Magazin

Lüks yat Kuşadası Marina'ya demir attı Lüks yat Kuşadası Marina'ya demir attı
Eski bayramlardan eser kalmadı, dijital çıktı kartpostallar tarihe karıştı Eski bayramlardan eser kalmadı, dijital çıktı kartpostallar tarihe karıştı
En Büyük Aşkı Koyunları İçin Söylüyor En Büyük Aşkı Koyunları İçin Söylüyor
İngiliz güzel, diş bakımı için yaklaşık 4 bin km yol kat etti İngiliz güzel, diş bakımı için yaklaşık 4 bin km yol kat etti
Dev Pithos heyecanlandırdı Dev Pithos heyecanlandırdı
Buharkent Kent Müzesi'nde sona yaklaşıldı Buharkent Kent Müzesi’nde sona yaklaşıldı
Belediyeden Kuşadalılara sürpriz 14 Şubat hediyesi Belediyeden Kuşadalılara sürpriz 14 Şubat hediyesi
Coşkun Sabah, O söylemleri ispat edenlere 1 milyon dolar tazminat ödemeye hazırım Coşkun Sabah, O söylemleri ispat edenlere 1 milyon dolar tazminat ödemeye hazırım
Metin Şentürk korona virüse yakalandı Metin Şentürk korona virüse yakalandı
Başkan Günel, İbrahim Tatlısesi ziyaret etti Başkan Günel, İbrahim Tatlısesi ziyaret etti
Başkan Günelden Altın Güvercine katkı sağlayanlara teşekkür Başkan Günelden Altın Güvercine katkı sağlayanlara teşekkür
Altın Güvercin Kuşadasına büyük katkı sağladı Altın Güvercin Kuşadasına büyük katkı sağladı
23. Altın Güvercin Deniz Özçelikin oldu 23. Altın Güvercin Deniz Özçelikin oldu
Altın Güvercin, Berkay konseri ile devam etti Altın Güvercin, Berkay konseri ile devam etti
Başkan Atabay, Altın Güvercin Beste Yarışmasının açılışına katıldı Başkan Atabay, Altın Güvercin Beste Yarışmasının açılışına katıldı
Altın Güvercin. Ferhat Göçer konseriyle start aldı Altın Güvercin. Ferhat Göçer konseriyle start aldı
Kuşadasında Altın Güvercin heyecanı başladı Kuşadasında Altın Güvercin heyecanı başladı
23. Altın Güvercin Beste Yarışması finali canlı yayınlanacak 23. Altın Güvercin Beste Yarışması finali canlı yayınlanacak
Altın Güvercin pandemi tedbirleri kapsamında kanatlanıyor Altın Güvercin pandemi tedbirleri kapsamında kanatlanıyor
Altın Güvercinde tüm hazırlıklar tamamlandı Altın Güvercinde tüm hazırlıklar tamamlandı
Magazin Haberleri

Lüks yat Kuşadası Marina'ya demir attı

Havaların ısınması ile birlikte Kuşadası Marina da hareketlenmeye başladı. Kuşadası Marina'ya demir atan 28 milyon 500 bin euroluk lüks yat renkli görüntüler oluşturdu.

Eski bayramlardan eser kalmadı, dijital çıktı kartpostallar tarihe karıştı

Eskiden bayramlar ve özel günlerde insanların özenle seçerek birbirlerine gönderdikleri kartpostallar teknolojik gelişmeyle birlikte tarihe karıştı. Pandemi ile birlikte 2 yıldır sokağa çıkma kısıtlaması uygulanınca tüm bayramlaşmalar dijital cihazlarla yapılmaya başlandı. Yeni neslin hiç bilmediği eski neslin unutamadığı kartpostallar ve kutlama kartları tarih oldu.

En Büyük Aşkı Koyunları İçin Söylüyor

Aydın’ın Nazilli İlçesinde bir çoban koyunlarını müzik eşliğinde şarkı söyleyerek otlatıyor. Adeta bir ses sanatçısı gibi araziye akü destekli ses düzeneği kuran 33 yaşındaki koyun çobanı dağlarda verdiği konserle çevresindekileri de mutlu ediyor. Koyunlarını çok sevdiğini, onların sayesinde hayata bağlandığını ifade eden çoban müzikle onların ruhunu okşadığı için de aralarında çok farklı bir etkileşim olduğunu ve en büyük aşkının da koyunları olduğunu söylüyor.

İngiliz güzel, diş bakımı için yaklaşık 4 bin km yol kat etti

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs nedeniyle tatile yönelik turizm faaliyetlerinde ciddi bir düşüş yaşanırken, bazı yabancılar sağlık için Türkiye'ye gelmeye başladı. İngiliz Güzel Tayce Rickettsx dişlerini yaptırmak için yaklaşık 4 bin kilometre yol kat ederek Kuşadası'na geldi. Dişlerini Kuşadası'ndaki özel bir diş polikliniğinde yaptıran Tayce yeni görünümü ile objektiflere poz verdi.

