye genelinde yaptıkları çevrim ile çocuklarının bayramını frekanslarda kutladı.

Efelerde amatör telsiz istasyonu kurulacak

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şube Başkanı Kaan Çalışkan arasında imzalanan protokol ile Efeler’de Acil Afet Haberleşme ve Amatör Telsiz İstasyonu kurulacak. Kentte olası bir afet yaşanması halinde, acil afet haberleşme sistemlerinin geliştirilmesi sağlanacak ve haberleşmede aksama yaşanmayacak.

Müdür Açıkgözden anonslu kutlama

Aydın’da, bu yıl buruk kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, sağlık çalışanlarının gününü telsiz anonsu ile kutladı.

1792 metrede telsizle Yunanistana ulaştılar

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Nazilli Şubesi tüm dünyada her yıl Temmuz ayının ilk haftası düzenlenen Contest yarışmasına bu yıl 1792 metre yüksekliğindeki Madran Dağın’dan katılırken, aktarıcı kullanılmadan 940 kilometre uzaklıktaki Yunanistan’daki istasyona ulaşarak telsizle haberleştiler.

Kuşadasında Amatör Denizci kursları yeniden başlıyor

Kuşadası Liman Başkanlığı tarafından düzenlen Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi kursları yeniden başladı.

TRAC Aydın Şubesinden amatör telsizcilere yönelik eleştirilere tepki

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şube Başkanı Kaan Çalışkan, İzmir’de ezan sitemine düzenlenen sızma girişiminin ardından amatör telsizcilere yönelik yapılan eleştirilere açıklık getirdi.

Nazilli Ticaret Odası ADB ve KMTO sınavlarına ev sahipliği yaptı

Nazilli Ticaret Odası’nda Amatör Denizcilik Belgesi (ADB) ile Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü (KMTO) eğitimi ve sınavı yapıldı.

Amatör telsizciler yeni binalarına kavuştu

Aydın’ın Nazilli İlçesinde geçtiğimiz yıllarda kurulan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Nazilli Şubesi Sümerpark Rekreasyon alanı içerisinde bulunan Nazilli Arama ve Kurtarma, Afet ve Koordinasyon Merkezi’nin bulunduğu binaya konuşlandı. 

Amatör Telsizciler 17 Ağustos'u yad etti

Amatör Telsizciler 17 Ağustos'u yad etti