Trac Haberleri

Trac Haberleri

Nazilli’de afet gönüllüleri Akreditasyon eğitimi aldı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde AFAD Gönüllüleri için akreditasyon eğitimi düzenlendi. AFAD eğitmenlerinin katıldığı eğitimlerde 45 gönüllü katıldığı eğitimlerde teorik ve uygulamalı olarak afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda yetiştirilerek, afetin her evresinde etkin şekilde çalışmaları konusunda teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Efeler'de Acil Afet Haberleşme İstasyonu kuruldu

Efeler Belediyesi ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şubesi işbirliğinde Efeler'de bir ilk olan Acil Afet Haberleşme İstasyonu kuruldu. Böylece Efeler'de yaşanılacak muhtemel bir depremde, telefon ve internetten bağımsız olarak diğer tüm illerin yanı sıra Dünya'nın her ülkesiyle de kesintisiz haberleşme sağlanabilecek.

Nazillili amatör telsizciler afetlere hazır

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bu yıl yaşanan doğal afet ve yangınlarda gösterdikleri üstün gayretlerle görünmez kahramanlar olarak dikkat çeken Amatör Telsizciler hem ekipmanları hem de bedenen yaptıkları desteklerle büyük takdir topladı. 7 gün 24 saat göreve hazır olmak için gündüz işlerinde olmalarına rağmen akşamları çalışmalarını yürüten TRAC ekibini ziyaret eden Başkan Özcan, başarılı çalışmalarından dolayı ekip üyelerine teşekkür etti.

Nazillili Amatör Telsizciler Afetlere 7/24 hazır

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bu yıl yaşanan doğal afet ve yangınlarda gösterdikleri üstün gayretlerle görünmez kahramanlar olarak dikkat çeken Amatör Telsizciler hem ekipmanları hem de bedenen yaptıkları desteklerle büyük takdir topladı. 7 gün 24 saat göreve hazır olmak için gündüz işlerinde olmalarına rağmen akşamları çalışmalarını yürüten TRAC ekibini ziyaret eden Başkan Özcan, başarılı çalışmalarından dolayı ekip üyelerine teşekkür etti.

Nazilli'den Bozdoğan'a yardım eli

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın öncülüğünde örgütlenen TRAC Üyeleri, çıkan yangın dolayısıyla Bozdoğan'a desteğe koştu.

Nazilli’den Bozdoğan’a Yardım Eli

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın öncülüğünde örgütlenen TRAC Üyeleri, Bozdoğan’da çıkan yangına desteğe koştu.

Amatör Telsizciler 23 Nisan’ı Frekanslarda Kutladı

Aydın’da pandemi nedekiyle dışarı çıkamayan çocukları için sürpriz kutlama hazırlayan amatör telsizciler Türkiye genelinde yaptıkları çevrim ile çocuklarının bayramını frekanslarda kutladı.

Efelerde amatör telsiz istasyonu kurulacak

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şube Başkanı Kaan Çalışkan arasında imzalanan protokol ile Efeler’de Acil Afet Haberleşme ve Amatör Telsiz İstasyonu kurulacak. Kentte olası bir afet yaşanması halinde, acil afet haberleşme sistemlerinin geliştirilmesi sağlanacak ve haberleşmede aksama yaşanmayacak.

TRAC Aydın Şubesinden amatör telsizcilere yönelik eleştirilere tepki

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şube Başkanı Kaan Çalışkan, İzmir’de ezan sitemine düzenlenen sızma girişiminin ardından amatör telsizcilere yönelik yapılan eleştirilere açıklık getirdi.

TRAC Aydın Şubesinde Çalışkan dönemi başladı

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şubesi Olağan Genel Kurul’da dernek başkanlığını yürüten Murat Yanar, başkanlık görevini Kaan Çalışkan’a devretti.