Eğitim

Kuşadası'nda Mezar Taşları Uzman Rehber Eğitimi başladı Kuşadası'nda Mezar Taşları Uzman Rehber Eğitimi başladı
Aydın'da 20 proje finale kaldı Aydın'da 20 proje finale kaldı
Kuşadası'ndaki ilkokullara temizlik belgesi verildi Kuşadası'ndaki ilkokullara temizlik belgesi verildi
'Eğitim yöneticiliğinde değişim zamanı' projesi devam ediyor 'Eğitim yöneticiliğinde değişim zamanı' projesi devam ediyor
Aydın İl Milli Eğitim, Erasmus akreditasyonuna sahip kurumlar arasına girdi Aydın İl Milli Eğitim, Erasmus akreditasyonuna sahip kurumlar arasına girdi
Aydın'dan Çanakkale'ye Gönül Köprüsü Aydın’dan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü
İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yıldönümü İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yıldönümü
İstiklal Marşı'nın kabulünün yüzüncü yıldönümü İstiklal Marşı’nın kabulünün yüzüncü yıldönümü
Kuşadası Belediyesi'nden 2 bin 200 öğrenciye Eğitime Destek Seti Kuşadası Belediyesi'nden 2 bin 200 öğrenciye Eğitime Destek Seti
ADÜ'lü öğretim üyesi tarih kitabının ünite yazarı oldu ADÜ'lü öğretim üyesi tarih kitabının ünite yazarı oldu
Kuşadasında okullar yüz yüze eğitime hazır Kuşadasında okullar yüz yüze eğitime hazır
Kuşadası Belediyesi öğrencilere eğitim seti dağıttı Kuşadası Belediyesi öğrencilere eğitim seti dağıttı
Kuşadası Belediyesi tarafından yaptırılan Yeniköy İlköğretim Okulu ek binası hizmete girdi Kuşadası Belediyesi tarafından yaptırılan Yeniköy İlköğretim Okulu ek binası hizmete girdi
Davutlar Meslek Yüksek Okulundan Gastronomi Turizmi atağı Davutlar Meslek Yüksek Okulundan Gastronomi Turizmi atağı
Yüz yüze eğitim Kuşadasında da başladı Yüz yüze eğitim Kuşadasında da başladı
Kuşadasındaki uygulama oteli ve otelcilik lisesi yıkılıyor Kuşadasındaki uygulama oteli ve otelcilik lisesi yıkılıyor
Kuşadası Esnaf Odasınan örnek uygulama Kuşadası Esnaf Odasınan örnek uygulama
Nazillili Öğretmenden Matematiği Sevdirecek Uluslararası Proje Nazillili Öğretmenden Matematiği Sevdirecek Uluslararası Proje
Proje ekibi, İl Müdürü Okumuşu ziyaret edip bilgilendirdi Proje ekibi, İl Müdürü Okumuşu ziyaret edip bilgilendirdi
ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi sektör işbirliği ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi sektör işbirliği
Eğitim Haberleri

Kuşadası'nda Mezar Taşları Uzman Rehber Eğitimi başladı

Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) ve Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği'nin birlikte hazırladıkları TUREB onaylı ' İslam Sonrası Türk Defin Kültürü ve Mezar Taşları Sanatı ' adlı uzman rehber eğitimleri başladı.

Aydın'da 20 proje finale kaldı

Aydın'dan 20 proje TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finaline kalarak büyük başarı elde edildi.

Kuşadası'ndaki ilkokullara temizlik belgesi verildi

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde eğitim veren ve gerekli koşulları sağlayan ilk ve ortaokullar 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazandı.

'Eğitim yöneticiliğinde değişim zamanı' projesi devam ediyor

TÜBİTAK 2237-A programı kapsamında, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 'Eğitim Yöneticiliğinde Değişim Zamanı' projesi devam ediyor.

Aydın İl Milli Eğitim, Erasmus akreditasyonuna sahip kurumlar arasına girdi

Erasmus programı tarafından akredite edilen Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, proje başvurusu yapmadan okullarla kuracağı konsorsiyum ile yapacağı etkinlikler için Ulusal Ajans'tan hibe desteği alabilecek.

