Gündem

Efeler'den trafiği rahatlatan düzenleme Efeler'den trafiği rahatlatan düzenleme
Kuşadası'nda her duvar bir tuval Kuşadası'nda her duvar bir tuval
Can Dostlar Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi'nde Sahiplenilmeyi Bekliyor Can Dostlar Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi'nde Sahiplenilmeyi Bekliyor
Kuşadası Belediyesi 3 Ayda 97 bebeğe 'Hoş Geldin' dedi Kuşadası Belediyesi 3 Ayda 97 bebeğe 'Hoş Geldin' dedi
Başkan Ülken'den anlamlı paylaşım Başkan Ülken'den anlamlı paylaşım
Umudunu kaybetmeyen tütün üreticisi,  fideleri toprakla buluştu Umudunu kaybetmeyen tütün üreticisi, fideleri toprakla buluştu
Aydın'da konut satışları azaldı Aydın'da konut satışları azaldı
Büyükşehir Belediyesi Çine çaparını koruma altına aldı Büyükşehir Belediyesi Çine çaparını koruma altına aldı
Aydın'da vaka sayıları iki ayda 6 kat arttı Aydın'da vaka sayıları iki ayda 6 kat arttı
Atletizm kros ligi yarı final yarışmaları Didim'de gerçekleştirildi Atletizm kros ligi yarı final yarışmaları Didim'de gerçekleştirildi
Efeler belediyesi sokak hayvanları için yürüyen İğdigül'ü ağırladı Efeler belediyesi sokak hayvanları için yürüyen İğdigül'ü ağırladı
Sökeli Berber Arıcı, saç kesim yarışmasında performans ödülü kazandı Sökeli Berber Arıcı, saç kesim yarışmasında performans ödülü kazandı
'Başkan, bu ağaçlar tutar mı?' “Başkan, bu ağaçlar tutar mı?”
ADÜ Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi tanıtıldı ADÜ Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi tanıtıldı
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarımsal sulama yatırımlarını sürdürüyor Aydın Büyükşehir Belediyesi tarımsal sulama yatırımlarını sürdürüyor
Başkan Günel, 'Kuşadası'ndaki her canlıdan sorumluyuz' Başkan Günel, 'Kuşadası'ndaki her canlıdan sorumluyuz'
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde temassız randevu dönemi Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde temassız randevu dönemi
Bozdoğan Belediyesi'nde işten atılan 67 kişi yüklü tazminat ile işe geri döndü Bozdoğan Belediyesi'nde işten atılan 67 kişi yüklü tazminat ile işe geri döndü
ADÜ Koçarlı MYO'da 'Dijital Çağda Kariyer Planlama Semineri' gerçekleşti ADÜ Koçarlı MYO'da 'Dijital Çağda Kariyer Planlama Semineri' gerçekleşti
Aydın'da gıda firmalarında Mart ayında 514 bin 224 TL ceza kesildi Aydın'da gıda firmalarında Mart ayında 514 bin 224 TL ceza kesildi
Gündem Haberleri

Efeler'den trafiği rahatlatan düzenleme

Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ulaşımın aksamaması için trafik yoğunluğu bulunan caddelerdeki konteyner noktalarında düzenleme gerçekleştirdi.

Kuşadası'nda her duvar bir tuval

Kuşadası Belediyesi'nin kenti modern, estetik ve renkli bir görünüme kavuşturmak amacıyla başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Can Dostlar Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi'nde Sahiplenilmeyi Bekliyor

Bir personelin Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine geçici süreyle ziyarete kapatılan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, karantina süresinin sona ermesinin ardından yeniden ziyarete açıldı. Merkez, evcil hayvan sahiplenmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

Kuşadası Belediyesi 3 Ayda 97 bebeğe 'Hoş Geldin' dedi

Kuşadası Belediyesi tarafından yaşama geçirilen 'Hoş Geldin Bebek' projesi kapsamında 2021 yılının ilk üç ayında 97 bebek ziyaret edildi. Ziyaretlerde ailelere Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in tebrikleri ve iyi dilekleri iletilerek özel olarak hazırlanan bebek çantaları hediye edildi.

Başkan Ülken'den anlamlı paylaşım

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, iftarını cennet meyveleri ile açmak isteyenlerin bu ürünü uzakta değil Aydın'da aramasını isteyerek 'Kur'an-ı Kerim'de adına sure bulunan ve kutsal kitaplarda yer alan incir meyvesi Aydın'ın yerli ve milli ürünüdür. Kutsal kitaplarda da övgüyle söz edilen incirimiz anne sütünden sonra en faydalı gıdalar arasında yer almaktadır' dedi.

