Nazilli Haberleri

İzmirli sanatçı, Karacasu'daki çalıştayda kalbine yenildi İzmirli sanatçı, Karacasu'daki çalıştayda kalbine yenildi
Karacasu'da çalıştay ve festival sona erdi Karacasu'da çalıştay ve festival sona erdi
Nazilli'de can dostlar yalnız bırakılmıyor Nazilli'de can dostlar yalnız bırakılmıyor
Çocukların elektrikli bisikletle gezisi faciayla sonuçlandı Çocukların elektrikli bisikletle gezisi faciayla sonuçlandı
Nazilli ve Bozdoğan'da kaçakçılık operasyonu Nazilli ve Bozdoğan'da kaçakçılık operasyonu
Demirciler Ortaokulu, Erasmus+ Programı ile Avrupa kapılarını araladı Demirciler Ortaokulu, Erasmus+ Programı ile Avrupa kapılarını araladı
Nazilli'de hırsız kardeşler yakayı ele verdi Nazilli'de hırsız kardeşler yakayı ele verdi
Nazillili LGS Türkiye Birincisine protokolden ödül Nazillili LGS Türkiye Birincisine protokolden ödül
Nazilli ESKKK'da Genel Kurula 2 Adayla Girecek Nazilli ESKKK'da Genel Kurula 2 Adayla Girecek
Amerikalı akademisyenler Mastaura Antik Kenti'ni gezdi Amerikalı akademisyenler Mastaura Antik Kenti'ni gezdi
Aydın'ın yaylaları, Ayder'i aratmıyor Aydın'ın yaylaları, Ayder'i aratmıyor
Kuyucak'ta çöpten tasarruf sağlanacak Kuyucak’ta çöpten tasarruf sağlanacak
Lokma döktürdü, yargılanmaktan kurtuldu Lokma döktürdü, yargılanmaktan kurtuldu
Nazilli'de ev yangını: 1 ölü Nazilli'de ev yangını: 1 ölü
Nazilli Belediyesi ile AFAD afetzede vatandaşın maddi manevi yanında Nazilli Belediyesi ile AFAD afetzede vatandaşın maddi manevi yanında
Karacasu'da 'Kırmızı Eller' çalıştayı hazırlıkları tamamlandı Karacasu'da 'Kırmızı Eller' çalıştayı hazırlıkları tamamlandı
Nazilli Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi verildi Nazilli Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi verildi
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden taşkına anında müdahale Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden taşkına anında müdahale
Sel böyle geldi Sel böyle geldi
Sel suları böyle geldi Sel suları böyle geldi
Nazilli Haberleri Haberleri

İzmirli sanatçı, Karacasu'daki çalıştayda kalbine yenildi

Aydın'ın Karacasu ilçesinde geçtiğimiz Salı günü başlayan ve dün sona eren Karacasu 1. Uluslararası Kırmızı Eller Çömlek ve Sanat Çalıştayı'na İzmirli sanatçı Mustafa Çarsancaklı (63) çalıştayın son gününde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Karacasu'da çalıştay ve festival sona erdi

Aydın'ın Karacasu ilçesinde ilk kez gerçekleştirilen 1. Uluslararası Kırmızı Eller Karacasu Çömlek ve Sanat Çalıştayı sergi ve katılımcıların ilçe gezisi ile son buldu. Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, çalıştayın hem ilçenin tanıtımında hem de geçmişi çok eskilere dayanan çömlekçiliğin sanatla buluşmasına büyük katkı sağladığını ifade etti.

Nazilli'de can dostlar yalnız bırakılmıyor

Nazilli Belediyesi ekipleri ve gönüllülerden oluşan ekip, kentin uzak noktalarında bulunan kırsal mahallelere giderek sokak hayvanları için mama bıraktı.

Çocukların elektrikli bisikletle gezisi faciayla sonuçlandı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde babalarına ait elektrikli bisikletle gezemeye çıkan üç arkadaş otomobile çarptı. Üç çocuğun yaralandığı kazada çocuklardan biri önce olay yerinden kaçtı, sonra yaralı halde geri döndüğü olay yerinden ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Nazilli ve Bozdoğan'da kaçakçılık operasyonu

Aydın'ın Nazilli ve Bozdoğan ilçelerinde kaçakçılık ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda çok sayıda kaçak tütün ele geçirildi.