Aydın’dan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü

Portakallar toplandı, mektuplar yazıldı, türküler söylendi. Portakal ve mektuplar özenle paketlendi. Tüm bu hazırlıklar bir destanının yazıldığı, 250 bin şehidin verildiği Çanakkale’deki bir okuldaki hiç tanımadıkları arkadaşları içindi.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yıldönümü

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı'nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün yüzüncü yıldönümü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma ilçe Programı düzenlendi. Menderes Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte İstiklal Marşı’nı güzel okuyan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Kuşadası Belediyesi'nden 2 bin 200 öğrenciye Eğitime Destek Seti

Kuşadası Belediyesi, okullarda yüz yüze eğitim döneminin başlamasının ardından fen bilgisi ve matematik derslerinde öğrencilere yardımcı olması için 2 bin 200 eğitime destek seti dağıttı. Belediye Başkanı Ömer Günel, 'Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman yanındayız' dedi.

ADÜ'lü öğretim üyesi tarih kitabının ünite yazarı oldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Hüseyin Üreten, 'Eskiçağ Mezopotamya-Mısır Tarihi' ders kitabının 7.Ünitesi olan Mezopotamya'da Hellen ve Roma Dönemlerinin yazarı oldu.

Kuşadasında okullar yüz yüze eğitime hazır

Kuşadası Belediyesi, 1 Mart’ta 8. ve 12. sınıflar için başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesinde ilçe genelindeki tüm okulları korona virüse karşı dezenfekte etti.

Kuşadası Belediyesi öğrencilere eğitim seti dağıttı

Kuşadası Belediyesi, 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayan Soğucak ve Kirazlı Selim Eren ortaokulları 5 ile 6’ncı sınıf öğrencilerine eğitim seti dağıttı. Öğrenciler fen bilgisi ve matematik derslerine yardımcı olacak eğitim setlerini Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ile Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman’ın elinden aldı.

Kuşadası Belediyesi tarafından yaptırılan Yeniköy İlköğretim Okulu ek binası hizmete girdi

Kuşadası Belediyesi tarafından eğitime destek olmak amacıyla Yeniköy İlköğretim Okulu’nda, yaptırılan özel eğitim sınıfının inşaatı tamamlandı. Ek binanın açılışını Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel birlikte yaptı.

Davutlar Meslek Yüksek Okulundan Gastronomi Turizmi atağı

Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksek Okulu’ndan gastronomi turizmi için önemli bir hamle geldi. Kuşadası ve köylerindeki tüm yöresel yemekler tek tek incelenip, kitap haline getirilirken, bu yemekler girişimcilik eğitimi kapsamında ev hanımlarına öğretilecek.

Yüz yüze eğitim Kuşadasında da başladı

Tüm yurtta olduğu gibi Aydın’ın Kuşadası ilçesinde de yüz yüze eğitim başladı. İlçedeki kırsal kesimlerdeki okullar İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından eğitime başladı.

Kuşadasındaki uygulama oteli ve otelcilik lisesi yıkılıyor

AYDIN(İHA) 30 Ekim tarihinde meydana gelen depremde zarar gören ve hasar alan Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile konferans salonu ve uygulama otelinin yıkımına başlanıyor.

Kuşadası Esnaf Odasınan örnek uygulama

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESO) yönetimi Korona virüs salgını nedeniyle zor durumdaki esnaf ve sanatkarlar için örnek bir uygulama başlattı. KESO yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalım Başkanlığı’nda toplanan yönetim kurulu üyeleri, işyeri kapalı olan esnaf ve sanatkarların çocuklarının sınav ücretlerini ödeme kararı aldı.

Nazillili Öğretmenden Matematiği Sevdirecek Uluslararası Proje

Aydın’ın Nazilli ilçesindeki Atatürk Ortaokulu, yerli ve yabancı ortakları ile matematiği kolay öğrenmek için proje hazırladı. Atatürk Ortaokulu Matematik öğretmeni Enes Özkan’ın öğrencileri ile yürüttüğü "Karikatürlerle Matematik Öğreniyorum" projesi uluslararası düzeye yayıldı.

Proje ekibi, İl Müdürü Okumuşu ziyaret edip bilgilendirdi

Aydın’da çocuğun doğumundan itibaren kitapla karşılaşmasının önemini vurgulamak amacıyla tasarlanan “Patikle Başla Kitapla Yaşa” projesi çalışmalarına devam ediyor. Proje ekibi çalışamları hakkında bilgi vermek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’u makamında ziyaret etti.

Toplam 349 haber.