Umudunu kaybetmeyen tütün üreticisi, fideleri toprakla buluştu

Aydın'ın Karacasu ilçesinde havaların ısınması ile birlikte yüzlerce aile tütün fidelerini dikmeye başladı. Umudunu kaybetmeyen üreticilerin bu yıl yine toprakla buluştuğunu belirten Karacasu Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç, 'Tütün üreticisi geçen yıl emeğinin karşılığını alamadı ama bu yıl umutluyuz' dedi.

Aydın'da konut satışları azaldı

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Mart ayında Aydın'da konut satışları yüzde 0,5 oranında azaldı.

Büyükşehir Belediyesi Çine çaparını koruma altına aldı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, iki yıl önce dünya üzerinde sadece 75 adet kalan milli ırk Çine çaparı koyunlarının yok olmasının önüne geçti. İki yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından Çine çaparı sahibi tek üreticiden satın alınan ve çoğaltılan koyunlar, bu koyunları geleceğe taşımak isteyen ihtiyaç sahibi ailelere hibe edilerek yeniden ekonomiye kazandırıldı.

Aydın'da vaka sayıları iki ayda 6 kat arttı

Korona virüs vaka sayılarında son günlerde artış gözlemlenirken, Aydın'da vaka sayıları ise iki ayda 6 kat arttı.

Atletizm kros ligi yarı final yarışmaları Didim'de gerçekleştirildi

Türkiye atletizm federasyonu başkanlığının 2021 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm geliştirme projesi ve il karmaları bölgesel kros ligi yarı final yarışmaları, Didim'in Akbük Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Efeler belediyesi sokak hayvanları için yürüyen İğdigül'ü ağırladı

Efeler Belediyesi, sokak hayvanlarına şiddete dikkati çekmek amacıyla Mersin'den İzmir'e yürüyüş gerçekleştiren oyuncu ve hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül'ü ağırladı.

Sökeli Berber Arıcı, saç kesim yarışmasında performans ödülü kazandı

29 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen 2. Uluslararası Güzellik Sanatları Festivali'nde Sökeli berber Engin Arıcı, saç kesim yarışmasında, performans ödülü kazandı. 2. Uluslararası Güzellik Sanatları Festivali, 600 zanaatkarın katılımıyla gerçekleşirken; Sökeli berber Engin Arıcı saç kesim yarışmasında 120 kişinin arasından, göstermiş olduğu ustalık ile birlikte performans ödülüne layık görüldü ve kupanın sahibi oldu.

“Başkan, bu ağaçlar tutar mı?”

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında kesilen zeytin ağaçlar için vatandaşlar tepki göstermeye devam ediyor. TOKİ yapılması planlanan alanda Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’a tepki gösteren vatandaşlar, kesilen 200 ağaçtan bazılarının saksılara dikilerek adeta şov yapıldığını ifade ederek, “Başkan, sen de ziraatçısın. Diktiğiniz bu yaralı kütükler sizce tutar mı?” diyerek tepki gösterdi.

ADÜ Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi tanıtıldı

Engelli Dostu ADÜ Projesi kapsamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi'nin tanıtımı yapıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarımsal sulama yatırımlarını sürdürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarımsal sulama kanallarında iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Karacasu'da 800 dekarlık tarım arazisi besleyen su kanalları modern hale getiriliyor.

Başkan Günel, 'Kuşadası'ndaki her canlıdan sorumluyuz'

Kuşadası Belediyesi, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte köpek eğitim parklarında ilaçlama çalışmasına başladı. Can dostlarının sağlığını korumak amacıyla yürütülen ilaçlama çalışması hayvan severler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde temassız randevu dönemi

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde artan Korona virüs vakaları dolayısıyla teması minimum seviyeye indirmek için yeni bir uygulama başlatıldı.

Bozdoğan Belediyesi'nde işten atılan 67 kişi yüklü tazminat ile işe geri döndü

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde 31 mart yerel seçimlerinde Belediye başkanı Seçilen Ufuk Altıntaş'ın görevi devraldıktan sonra işine son verdiği 67 kişi mahkeme kararı ile geri döndü. Belediye İş Sendikası başkanı Hidayet Yaman, onca ikaz ve uyarılarına rağmen işine son verilen 67 kişi için adalet önünde verdikleri haklı mücadeleyi kazandıklarını belirterek 'Belediye başkanı Ufuk Altıntaş'ın inadı belediyeye milyonlarca lira zarar ettirdi. Oluşan bu kamu zararının halkın belediyesinden değil belediye başkanından tahsil edilmesini bekliyoruz' dedi.

ADÜ Koçarlı MYO'da 'Dijital Çağda Kariyer Planlama Semineri' gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Koçarlı Meslek Yüksek Okulu'nun düzenlediği Dijital Çağda Kariyer Planlama Semineri, çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Toplam 9111 haber.