Magazin

Üniversite arkadaşlığı evliliğe dönüşüyor Üniversite arkadaşlığı evliliğe dönüşüyor
Kuşadası'nda eğlence mekanları doldu taştı Kuşadası'nda eğlence mekanları doldu taştı
Hayvan Sevgisinde Sınır Tanımadı, Hayatını Onlara Adadı Hayvan Sevgisinde Sınır Tanımadı, Hayatını Onlara Adadı
Kuşadası'nda eğlence bayramda tavan yaptı Kuşadası'nda eğlence bayramda tavan yaptı
24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'nın finalistleri belirlendi 24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'nın finalistleri belirlendi
5 asırlık gelenek tektaş yüzükte 5 asırlık gelenek tektaş yüzükte
Kuşadası'nda konserler başladı Kuşadası'nda konserler başladı
Muhtar Çamoğlu'ndan, Müge Anlı'ya jest Muhtar Çamoğlu'ndan, Müge Anlı'ya jest
Memleket Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Hasan Sargın oldu Memleket Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Hasan Sargın oldu
Karacasu İçin İşbirliği Yaptılar Karacasu İçin İşbirliği Yaptılar
Kuşadası'nı  bayram coşkusu sardı Kuşadası'nı bayram coşkusu sardı
Kuşadası'nda plajlar doldu taştı Kuşadası'nda plajlar doldu taştı
Lüks yat Kuşadası Marina'ya demir attı Lüks yat Kuşadası Marina'ya demir attı
Eski bayramlardan eser kalmadı, dijital çıktı kartpostallar tarihe karıştı Eski bayramlardan eser kalmadı, dijital çıktı kartpostallar tarihe karıştı
En Büyük Aşkı Koyunları İçin Söylüyor En Büyük Aşkı Koyunları İçin Söylüyor
İngiliz güzel, diş bakımı için yaklaşık 4 bin km yol kat etti İngiliz güzel, diş bakımı için yaklaşık 4 bin km yol kat etti
Dev Pithos heyecanlandırdı Dev Pithos heyecanlandırdı
Buharkent Kent Müzesi'nde sona yaklaşıldı Buharkent Kent Müzesi’nde sona yaklaşıldı
Belediyeden Kuşadalılara sürpriz 14 Şubat hediyesi Belediyeden Kuşadalılara sürpriz 14 Şubat hediyesi
Magazin Haberleri

Üniversite arkadaşlığı evliliğe dönüşüyor

Nazilli’nin tanınmış ailelerinden Benli ve Soykan ailelerinin çocuklarının üniversite öğrencisiyken başlattıkları arkadaşlık evliliğe dönüşüyor. Nişan merasimiyle birbirlerine bağlılık yemini eden Esra Benli ve Barış Soykan’ın mutluluğuna aileleri ve yakınları da tanık oldu.

Kuşadası'nda eğlence mekanları doldu taştı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla eğlence mekanları doldu taştı.

Hayvan Sevgisinde Sınır Tanımadı, Hayatını Onlara Adadı

Türkiye O’nu koyunlarına şarkı söyleyen çoban olarak tanıdı. Koyunlarına olan sevgisi ile tanınan Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı kırsal Toygar Mahallesi’nde yaşayan 33 yaşındaki Mahmut Ürkmez, koyunlarının yanısıra çok sayıda farklı türdeki hayvana da kucak açmış durumda. “Tüm canlı varlıkları sevin, sevin, sevin” diyen Mahmut Ürkmez, “Hayvanlar ve doğa benim için hayatın anlamı ve nefes almak kadar önemli” dedi.

Kuşadası'nda eğlence bayramda tavan yaptı

Aydın'ın turistlik ilçesi Kuşadası'nda 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde konaklama turizminde yüzde 100 doluluk oranı yakalanması, en çok eğlence sektörüne yaradı. Bayramın ilk gününden itibaren Kuşadası'nın gözde eğlence mekanları dolup taştı.

24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'nın finalistleri belirlendi

Bu yıl 24'üncü kez düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk beste yarışması Altın Güvercin'in finalistleri belirlendi.

5 asırlık gelenek tektaş yüzükte

Aydın’da geçtiğimiz hafta içerinde gerçekleştirilen ve 6 gün süren 1. Uluslararası Karacasu Kırmızı Eller Çömlek ve Sanat Çalıştayı’nın etkileri halen devam ediyor. Akademisyen bir sanatçının ilçenin asırlık geleneğini güncel form kazandırarak elde ettiği tek taş yüzük ise çömlekçilik geleneğinde son nokta olarak tarihe adını yazdırmayı başardı.

