Magazin

En son magazin haberleri, ünlülerin dünyasından son dakika magazin haberler, en güncel yerli ve yabancı magazin haberleri

Magazin Haberleri

Altın Güvercin'de Zeynep Bastık rüzgarı

6 Eylül'de başlayan 24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması, sevilen pop müzik sanatçısı Zeynep Bastık'ın sahne aldığı bir konserle devam etti. Altın Güvercin Amfi Tiyatro'da düzenlenen konsere Kuşadalılar yoğun ilgi gösterdi.

'Kadınların 2022'de soğuk renklerden vazgeçmesi bekleniyor'

Yaptığı saç tasarımları ile on binlerce takipçisi olan Kuaför Veysel Yavuz, 2022 yılına kadınların soğuk renklerden vazgeçmesinin beklendiğini ve soğuk renk modasının sona ereceğini söyledi.

Bir ömre 'evet' diyebilmek için bir yıl beklediler

Korona virüs salgını kapsamında uygulanan kısıtlamalar nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılması planlanan düğünlerini erteleyen Arda Çimencioğlu ve Aslı Utaş Çifti bir yıl sonra bir ömre 'evet' diyerek dünyaevine girdi.

Işın Karaca, 'İlk büyük başarımı bu sahnede elde ettim'

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen 24. Altın Güvercin Beste Yarışması'nın ilk gününde Işın Karaca rüzgarı esti. 2000 yılında Altın Güvercin Beste Yarışması'nda 'profesyonel beste' ve 'en iyi yorumcu' ödülünü kazanan Işın Karaca 'Müzik dünyasındaki ilk büyük başarımı bu sahnede elde ettim. Bu sahnede doğdum. Bizlere yeniden Altın Güvercin heyecanı yaşatan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'e teşekkür ederim' dedi.

Denizli’nin patentli güvercinleri sahiplerine kupa kazandırdı

Denizli’nin patente sahip 9 asırlık özel ırk güvercinleri Aydın’dan Denizli’ye uçtu. ‘Denizli Dolapçısı’ olarak tescillenen ve dünyada eşi benzeri bulunmayan oyuncu ırk güvercinler 60 km uçtukları 3. ve son etabı başarıyla tamamlayarak sahiplerine, kupa, madalya, altın ve para ödülü kazandırdı.

Aydınlı Ferhat Şirin'ine kavuştu

Aydın'da eğitim camiasının önemli isimlerinden Öğretmen Hakkı Akbal'ın oğlu Galip Ferhat Akbal bekarlığa veda etti. Araştırma görevlisi olarak gittiği Dumlupınar Üniversitesi'nde gönlünü kaptırdığı İngilizce Öğretmeni Hatice Yılmaz'a gönlünü kaptıran Akbal, Efeler Diyarı Aydın'da dillere desten bir düğünle bekarlığa veda etti.

Finalistlerin Altın Güvercin heyecanı zirveye çıktı

Bu yıl 24'üncü kez düzenlenecek olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'na sayılı günler kala finalistlerin heyecanı zirveye çıktı. Ünlü müzisyen Metin Özülkü yönetimindeki Altın Güvercin Büyük Orkestrası ile ilk provalarını gerçekleştiren 10 finalist, 12 Eylül'de gerçekleşecek olan büyük finale hazırlanıyor.

Kuşadası'nda 'Yeni Türkü' rüzgarı esti

Kuşadası'nın cazibe merkezi Balıkçılar Meydanı, Türk müziğinin en uzun soluklu gruplarından Yeni Türkü'yü ağırladı. Solist Derya Köroğlu ve diğer grup üyeleri, seslendirdiği şarkılarla Kuşadalılara unutamayacakları bir gece yaşattı.

Usta oyuncu Metin Çekmez, hayatını kaybetti

Türk sinemasının önemli isimlerinden ünlü sanatçı metin çekmez hayatını kaybetti. Uzun süredir kanser tedavisi gören ve bugün tedavi gördüğü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybeden Çekmez'in Yarın Kuşadası Davutlar'da toprağa verileceği öğrenildi.

