Ekonomi

Türkiye'den ve dünyadan en güncel ekonomi haberleri, finans dünyasında yaşanan son gelişmeler. Son dakika ekonomi haberleri

Ekonomi Haberleri

Aydın'ın işgücü sayısı belli oldu

Ülke genelindeki önemli tarım ve sanayi kentlerinden olan Aydın'da toplam işgücü sayısı 81 bin 534 oldu.

OKT Trailer'den istihdam hamlesi

Treyler sektöründe adından dünyada söz ettirerek ülkesini temsil etme yolunda başarılı çalışmalara imza atan OKT Trailer artan ihracat talepleri ve yakın gelecekte faaliyete geçecek olan 4. fabrika yatırımı için istihdam çalışmalarına başlayarak projenin ilk etabında üretim alanlarında çalışmak üzere 100 kişilik istihdam sağlayacağını duyurdu.

Başkan Günel, öğrencilerle bir araya geldi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 'Kara Kış Destek' kampanyası kapsamında kentte öğrenim gören üniversite öğrencileri için ücretsiz verilen akşam yemeğine katıldı. Öğrencilerle sohbet edip dertlerini dinleyen Başkan Ömer Günel, 'Türkiye'nin ekonomik açıdan çok zor günler yaşadığı bu dönemde Kuşadası Belediyesi olarak öğrencilerimizin yanında olduğumuz için çok mutluyum' dedi.

Üniversite öğrencilerinin sabah kahvaltısı Kuşadası Belediyesi'nden

Kuşadası Belediyesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm Fakültesi'nde eğitim gören öğrencilere her sabah sıcak çorba ve taze sıkılmış meyve suyu ikramında bulunmaya başladı. Öğrencilerin sağlıklı beslenmelerini ve bütçelerine katkıda bulunmayı hedefleyen uygulama sınav haftası boyunca devam edecek.

Zeytin sezonu Aydın'da tamircilere yaradı

Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinin başında gelen Aydın'da hasat sezonunun başlaması ile birlikte oto tamircilerinde de ciddi bir yoğunluk başladı. Hasat sezonu başladıktan sonra zamanla yarıştıklarını belirten Aydın 2. Sanayi'de faaliyet gösteren tamircilerden Özgür Özkahya, sağlıklı bir araç kullanabilmek için araçların zamanında bakımının önemli olduğunu belirtti.

Davutlar Mahallesi'ne kısa sürede hizmet

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi tarafından Davutlar Mahallesi'nde başlatılan yol yapım seferberliği hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda ASKİ ekiplerinin altyapı işlerini tamamladığı cadde ve sokaklarda Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yol yapım çalışması yürütüyor.

CHP İl Başkanı Ali Çankır'dan EYT açıklaması

EYT mağdurlarının, artık bireylerin değil toplumun sorunu haline geldiğini ifade eden CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, iktidara geldiklerinde yapacakları düzenlemeleri açıkladı.

Devrik Başkan Çetindoğan: 'Yasal hakkımı kullanıp Birlik Başkanlığı'na aday olacağım'

Aydın Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası'nın devrik başkanı Aydın Esnaf Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan, kendi odasında seçimi kaybetse de yasal hakkını kullanarak Birlik Başkanlığı görevine yeniden aday olacağını açıkladı.

Aydın'da konut satışları arttı

Aydın'da 2021 yılı Aralık ayı içerisinde konut satışları artarak 4 bin 982 oldu.

Kuşadası'nda ağaç atıkları ihtiyaç sahipleri için kara kışta yakacağa dönüşüyor

Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kent genelinde mevsim şartlarına bağlı olarak yapılan budama çalışmalarından elde edilen ağaç atıkları, ihtiyaç sahibi ailelere yakacak olarak ulaştırılıyor. Geçen yıl aynı yöntemle 218 aileye kışlık odun yardımında bulunan Kuşadası Belediyesi, yeni yılda sayıyı artırmayı hedefliyor.

Söke Belediyesi ile Belediye-İş arasında toplu sözleşme imzalandı

Söke'de Belediye Başkanlığı ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş görüşmeleri sona erdi.

Kuşadası Belediyesi'nden üniversite öğrencilerine akşam yemeği

Kuşadası Belediyesi, 'Kara Kış Destek' paketi kapsamında ARYA AŞ'nin Gazibeğendi tesislerinde kentte öğrenim gören üniversite öğrencileri için ücretsiz akşam yemeği vermeye başladı. Üniversite öğrencilerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıyı hafifletmek amacıyla yaşama geçirilen uygulama kış boyunca devam edecek.

Davutlar Mahallesi'nde ekmeğe zam gelmedi

Kuşadası'nın Davutlar Mahallesi'nde 2022 yılı ekmek satış fiyatları belli oldu. İlçe Tarım Müdürlüğü'nde yapılan komisyon toplantısında Kuşadası Belediyesi'nin sunduğu görüş doğrultusunda ekmeğe zam yapılmaması yönünde karar alındı. Buna göre Davutlar'da geçtiğimiz yıl olduğu gibi 230 gram ekmek 2.5 Türk Lirası, 460 gram ekmek ise 5 Türk Lirası'ndan satılacak.

Söke Borsa'ya çift tamburlu pamuk analiz cihazı kazandırılıyor

Söke Ticaret Borsası'na çift tamburlu pamuk analiz cihazı kazandırılıyor. Hibe ile ikinci kez kazandırılan cihaz için protokol imzaları atıldı.

Grand ve Orient Bazaar'da yenileme mesaisi 7/24 sürüyor

Kuşadası Belediyesi tarafından Grand ve Orient Bazaar'ın alt ve üst yapısını yenilemek amacıyla başlatılan çalışmalar kesintisiz olarak sürüyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar 7/24 esasına göre yürütülüyor.

Dördüncü Nazilli Tarım Fuarı sona erdi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı yoğun katılımla gerçekleşti. 70'ten fazla tarım, hayvancılık ve gıda ile ilgili stantların açıldığı fuar 4 gün sürdü.

Kuşadası Kent Meydanı'na kavuşuyor

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in göreve gelmesinin ardından büyük bir değişim sürecine giren Kuşadası'nın 'kent meydanı' hayali gerçek oluyor. Kuşadası Belediyesi tarafından hazırlanarak detayları paylaşılan Kent Meydanı Projesi tam not aldı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 'Modern bir turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kuşadamızın önemli bir ihtiyacını daha giderecek olmanın mutluluğu içerisindeyiz' dedi.

Nazilli'deki fuarda NTO'nun standı ilgi gördü

Nazilli'de dördüncü kez düzenlenen tarım fuarında yerini alan Nazilli Ticaret Odası'nın standı yoğun ilgi gördü.

Dördüncü Nazilli Tarım Fuarı kapılarını açtı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı. Yoğun katılımla gerçekleşen ve 70'ten fazla tarım, hayvancılık ve gıda ile ilgili stantların açıldığı fuar 4 gün sürecek.

Toplam 1138 haber.