Ekonomi

Kuşadası'nda bayram bitti, yoğunluk bitmedi Kuşadası'nda bayram bitti, yoğunluk bitmedi
Aydın'da ithalat ve ihracat arttı Aydın'da ithalat ve ihracat arttı
İncir üreticilerine 12 bin adet incir kurutma kereveti dağıtıldı İncir üreticilerine 12 bin adet incir kurutma kereveti dağıtıldı
Başkan Günel ve ekibi mahalle ziyaretlerini sürdürüyor Başkan Günel ve ekibi mahalle ziyaretlerini sürdürüyor
Başkan Günel 'Her çalışan dilediği sendikaya üye olabilir' Başkan Günel 'Her çalışan dilediği sendikaya üye olabilir'
Aydın'da incir ihracat tarihleri belirlendi Aydın'da incir ihracat tarihleri belirlendi
Aydem Yenilenebilir Enerji, 750 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi Aydem Yenilenebilir Enerji, 750 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi
Küresel ısınma Aydın'da fırsata dönüştürüldü Küresel ısınma Aydın'da fırsata dönüştürüldü
Aydın'ın çam fıstığı da coğrafi işaretli olarak dünyaya açılıyor Aydın'ın çam fıstığı da coğrafi işaretli olarak dünyaya açılıyor
'İnsana Yaraşır İş ve Geleceğimiz için Önce Güvenlik' projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi 'İnsana Yaraşır İş ve Geleceğimiz için Önce Güvenlik' projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi
Astıma iyi gelen havası ve Altınkum Plajı ile ünlü Didim'e yabancıların ilgisi giderek artıyor Astıma iyi gelen havası ve Altınkum Plajı ile ünlü Didim'e yabancıların ilgisi giderek artıyor
Ata tohumları, Halk Ege Et tezgahlarında yerini aldı Ata tohumları, Halk Ege Et tezgahlarında yerini aldı
Aydın'ın milli meyvesi incir tezgahlarda yerini aldı Aydın'ın milli meyvesi incir tezgahlarda yerini aldı
Kızı için diktiği elbise hayatını değiştirdi, şimdi dünyaya ihraç ediyor Kızı için diktiği elbise hayatını değiştirdi, şimdi dünyaya ihraç ediyor
Kuşadası'nda, sosyal belediyecilik mesaisi bayramda da sürdü Kuşadası'nda, sosyal belediyecilik mesaisi bayramda da sürdü
Kurbanlıktan sonra en fazla ilgiyi Türk kahvesi, lokum ve baharat gördü Kurbanlıktan sonra en fazla ilgiyi Türk kahvesi, lokum ve baharat gördü
Kuşadası Kurban Bayramı'na hazır Kuşadası Kurban Bayramı'na hazır
ÖRKOOP'ta Başkan Önal, güven tazeledi ÖRKOOP'ta Başkan Önal, güven tazeledi
KUTO Başkanı Akdoğan eğlence sektörünün saat sorununa dikkat çekti KUTO Başkanı Akdoğan eğlence sektörünün saat sorununa dikkat çekti
Başkan Günel, Pazar Yeri ve Otogar esnafı ile bayramlaştı Başkan Günel, Pazar Yeri ve Otogar esnafı ile bayramlaştı
Ekonomi Haberleri

Kuşadası'nda bayram bitti, yoğunluk bitmedi

Kurban Bayramı'nda nüfusu 10 kat artan Kuşadası'nda, bayram sonrası da yoğunluk görüntüleri değişmedi. Özellikle Barlar Sokağı, Kaleiçi ve sahilde bulunan mekanlarda yoğunluk devam ederken dünyaca ünlü Kadınlar Denizi, su parkları ve otellerde doluluk oranları yüzde 90 seviyesinde devam ediyor.

Aydın'da ithalat ve ihracat arttı

TÜİK verilerine göre Haziran ayında Aydın genelinde ihracat yüzde 32,8 arttı, ithalat yüzde 21,3 arttı.

İncir üreticilerine 12 bin adet incir kurutma kereveti dağıtıldı

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Aydınlı incir üreticilerine 11 ilçede 12 bin adet kurutma kereveti dağıtıldı.

Başkan Günel ve ekibi mahalle ziyaretlerini sürdürüyor

Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlara yerinde çözüm üretmeye devam Kuşadası Belediyesi yöneticileri, mahallelere ve esnafa yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. Bu kapsamda Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu, Kadıkalesi Mahallesi'nin ardından Kuşadası Şehirlerarası Otobüs Terminali'ni ziyaret ederek esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Günel 'Her çalışan dilediği sendikaya üye olabilir'

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, sendikal örgütlenmenin anayasal bir hak olduğuna dikkat çekerek 'Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi Kuşadası Belediyesi çalışanları da diledikleri sendikaya üye olma hakkına sahiptir. Kuşadası Belediye Başkanı olarak bu sürece dhil olmam ya da herhangi bir yönlendirmede bulunmam söz konusu olamaz' dedi.

