'Gençlerimiz Geleceğimizdir, Eğitimde Ekonomi'

Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen'in öncülüğünde hazırlanan Dijital Kurs Merkezi, öğrencilerle velilere kolaylık sağlamayı hedefliyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Karacasu'da dershane olmamasından dolayı öğrencilerin eğitim de sıkıntı yaşaması ve velilerin maddi anlamda zorluk çekmesinden etkilenen Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, öncülük ettiği proje ile öğrenciler ve velilerin sorunlarını ortadan kaldırmak için harekete geçti. Aile bütçesine büyük katkı da bulunacağını belirten Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, proje ile ilgili yaptığı konuşmada: “Bu proje Karacasu’da değil, Türkiye’de belediyecilik anlamında ilk proje. Artık Karacasu sınırlarını da aşan proje. Çünkü biz aynı zamanda da sosyal belediyecilik, eğitime önem veriyoruz, gençlere önem veriyoruz.İlçemiz öğrencileri, evlatlarımız zamandan tasarruf ederek en verimli şekilde eğitim hayatlarını başarılı bir şekilde sürdürebilsin diye belediyemiz tarafından ücretsiz hizmetle Dijital Kurs Merkezi hizmetimize başlıyoruz. Aile bütçesini de düşünerek hareket edilen bu projede ailelerimizin yol, yemek ve dershane masraflarından kurtularak çocuklarımızın eğitimi için belediyemiz hizmetinden faydalanmalarını amaçlıyoruz. 
İlçemiz ekonomisi adına ciddi bir gelir ve yüksek başarı elde edilecek projemizle birlikte öğrencilerimiz zamandan da tasarruf ederek derslerine daha fazla zaman ayırabilecektir. 8, 9, 10, 11, 12 ve mezun grubu öğrenciler için 2022-2023 eğitim öğretim yılı dijital kurs merkezi kayıtları başlamıştır. Kayıtlar için Belediyemize müracaat etmeniz gerekmektedir" dedi.

 

"ÖĞRENCİLERİMİZİN EVİNE ÖĞRETMENLERİMİZİ GÖNDERECEĞİZ"

Bidershane Dijital eğitim platformunun kurucusu Mustafa Kavaklı: “Bugün burada Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen’in çok mükemmel projesine destek olmak amacıyla bulunuyoruz. Proje de düşünülen çocuklarımıza, öğretmenlerimizi evlerine götürmek yani ulaşım sorununu maddiyatı ortadan kaldırmak dolayısıyla kurmuş olduğumuz dijital platform da buna çok uygun olmuş olduğu için bu süreçten sonra biz ne yapacağız? Dijital platformumuzla çocuklarımıza evlerine eğitimi öğretmenleri götüreceğiz. pandemi süresi içerisinde online eğitimlerle karıştırılmamasını özellikle burada dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü burada öğrenci takibi profesyonel bir şekilde disiplinli bir şekilde yapılıyor.Yıl içerisinde rehberlik birimlerimizin burada belirli gün periyotlarıyla onlara bir aile seminerleri, sınav kaygısı, stresle baş edebilme gibi konu başlıklarıyla da hizmet verilecek. İnşallah bu bölgede çocuklarımız başarıya ulaşacak ve bu bütün halis nedenle yola çıkılan proje amacına ulaşacak” dedi.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN