Gündem

Nazilli'nin son dakika Gündem haberleri, en güncel haberler ve son dakika güncel gündem haberleri

Gündem Haberleri

Koçarlı'da mezarlıklar bayram ziyaretlerine hazırlanıyor

Koçarlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı temizlik ekipleri, Kurban Bayramı öncesi mahalle mezarlıklarında temizlik çalışması yaparak bayram ziyaretlerine hazırlıyor.

Başkan Çerçioğlu, Türkiye Satranç Federasyonu'nu ağırladı

Türkiye Satranç Federasyon Asbaşkanı Halil Hilmi Darı ve beraberindeki heyet Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.

ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri MYO'da uygulamalı eğitimler devam ediyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine yönelik uluslararası senaryolar eşliğinde hazırlanan 'Acil Olgu Yönetimi' konulu uygulamalı eğitimler yüksekokul bahçesinde yapıldı.

ADÜ Gazetecilik Bölümü ilk mezunlarını verdi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ilk mezunlarını verdi. Kep atan öğrenciler bölümün ilk mezun ünvanını da alırken törende duygusal anlar yaşandı.

Aydın Eczacılar Odası Başkanı Karaarslan 'Eczacılar zor durumda'

Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası tarafından yayımlanan sonuç deklerasyonu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, eczacılık mesleğinin ekonomik tehdit altında olduğunu kaydetti. Başkan Karaarslan, 13 yıldır ilaç fiyat kararnamesinin değiştirilmediği belirterek, ekonomik kriz ile birlikte eczacıların zor durumda kaldığını ifade etti.

Kurban Bayramı öncesi, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Şahin uyarılarda bulundu

Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık alacak vatandaşlara uyarılarda bulunarak, Her zaman olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da güvenli ve sağlıklı gıdanın teminatı veteriner hekimler olacak dedi.

ADÜ Yapay Zeka Topluluğu Adnan Menderes Demokrasi Müzesini gezdi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme Fakültesi Yapay Zeka Topluluğu, Adnan Menderes'in anısına kurulan Demokrasi Müzesi'ni gezerek, müze hakkında bilgi sahibi oldu.

73 yaşında üniversite mezunu oldu, kep fırlattı

Aydın'ın Efeler ilçesinde 73 yaşındaki astsubay emeklisi Kemal Benli, görev yaptığı dönemde kazandığı ancak yarım bırakmak zorunda kaldığı üniversite hayalini 'öğrenci affı' ile gerçekleştirerek okuduğu bölümden mezun oldu. Gençlere örnek olan Benli, Sıradaki hedefim Hukuk Fakültesi dedi.

Efeler'den Tralleis Antik Kenti'nde kuru ot temizliği

Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan ve ilk yerleşim yerlerinden olan Tralleis Antik Kenti için harekete geçen Efeler Belediyesi ekipleri, antik kent içerisindeki kuru ot temizliği gerçekleştirdi.

Köşk'te atık yağlar geri dönüşüme kazandırılacak

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi çerçevesinde Köşk'te hayata geçirdiği geri dönüşüm projesinin adımlarını bir bir tamamlamaya devam ediyor. Sıfır atık projesinin kavram olarak yaygınlaşması için bu projeyi önemsediklerini vurgulayan Başkan Güler, 'Bu konuda en büyük paydaşların belediyeler olduğunu düşünüyorum. Bunun avantaj haline dönüştürerek sıfır atığın bir yaşam felsefesi olmasını önemsiyoruz' dedi.

EKODOSD'tan Menderes Nehri'ni koruma çağrısı

Aydın tarımının can damarlarından olan Büyük Menderes Nehri, çevresel ve endüstriyel atıklar sebebiyle gün geçtikçe yok olma sinyalleri verirken DSİ'nin kıyıya çekilerek atıl durumda 'bırakılan yüzer bariyer sistemleri' de yok olmayı hızlandırıyor.

Koçarlı Zabıtası son tüketim tarihi geçmiş ürünleri denetledi

Koçarlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıda tüketimi yapmaları için Kurban Bayramı öncesi ilçe genelinde denetimleri sıklaştırdı.

Aydınlılar Tekstil Park'a yoğun ilgi gösteriyor

Tarihi değeri ve doğal güzelliği ile Aydın'ın ayrılmaz bir parçası olan Aydın Tekstil, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun hizmet odaklı belediyecilik anlayışı doğrultusunda önce kamulaştırıldı ve sonrasında yapılan çalışmalarla yenilenerek halkın nefes alacağı bir ortak kullanım alanına dönüştürüldü.

Efeler sağlıklı yaşam için yürüdü

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Kaymakamlığı'nın halk sağlığı için düzenlediği yürüyüş etkinliğine katıldı.

Akbük'te yol yapım ve parke taşı çalışmaları sürüyor

Didim Belediyesi tarafından Akbük Mahallesi'nde başlatılan yol yapım ve parke taşı döşeme çalışmaları sürüyor.

Duyarsız sürücüler görme engelliler için tehlike saçıyor

Aydın'da yaşayan görme engelli bireylerin yaşadığı sıkıntı ve problemlere dikkat çeken Altınokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, 'Aydınlı hemşerilerimizin duyarlı olmalarını ve bizlere destek olmalarını bekliyoruz' dedi.

ASKİ, Söke Güllübahçe kanalizasyonunda ikinci etaba başlıyor

Aydın genelinde altyapı çalışmalarına devam eden Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Söke Güllübahçe kanalizasyonu için ikinci etap çalışmalarına başladı. İlk etabı daha önce bitirilen hattın ikinci etabı için toplam 9 milyon 625 bin liralık kaynak ayrıldı.

Başkan Atay'dan başsağlığı mesajı

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay trafik kazasında hayatını kaybeden belediye işçisi Mehmet Özdemir için sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

Gelişigüzel doğaya atılan ipler leylekleri öldürüyor

Her yıl yüzlerce leylek yuvalarına taşıdığı saman ipleri yüzünden hayatını kaybederken, Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Gölbent Mahallesi'nde de çöplüğe dönmüş yuvada bir leylek, dolanan ipler yüzünden ayağı kopmuş halde bulundu.

Toplam 14267 haber.