Aydın'da incir ihracat tarihleri belirlendi

Türkiye ve Aydın için önemli yere sahip sarılop incir çeşidi ve Bursa siyahı taze incir çeşidinin hasat ve ihracat tarihleri belli oldu.

Aydem Yenilenebilir Enerji, 750 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi

Türkiye'nin yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten en büyük şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji, Eurobond tahvilini başarıyla gerçekleştirdi. Şirket, 5,5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarında Eurobond ihracı yaparken faiz oranı yüzde 7,75 oldu.

Küresel ısınma Aydın'da fırsata dönüştürüldü

Aydın'da Efeler Kaymakamı Cemal Şahin öncülüğünde başlatılan 'Efeler Diyarı'nda Pitaya' projesi kapsamında 15 ay önce toprakla buluşturulan fidanlar meyve verdi. Ejder meyvesi olarak da bilinen ve kilosu tarlada toptan 60 TL'ye satılan ürünlerin ilk hasadı protokol tarafından yapıldı. Tarımda ciddi sıkıntıya neden olan küresel ısınmanın fırsata dönüştürüldüğü proje ile Aydın'daki çiftçilerinin gelirinin ve bölge ekonomisinin artacağı belirtildi.

Aydın'ın çam fıstığı da coğrafi işaretli olarak dünyaya açılıyor

AYDIN (İHA) – Türkiye'nin en önemli tarım kentlerinin başında yer alan Aydın, incir, zeytin, kestane, pamuk üretiminin yanında çam fıstığı üretiminde de söz sahibi oldu. AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, çam fıstığına alınan coğrafi işaret tescilinin Aydın'ın marka değerini arttıracağını söyledi.

'İnsana Yaraşır İş ve Geleceğimiz için Önce Güvenlik' projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi

Aydın Ticaret Odası (AYTO) tarafından yazılan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nca desteklenen 'İnsana Yaraşır İş ve Geleceğimiz için Önce Güvenlik' projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Astıma iyi gelen havası ve Altınkum Plajı ile ünlü Didim'e yabancıların ilgisi giderek artıyor

Pandeminin sonra ermesi ile birlikte başlayan tatil sürecinde geride kalan bir haftada Didim'de yapımı tamamlanan N-City'de 75 konut satıldığı ve konutların büyük çoğunluğunu yabancıların aldığı belirtildi.

Ata tohumları, Halk Ege Et tezgahlarında yerini aldı

Ata Tohumlarından üretilen sağlıklı sebze ve meyvelerin gelecek nesillere aktarılması projeleri yürüten Aydın Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşları bu sebzelerle buluşturuyor.

Aydın'ın milli meyvesi incir tezgahlarda yerini aldı

Aydın'ın milli meyvesi İncir tezgaha indi. Bu yıl aşırı sıcaklar ve kurak dolayısıyla yaklaşık 1 hafta erken eren Aydın incirinin kilosu 15-20 TL'den satılıyor.

Kızı için diktiği elbise hayatını değiştirdi, şimdi dünyaya ihraç ediyor

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan bir çocuk annesi Sultan Gürsoy Macaroğlu'nun hayatı 8 yıl önce kızına diktiği elbiseyle değişti. Diktiği elbise çevresinden beğeni toplayınca atölye açmaya karar veren Macaroğlu, şimdi ürünlerini birçok ülkeye ihraç ediyor.

Kuşadası'nda, sosyal belediyecilik mesaisi bayramda da sürdü

Kuşadası Belediyesi, Kurban Bayramı'nda da yüzleri güldürdü. Hayırsever vatandaşların kendilerine ulaştırdığı bayramlık kıyafetlerle, kurbanlık etleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturan Kuşadası Belediyesi, bayram sevincini çoğalttı.

Kurbanlıktan sonra en fazla ilgiyi Türk kahvesi, lokum ve baharat gördü

Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz bayramlarda yüz yüze gelemeyen insanlar aylar sonra kısıtlamasız bir bayram yaşamak için hazırlıklarını tamamladı. Kurban Bayramı'nda vatandaşların kurbanlıklardan sonra en fazla Türk kahvesi, lokum ve baharat aldığı belirtildi.

Kuşadası Kurban Bayramı'na hazır

Kuşadası Belediyesi, kurbanlıkların hijyenik ve sağlıklı bir ortamda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli hazırlıklarını tamamladı.

ÖRKOOP'ta Başkan Önal, güven tazeledi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 1979 yılında kurulan S.S. ÖRKOOP Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, pandemi nedeniyle yapamadığı 3 olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen genel kurulda 2. dönem için güvenoyu alan mevcut Başkan Ünal Önal yeniden başkan seçildi.

KUTO Başkanı Akdoğan eğlence sektörünün saat sorununa dikkat çekti

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Kurban Bayramı öncesi eğlence sektörünün sorunlarına dikkat çekerek, saat kısıtlamasının kaldırılması yada en azından uzatılması gerektiğini söyledi.

Toplam 903 haber.