Gündem

Nazilli'nin son dakika Gündem haberleri, en güncel haberler ve son dakika güncel gündem haberleri

Gündem Haberleri

Aydın'da 2 bin 629 adet denetim gerçekleştirildi

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Aralık ayı içerisinde, gıda satış ve toplu tüketim yerleri ile üretim yerleri denetimleri kapsamında, 2 bin 629 işletmede denetim gerçekleştirildi.

Tarım Fuarı'nda, 200 milyon TL sıcak satış yapıldı

Aydın'da bu yıl 9.'su gerçekleştirilen tarım fuarını 315 bin 745 kişi ziyaret ederken, fuarda 200 milyonun üzerinde sıcak satış yapıldı.

Burnuyla kitap yazan Aydınlı genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Engeli dolayısıyla ellerini ve ayaklarını kullanamadığı için burnu ile yazdığı kitap ile gündeme gelen Aydınlı engelli yazar Mustafa Erol'u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onurlandırdı. Aydın ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından özel olarak kabul edilen Mustafa Erol, en büyük hayalini gerçekleştirmiş oldu.

ASDEP kapsamında Aydın'da 16 bin 157 kişi ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hizmet modellerinden biri olan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Aydın'da 16 bin 157 kişi ziyaret edilerek çeşitli ihtiyaçları karşılandı.

Nazilli Mescitli Mahallesi'nde yollar daha güvenli hale getiriliyor

Nazilli Belediyesi ekipleri, Mescitli Mahallesi'nde yol genişletme ve tesviye çalışmalarını tamamlayarak dere yatağı içerisinde araç geçişlerini sağlamak için dolgu yapımına başladı.

'Nazilli Uzun Yaşam Köyü' yer tahsisi anlaşması yapıldı

Nazilli Ticaret Odası olarak 2015 yılından beri sürdürülen projenin yer tahsis sözleşmesi Nazilli Kaymakamlık makamında atılan imzalar ile resmiyet kazandı.

Kuyucak Belediye Başkanı Ertürk, Pamukörenspor ile bir araya geldi

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Pamukörenspor kadrosu ve teknik adamları ile birlikte Pamukören Sosyal Tesislerinde bir araya gelirken, kendisine iletilen sorun ve talepleri anında çözüme kavuşturdu.

ADÜ'de 'Beliren Yetişkinlik' konulu seminer düzenlendi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Köşk Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından düzenlenen 'Beliren Yetişkinlik' konulu seminer düzenlendi.

Söke'de Berberler Odası'nda başkan değişti

Söke Berberler ve Kuaförler Odası genel kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Samed Can ile Yılmaz Demiryürek'in başkanlık için yarıştığı genel kurul toplantısı Saray Düğün Salonu'nda gerçekleşti. Yeni başkan Yılmaz Demiryürek oldu.

Nazilli'nin yüksek kesimlerinde yollar karla kaplandı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yollar belediye ekipleri tarafından açılıyor.

Hayırsever iş insanı Datça'ya 6 derslikli okul yaptıracak

Muğla'nın Datça ilçesinde hayırsever iş insanı Haluk Laçin, 6 derslikli okul yaptıracak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden bebek bezi ve süt desteği

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda, aktif ve planlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Aydın Büyükşehir Belediyesi (ABB) ihtiyaç sahibi ailelere birçok destekte bulunuyor. ABB gelen başvuruları değerlendiren ekipler, yerinde tespit çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara; ısınma, beslenme, kıyafet ve benzeri konularda çözüm üretiyor.

Efeler'in gençleri kitap kafelere akın ediyor

Efeler halkı için modern yaşam alanları oluşturmaya devam eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın üçüncüsünü Orta Mahalle'de hayata geçirdiği Kitap Kafeler, gençlerin yoğun ilgisiyle doluyor.

Büyükşehir'in karla mücadelesi sürüyor

Sabahın erken saatlerinden itibaren Aydın'ın yüksek kesimlerinde etkisini gösteren şiddetli kar yağışına karşı hazırda bekletilen Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda çalışmalarına devam ediyor.

Eve dönmeyen kedisi için kayıp ilanı verip 1000 TL de ödül vadetti

Aydın merkez Efeler'de ikamet bir öğretmen 6 gündür eve dönmeyen kedisi için kayıp ilanı verdi. Ailece kedilerini çok özlediklerini belirten Zeynep Ceren Çiftsüren, kedisini bulanları ödüllendireceğini söyledi.

Minik Resul'den, başkan Günel'e teşekkür

Aydın'ın Kuşadası ilçesi İkiçeşmelik Mahallesi'nde yaşayan 8 yaşındaki Resul Çelik, Kuşadası Belediyesi tarafından bölgeye çocuklar için yapılan yatırımlara teşekkür etmek için Başkan Ömer Günel'i makamında ziyaret etti. Derslerinde çok başarılı olan minik Resul'e çeşitli hediyeler veren Başkan Ömer Günel, 'Kuşadası'nda her şeyi çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sağlamak için yapıyoruz' dedi.

Söke Belediyesi'nin karakış desteği sürüyor

Söke Belediyesi, ekonomik zorluklar içinde bulunan vatandaşlara karakış desteği de devam ediyor.

Aydın, 2021 yılında en çok kazı çalışması yapılan il oldu

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, Aydın'ın turizm ve kültür değerleri ile kültürel dinamikleri konusunda sunum yaptı ve bilgi alışverişinde bulundu. Aydın'ın arkeolojik kazılarda dünya şampiyonu olduğunu ifade eden Tuncer, 'Aydın ülkemizde 2021 yılında arkeolojik çalışma yapılan yerler arasında 17 çalışma ile Türkiye'de hatta dünyada tek şampiyondur' dedi.

Üreticilere 'Geleceğe Nefes Ol' sloganı ile binlerce fidan dağıtıldı

Bölge tarımına katkı sunmak amacıyla her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturan Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş., bu yıl da geleneğini bozmadı. Bu kapsamda firma, toplam 3 bin 500 fidanı üreticilere dağıttı.

Toplam 12100 haber.