Kuşadası'nda konserler başladı

Yeni normalleşme süreci ardından ünlü şarkıcı Tuğçe Kandemir Kuşadası'nda sevenleriyle buluştu. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Kandemir gece 24.00'de sahneden ayrıldı.

Muhtar Çamoğlu'ndan, Müge Anlı'ya jest

Ünlü sunucu ve gazeteci Müge Anlı'nın programının sezon finali çekimlerine ev sahipliği yapan Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Gurbet Çamoğlu, hazırladığı hatıra ormanı projesiyle de Anlı'ya jest yaptı.

Memleket Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Hasan Sargın oldu

Memleket Partisi Aydın İl Teşkilatı örgütlenme çalışmalarına devam ederken, Kuşadası ilçesine başkan olarak Hasan Sargın görevlendirildi.

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları Diyarbakır’da

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri derneğince organizasyonu yapılan “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” projesinin üçüncü durağı 18 Haziran Perşembe günü Medeniyetler kenti Diyarbakır’dan başlıyor.

Karacasu İçin İşbirliği Yaptılar

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 29 Haziran-04 Temmuz 2021 tarihleri arasında “1. Uluslararası Karacasu ‘Kırmızı Eller’ Çömlek Çalıştayı ve Festivali” düzenlenecek.

Kuşadası'nı bayram coşkusu sardı

Türkiye'de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Korona virüs pandemisinin gölgesinde kutlanırken, Kuşadası Belediyesi vatandaşların bayram coşkusuna ortak oldu. Bu kapsamda tarihi Belediye Bandosu, DJ ve animatörlerin yer aldığı özel bir program düzenlendi.

Kuşadası'nda plajlar doldu taştı

Tam kapanmanın sona ermesi ve havaların ısınması ile 19 Mayıs tatilinde yerli ve yabancı turistler sahile akın etti.

Lüks yat Kuşadası Marina'ya demir attı

Havaların ısınması ile birlikte Kuşadası Marina da hareketlenmeye başladı. Kuşadası Marina'ya demir atan 28 milyon 500 bin euroluk lüks yat renkli görüntüler oluşturdu.

Eski bayramlardan eser kalmadı, dijital çıktı kartpostallar tarihe karıştı

Eskiden bayramlar ve özel günlerde insanların özenle seçerek birbirlerine gönderdikleri kartpostallar teknolojik gelişmeyle birlikte tarihe karıştı. Pandemi ile birlikte 2 yıldır sokağa çıkma kısıtlaması uygulanınca tüm bayramlaşmalar dijital cihazlarla yapılmaya başlandı. Yeni neslin hiç bilmediği eski neslin unutamadığı kartpostallar ve kutlama kartları tarih oldu.

En Büyük Aşkı Koyunları İçin Söylüyor

Aydın’ın Nazilli İlçesinde bir çoban koyunlarını müzik eşliğinde şarkı söyleyerek otlatıyor. Adeta bir ses sanatçısı gibi araziye akü destekli ses düzeneği kuran 33 yaşındaki koyun çobanı dağlarda verdiği konserle çevresindekileri de mutlu ediyor. Koyunlarını çok sevdiğini, onların sayesinde hayata bağlandığını ifade eden çoban müzikle onların ruhunu okşadığı için de aralarında çok farklı bir etkileşim olduğunu ve en büyük aşkının da koyunları olduğunu söylüyor.

İngiliz güzel, diş bakımı için yaklaşık 4 bin km yol kat etti

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs nedeniyle tatile yönelik turizm faaliyetlerinde ciddi bir düşüş yaşanırken, bazı yabancılar sağlık için Türkiye'ye gelmeye başladı. İngiliz Güzel Tayce Rickettsx dişlerini yaptırmak için yaklaşık 4 bin kilometre yol kat ederek Kuşadası'na geldi. Dişlerini Kuşadası'ndaki özel bir diş polikliniğinde yaptıran Tayce yeni görünümü ile objektiflere poz verdi.

Dev Pithos heyecanlandırdı

Aydın’ın Kuyucak ilçesine bağlı kırsal Kayran Mahallesi yakınlarındaki bir zeytin bahçesinde bulunan yaklaşık 500 yıl ile 3 bin yıllık olduğu tahmin edilen ‘Pithos’ heyecanlandırdı. Titiz bir çalışmayla Karacasu-Afrodisias Müzesine taşınan dev Pithos’un yaşı ise yapılacak çalışmanın ardından açıklanacak.

Buharkent Kent Müzesi’nde sona yaklaşıldı

Aydın'ın Buharkent ilçesinde kent müzesine dönüştürülecek olan tarihi evde sona yaklaşıldı. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç.Dr.Mehmet Umut Tuncer ile birlikte restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesine dönüştürülecek olan tarihi evde incelemelerde bulundu.

Toplam 120 haber.