9 asırlık kuşlar kupa için kanat çırptı

Denizli'nin 9 asırlık patentli özel ırk güvercinleri Aydın'dan Denizli'ye kanat çırptı. 'Denizli Dolapçısı' olarak tescillemen ve dünyada eşi benzeri bulunmayan oyuncu ırk güvercinler kupa kazanabilmek için Nazilli'den yola çıkarak 60 km uçuşla evlerine ulaştı. En kısa sürede evine ulaşan güvercin ise hem şampiyon oldu hem de kupa kazandı.

9 asırlık güvercinler kupa için kanat çırptı

Denizli’nin 9 asırlık patentli özel ırk güvercinleri Aydın’dan Denizli’ye kanat çırptı. ‘Denizli Dolapçısı’ olarak tescillemen ve dünyada eşi benzeri bulunmayan oyuncu ırk güvercinler kupa kazanabilmek için Nazilli’den yola çıkarak 60 km uçuşla evlerine ulaştı. En kısa sürede evine ulaşan güvercin ise hem şampiyon oldu hem de kupa kazandı.

Necati ve Saykolar Kuşadası'nı coşturdu

Kuşadası Belediyesi tarafından yenilenerek kentin yeni cazibe merkezi haline getirilen Balıkçılar Meydanı, Anadolu Rock müziğin sevilen grubu Necati ve Saykolar'ı ağırladı. Grup, seslendirdiği şarkılar ve sergilediği sahne performansıyla müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Nazilli Belediyesi’nin tanıtım atağı sürüyor

Aydın’ın en büyük ilçesi olan Nazilli İlçe Belediyesi, sosyal ve kültürel çalışmalar kapsamında ilçe tanıtımında sanatla işbirliği yapıyor.

Üniversite arkadaşlığı evliliğe dönüşüyor

Nazilli’nin tanınmış ailelerinden Benli ve Soykan ailelerinin çocuklarının üniversite öğrencisiyken başlattıkları arkadaşlık evliliğe dönüşüyor. Nişan merasimiyle birbirlerine bağlılık yemini eden Esra Benli ve Barış Soykan’ın mutluluğuna aileleri ve yakınları da tanık oldu.

Kuşadası'nda eğlence mekanları doldu taştı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla eğlence mekanları doldu taştı.

Hayvan Sevgisinde Sınır Tanımadı, Hayatını Onlara Adadı

Türkiye O’nu koyunlarına şarkı söyleyen çoban olarak tanıdı. Koyunlarına olan sevgisi ile tanınan Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı kırsal Toygar Mahallesi’nde yaşayan 33 yaşındaki Mahmut Ürkmez, koyunlarının yanısıra çok sayıda farklı türdeki hayvana da kucak açmış durumda. “Tüm canlı varlıkları sevin, sevin, sevin” diyen Mahmut Ürkmez, “Hayvanlar ve doğa benim için hayatın anlamı ve nefes almak kadar önemli” dedi.

Kuşadası'nda eğlence bayramda tavan yaptı

Aydın'ın turistlik ilçesi Kuşadası'nda 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde konaklama turizminde yüzde 100 doluluk oranı yakalanması, en çok eğlence sektörüne yaradı. Bayramın ilk gününden itibaren Kuşadası'nın gözde eğlence mekanları dolup taştı.

24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'nın finalistleri belirlendi

Bu yıl 24'üncü kez düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk beste yarışması Altın Güvercin'in finalistleri belirlendi.

5 asırlık gelenek tektaş yüzükte

Aydın’da geçtiğimiz hafta içerinde gerçekleştirilen ve 6 gün süren 1. Uluslararası Karacasu Kırmızı Eller Çömlek ve Sanat Çalıştayı’nın etkileri halen devam ediyor. Akademisyen bir sanatçının ilçenin asırlık geleneğini güncel form kazandırarak elde ettiği tek taş yüzük ise çömlekçilik geleneğinde son nokta olarak tarihe adını yazdırmayı başardı.

Toplam 133 haber.