Dev Pithos heyecanlandırdı

Aydın’ın Kuyucak ilçesine bağlı kırsal Kayran Mahallesi yakınlarındaki bir zeytin bahçesinde bulunan yaklaşık 500 yıl ile 3 bin yıllık olduğu tahmin edilen ‘Pithos’ heyecanlandırdı. Titiz bir çalışmayla Karacasu-Afrodisias Müzesine taşınan dev Pithos’un yaşı ise yapılacak çalışmanın ardından açıklanacak.

Buharkent Kent Müzesi’nde sona yaklaşıldı

Aydın'ın Buharkent ilçesinde kent müzesine dönüştürülecek olan tarihi evde sona yaklaşıldı. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç.Dr.Mehmet Umut Tuncer ile birlikte restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesine dönüştürülecek olan tarihi evde incelemelerde bulundu.

Belediyeden Kuşadalılara sürpriz 14 Şubat hediyesi

Kuşadası Belediyesi, salgın nedeniyle çalışmalarına ara vermek durumunda kalan solistlere destek olmak amacıyla yeni bir projeye imza attı.

Coşkun Sabah, O söylemleri ispat edenlere 1 milyon dolar tazminat ödemeye hazırım

Ünlü sanatçı Coşkun Sabah, kızının bikinili fotoğrafları üzerine sarf ettiği iddia edilen sözler üzerine açıklamalarda bulundu. Ünlü sanatçı, "Beni İzmir, Aydın ve Manisalılar ile kapıştırmak için uğraşmayın. ’Ben İzmirli değilim, Diyarbakırlıyım’ diye de bir söylemim olmadı. Bunu ispat edenlere 1 milyon dolar tazminat ödemeyi taahhüt ediyorum" dedi.

Metin Şentürk korona virüse yakalandı

Ünlü sanatçı Metin Şentürk korona virüse yakalandı. Testinin pozitif çıktığını sevenlerine video çekerek duyuran Şentürk, "Pozitif bir adamın testinin negatif çıkmasını bekleyemezdik" dedi.

Başkan Günel, İbrahim Tatlısesi ziyaret etti

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, eşi Duygugül Günel ile birlikte ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’i ziyaret etti. Tatlıses, Başkan Ömer Günel’in ziyaretinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Başkan Günelden Altın Güvercine katkı sağlayanlara teşekkür

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Altın Güvercin Beste Yarışması’na katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Altın Güvercin Kuşadasına büyük katkı sağladı

Bu yıl 23’üncü kez düzenlenen Türkiye’nin pop müzik alanında ilk ve tek beste yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması, pandemi koşullarına rağmen büyük bir coşku içerisinde tamamlandı. 3 günlük bir programla gerçekleşen ve final gecesi televizyondan canlı olarak yayınlanan 23. Altın Güvercin Beste Yarışması Kuşadası’nın tanıtımına büyük katkı sağladı.

23. Altın Güvercin Deniz Özçelikin oldu

Kuşadası’nda yaşanan 23’üncü Altın Güvercin Beste Yarışması heyecanı büyük final gecesi ile zirveye çıktı. Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan Altın Güvercin’de birinciliği “Kokun Şehir Değiştirdiğinde” isimli bestesi ile Deniz Özçelik kazandı. En Başarılı Yorumcu ödülüne de layık görülen Özçelik “Dünya sanatla iyileşecek” dedi.

Altın Güvercin, Berkay konseri ile devam etti

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen 23. Altın Güvercin Beste Yarışması kapsamında sahne alan Berkay, sevilen şarkılarını seslendirdi.

Başkan Atabay, Altın Güvercin Beste Yarışmasının açılışına katıldı

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın açılışına katıldı.

Altın Güvercin. Ferhat Göçer konseriyle start aldı

Kuşadası’nda başlayan 23. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın heyecanı ünlü yorumcu Ferhat Göçer’in birbirinden güzel şarkılarıyla renk kattığı açılış kokteyli ile start aldı. Omega Arena Ramada Resort Hotel’de düzenlenen kokteylde konuşan Ferhat Göçer, 2000 yılında düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışması’na katılarak ikinci olduğunu ve 20 yıl aranın ardından aynı sahnede olmanın heyecanını yeniden yaşadığını söyledi.

Kuşadasında Altın Güvercin heyecanı başladı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen 23. Altın Güvercin Beste Yarışması, Kuşadası Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen basın toplantısı ile başladı.

23. Altın Güvercin Beste Yarışması finali canlı yayınlanacak

Bu yıl 23’üncü kez düzenlenecek olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın 6 Eylül tarihinde pandemi koşulları gereği sınırlı bir izleyici kitlesinin katılımı ile gerçekleşecek olan büyük final gecesi, televizyondan canlı olarak yayınlanacak.

Altın Güvercin pandemi tedbirleri kapsamında kanatlanıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde 4-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 23. Altın Güvercin Beste Yarışması, sıkı koronovirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşecek. Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da, 5 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan Berkay konseri ile 6 Eylül tarihinde Erol Evgin’in katılımıyla gerçekleşecek olan Büyük Final Gecesi’ne en fazla 800 izleyici katılabilecek. HES kodu bulunmayan izleyiciler amfi tiyatroya alınmayacak.

Toplam 107 haber.