Etiketler

Milletvekili Yavuz ÖRKOOP'u ziyaret etti

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ÖRKOOP'u ziyaret etti. Başkan Ünal'dan kooperatif çalışmaları hakkında bilgi alan Milletvekili Yavuz, sütte yaşanan sorunların çözümü için destek sözü verdi.

Nazillili Muhtarlar ÖRKOOP’ta Buluştu -Başkan Özcan ''Birlik Beraberlik İçerisinde Çalışacağız''

Aydın Nazilli’de geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Nazilli Muhtarlar Derneği Genel Kurlunda yeniden seçilen Muhtar Zeki Açık ve dernek üyesi muhtarlar Başkan Özcan ile ÖRKOOP’ta bir araya geldi. Toplantıda konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, muhtarlara seslenerek; ''Birlik Beraberlik İçerisinde Çalışacağız'' dedi.

Başkan Ünal Merhum Gazeteci Panayırcıyı unutmadı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen etkinliklerde merhum gazeteciler de unutulmadı. Türkiye’nin en büyük tarımsal kalkınma kooperatifleri arasında yer alan ÖRKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Önal, Kooperatifin simgesi haline gelmiş olan merhum Gazeteci Mehmet Panayırcı’yı mezarı başında andı.

ÖRKOOP Başkanı Önal; “Süte 50 kuruş zam geldi, ama yemciler duymasın”

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 1979 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖRKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Önal, Ulusal Süt Konseyi tarafından oluşturulan süt fiyatları ile ilgili değerlendirme yaptı. Çiğ süt primlerinin üreticiyi bir nebze olsun rahatlattığını ifade eden Başkan Önal, “Ancak buna paralel olarak yem fiyatları da artarsa üretici yine zor durumda kalır” dedi.

Süt üreticisin en büyük sıkıntısı artan yem fiyatları oldu

Aydın’da 1979 yılında kurulan ve şu anda Türkiye’nin en büyük tarımsal üretim kooperatifleri arasında yer alan Nazilli ve Çevreleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (Örkoop) Başkanı Ünal Önal, kooperatif olarak üretime ara vermeden devam ettiklerini ancak, Korona virüs vakasından sonra en büyük sıkıntılarının artan yem fiyatları olduğunu söyledi.

ÖRKOOP Başkanı Önal, HAYKOOP toplantısını değerlendirdi

Türkiye’deki HAYKOOP üyesi hayvancılık kooperatiflerinin yöneticileri Afyon’daki çalıştayda buluştu. Toplantıya katılan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖRKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Önal,2 gün süren çalıştayın değerlendirmesini yaparak, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Tarım Bakanlığı ile yapmayı hedefledikleri müşterek çalışmaların olduğunu bu projelerin değerlendirildiğini kaydetti.

Bölgenin en büyük soğuk hava deposu yükseliyor

Nazilli ve Çevresi Kalkınma Kooperatifi (ÖR-KOOP) Yönetim Kuurlu Başkanı Ünal Önal, bölgenin en büyük soğuk hava deposundan gelinen nokta, sütteki son gelişmeler ve hayvancılık ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

ÖRKOOP'un Soğuk Hava Deposu 30 Haziranda Tamamlanıyor

Aydın’ın Nazilli İlçesinde 1979 yılında 7 üretici tarafından kurulan ve Türkiye’nin en büyük tarımsal kalkınma kooperatifleri arasında ilk sıralarda yer alan Nazilli ve Çevresi Kalkınma Kooperatifi (ÖR-KOOP) yeni yatırımı olan soğuk hava deposu haziran sonunda açılacak. Bölgenin en önemi tarımsal ürünlerinin en iyi şartlarda korunabilmesi için yaklaşık 4 milyona tamamlanacak olan bölgenin en büyük soğuk hava deposu bölge çiftçisine de destek olacak.