Demirciler Ortaokulu, Erasmus+ Programı ile Avrupa kapılarını araladı

Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı kırsal Demirciler Ortaokulu'nun hazırladığı 'DEMOkrasi Okulda Filizlenir' isimli Erasmus+ KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Projesi kabul edildi.

Nazilli'de hırsız kardeşler yakayı ele verdi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde aynı araçtan iki kez hırsızlık yapan kardeşler Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda yakalandı.

Nazillili LGS Türkiye Birincisine protokolden ödül

Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasına girmeyi başaran Özel bir okulun öğrencisi Emre Berat Keser, İl ve ilçe Protokolü tarafından ödüllendirildi.

Nazilli ESKKK'da Genel Kurula 2 Adayla Girecek

Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK), genel kurula gidiyor. 10 Temmuz 2021 Cumartesi günü Olağan Genel Kurulunu yapacak olan kooperatifte mevcut başkanın yanısıra başkanlık için yeni bir aday daha yarışacak.

Amerikalı akademisyenler Mastaura Antik Kenti'ni gezdi

Amerika'nın çeşitli eyaletlerindeki üniversitelerde öğretim görevlisi ve profesör olarak çalışan 20 kişilik akademisyen grubunun ardından Nazilli'de özel bir eğitim kurumu 100 kişilik ekiple antik kenti ziyaret etti.

Aydın'ın yaylaları, Ayder'i aratmıyor

Karadeniz Bölgesinin en güzel kentleri arasında yer alan Rize'nin dünyaca ünlü Ayder Yaylası'na benzetilen Aydın'ın Karacasu ilçesindeki yaylalar vatandaşların uğrak yeri oldu. Karacasu yaylalarında yaşayanların 'Bu yayla insanı gençleştiriyor' sözleri ile sık sık gündeme gelen bölge, cazibe merkezi oldu.

Kuyucak’ta çöpten tasarruf sağlanacak

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde sıfır atık projesiyle yola çıkan Kuyucak Belediyesi, ilk etapta bin eve ücretsiz çöp kovası dağıtarak tasarruf ve çevre temizliği için çalışma başlattı. Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Bu proje ile sadece ilçe merkezimizde yılda bir milyon TL tasarruf sağlayacağız” dedi.

Lokma döktürdü, yargılanmaktan kurtuldu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir kişi uzlaşmaya giderek, görevi başında şehit edilen Avukat Ersin Arslan anısına lokma döktürerek, 'Tehdit' suçundan yargılanmaktan kurtuldu.

Nazilli'de ev yangını: 1 ölü

Aydın'ın Nazilli ilçesinde müstakil bir evde çıkan yangında dumandan etkilenen 1 kişi hayatını kaybetti.

Nazilli Belediyesi ile AFAD afetzede vatandaşın maddi manevi yanında

Aydın'ın Nazilli'de önceki gün etkili olan fırtına nedeniyle çatıları uçan ve zarar gören evlerin hasar tespit çalışmaları yapıldı.

Karacasu'da 'Kırmızı Eller' çalıştayı hazırlıkları tamamlandı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde Karacasu Belediyesi öncülüğünde Aydın Valiliği, Karacasu Kaymakamlığı ve GEKA'nın desteği ile düzenlenecek ve 1. Uluslararası Kırmızı Eller Çömlek ve Sanat Çalıştayı'nın hazırlıkları son aşamaya geldi. 29 Haziran 4 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan çalıştayda 5 bin yıldır devam eden ve unutulmaya yüz tutan sermakçilik mesleğinin ustaları hünerlerini sergileyecek.

Nazilli Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi verildi

Nazilli Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğünce düzenlenen program kapsamında, Kızılay İlk Yardım Merkezi tarafından belediye personeline eğitim verildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden taşkına anında müdahale

Aydın'da etkili olan sağanak yağış sonrasında oluşan su taşkınlarına Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri anında müdahale etti.

Sel böyle geldi

Aydın'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve sonrasında oluşan sel birçok ilçede yerleşim yerlerinde ve tarım arazilerinde maddi hasara neden oldu. Yağış sonrası selin geliş anı kameralara yansıdı

Toplam 150 haber.