Eğitim

ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, myo

Eğitim Haberleri

Okul Aile Birliği'nden Başkan Kaya'ya plaket

Aydın'ın İncirliova ilçesinde eğitim veren Osmanbükü Ekrem Çiftçi İlkokulu'nun Okul Aile Birliği okula sunduğu katkılardan dolayı İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya plaket takdim etti.

Bosna Hersek'ten Aydın'a dostluk köprüsü

Bosna Hersek'ten Aydın'a gelerek Aliya İzzetbegoviç İlkokulu'nu ziyaret eden dernek temsilcileri iki ülke arasındaki bağları güçlendirmek için adım attı.

Aydın BİLSEM, proje ortaklarını Aydın'da ağırladı

Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi'nin (BİLSEM), Portekiz, İsveç ve Fransa'dan proje çerçevesinde Aydın'a gelen proje ortaklarını ağırladı.

'Başak Eğitim Kurumları, yeni projesi ile kreşten üniversiteye kadar çocukları eğitecek'

Aydın'da çeyrek asrı aşkın süredir eğitim hizmeti veren Başak Eğitim Kurumları, yeni bir eğitim modeli için kreş hizmeti de vermeye başladı. Başak Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Alp Ayaydın, hedeflerinin çocukları 30. aydan itibaren hayata atılıncaya kadar bir yandan eğitirken diğer yandan da kabiliyetlerine en uygun şekilde hayata hazırlamayı amaçladıklarını söyledi.

Tales Kurs Merkezi ile öğrenciler değişen sisteme ayak uyduracak

Aydın'da özel eğitimin öncüsü olan ve projeleri ile birçok başarıya imza atan Başak Eğitim Kurumları, şimdi de Tales Kurs Merkezi ile Aydınlı öğrencileri sınavlara hazırlayacak. Bir zamanlar sınavlarda en başarılı il olan Aydın'ı yeniden zirveye taşımak için Tales Kurs Merkezi'ni kurduklarını belirten Kurucu Alp Ayaydın, 'Aydın'a has ulusal ve uluslararası derecelerin, Tales Kurs Merkezi ile artış sağlaması için çalışıyoruz dedi.

Nazilli’de afet gönüllüleri Akreditasyon eğitimi aldı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde AFAD Gönüllüleri için akreditasyon eğitimi düzenlendi. AFAD eğitmenlerinin katıldığı eğitimlerde 45 gönüllü katıldığı eğitimlerde teorik ve uygulamalı olarak afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda yetiştirilerek, afetin her evresinde etkin şekilde çalışmaları konusunda teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde ilk ders yapıldı

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde bulunan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde, Kamu Yönetimi Yüksek Lisans öğrencileri ilk dersi yaptı.

Geleceğin golfçüleri sertifikalarına kavuştu

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Golf Kulübü tarafından çocukları golf sporuyla tanıştırmak için düzenlenen eğitim kursu sona erdi. Kursu başarıyla tamamlayarak golfun püf noktalarını öğrenen küçük sporculara sertifikalarını Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan verdi.

Büyükşehir ücretsiz deneme sınavı düzenledi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek vermeye devam ediyor.

Aydın'da 40 öğrenci 'trafik dedektifi' oldu

Aydın'da Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla trafik parkına gelen 40 ilkokul öğrencisi, uygulamalı trafik eğitimlerinin ardından 'trafik dedektifi' oldu.

Aydın'da öğrencilerin projelerinden oluşan Bilim Fuarı açıldı

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Ahmet Şerife Şanlı Ortaokulu'nda Bilim Fuarı açılırken, fuarda 25 proje sergilendi.

'Söke Okuyor' Projesinin Ödül Töreni Yapıldı

Söke Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Söke Okuyor' adlı kitap okuma yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Aydın'da 116 bin kaynak kitap öğrencilere dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Merkezi Sınavlara Hazırlık kaynak kitapları Aydın'da öğrencilere dağıtıldı.

Söke'de öğrencilerin bilim projeleri beğeni topladı

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler tanıtıldı.

Kuşadası'nda cankurtaran adayları yoğun bir eğitimden geçti

Kuşadası Ticaret Odası ve KODER (Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği) işbirliğiyle, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna ait TSSF / ILS Bronz ve Gümüş Cankurtaran kursu düzenlendi.

Söke'de engellilerin gösterileri beğenildi

Söke Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından Engelliler Haftası nedeniyle kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

Söke'de Meslek Lisesi öğrencileri, iş insanlarıyla buluştu

Söke Ticaret Odası ile Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile 'Kariyer Günleri' gerçekleştirildi. Kariyer Günleri etkinliğinde okulun son sınıf öğrencileri, iş insanları ve işletme temsilcileri ile bir araya geldi.

Pandemi annelerine anlamlı hediye

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Bilim Sanat Merkezi Öğrencileri pandemi döneminde kendileri için büyük emek veren annelerine anneler günü sürprizi hazırladı. Korona virüs döneminde hazırlanan resim, şiir ve makaleler 'Anne kokulu metinler' isimi ile kitaplaştırılarak çocuklar tarafından annelerine hediye edildi ve annelerin günleri kutlandı.

Sökeli öğrenciler Türkiye finali İçin Şanlıurfa'ya gidecek

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ulusal Robot Yarışması'nın 14.'ncüsü 13-16 Haziran 2022 tarihlerinde Şanlıurfa da yapılacak. Sökeli öğrenciler kategorilerinde ön elemeleri geçerek, finallere katılmaya hak kazanırken, finallere kalan Söke'de tek, Aydın ilinde iki okuldan biri oldu.

Toplam 731 haber.