Sağlık

Müdür Açıkgöz'den Başarılı İşbirliğine Teşekkür Müdür Açıkgöz’den Başarılı İşbirliğine Teşekkür
Cep telefonunun bir zararı daha ortaya çıktı Cep telefonunun bir zararı daha ortaya çıktı
ADÜ Öğretim Üyesi Gülen 'Sigara, akciğer kanserinin başlıca nedenidir' ADÜ Öğretim Üyesi Gülen 'Sigara, akciğer kanserinin başlıca nedenidir'
Doç. Dr. Mahir Kırnap organ bağışının önemine dikkat çekti Doç. Dr. Mahir Kırnap organ bağışının önemine dikkat çekti
ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Aksu otizm hakkında bilgi verdi ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Aksu otizm hakkında bilgi verdi
Bir kilo olarak dünyaya geldi, sağlığına kavuştu, taburcu oldu Bir kilo olarak dünyaya geldi, sağlığına kavuştu, taburcu oldu
Türkiye'de sağlık turizmi ile turizm 12 aya yayılıyor Türkiye'de sağlık turizmi ile turizm 12 aya yayılıyor
Bilim Kurulu Üyesi Okyay 'Tüberkülozun önlenebilir bir hastalık olduğu unutulmamalıdır' Bilim Kurulu Üyesi Okyay 'Tüberkülozun önlenebilir bir hastalık olduğu unutulmamalıdır'
Aydın'da ticari araç sürücülerine ücretsiz test yapılacak Aydın'da ticari araç sürücülerine ücretsiz test yapılacak
Erken evrendeki mide ve bağırsak kanserlerine ameliyatsız çözüm Erken evrendeki mide ve bağırsak kanserlerine ameliyatsız çözüm
Ayanoğlu, 'Down Sendromunda erken fizik tedavi ve özel eğitim çok önemli' Ayanoğlu, 'Down Sendromunda erken fizik tedavi ve özel eğitim çok önemli'
Aydın'da bir haftada 773 vaka görüldü Aydın'da bir haftada 773 vaka görüldü
Kuşadası Belediyesi'nden Davutlar ve Güzelçamlı'da 'Tematik Denetim' Kuşadası Belediyesi'nden Davutlar ve Güzelçamlı'da 'Tematik Denetim'
Başkan Ömer Günel'den aşı çağrısı Başkan Ömer Günel'den aşı çağrısı
Sağlık ararken sağlıklarını hiçe sayıyorlar Sağlık ararken sağlıklarını hiçe sayıyorlar
Kuşadası Belediyesi'nden normalleşme denetimi Kuşadası Belediyesi'nden normalleşme denetimi
Kuşadası'nda dinamik denetleme uygulaması yapıldı Kuşadası'nda dinamik denetleme uygulaması yapıldı
Kuşadası'nda dezenfekte çalışmaları sürüyor Kuşadası'nda dezenfekte çalışmaları sürüyor
Kuyucak Belediyesi Temizlik Çalışmalarında Hız Kesmiyor Kuyucak Belediyesi Temizlik Çalışmalarında Hız Kesmiyor
Kızılay'dan rekor bağışa teşekkür ziyareti Kızılay’dan rekor bağışa teşekkür ziyareti
Sağlık Haberleri

Müdür Açıkgöz’den Başarılı İşbirliğine Teşekkür

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr.Osman Açıkgöz, geçtiğimiz hafta yaşam kurtaran 112 personeli ve basın çalışanlarına başarılı işbirliklerinden dolayı teşekkür belgesi verdi. Müdür Açıkgöz, “Sahada omuz omuza görev yapan meslektaşlarımız ve basın çalışanları açısından örnek bir davranıştır” dedi.

Cep telefonunun bir zararı daha ortaya çıktı

İlk çıktığı zamanlarda hayatı kolaylaştırması ile bilinen cep telefonlarının artık faydasından çok zararları konuşulmaya başlandı. Kontrollü kullanılmadığı durumlarda dijital bağımlılıktan duruş bozukluğuna kadar, pek çok sıkıntıya sebep olan cep telefonlarının bir zararı daha ortaya çıktı. Uzmanlar, tuvalete cep telefonu ile girenlerin hemoroid olma riskinin daha yüksek olduğunu belirtti.

ADÜ Öğretim Üyesi Gülen 'Sigara, akciğer kanserinin başlıca nedenidir'

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Taş Gülen, akciğer kanserini yapısal olarak normal akciğer dokusundan olan hücrelerin ihtiyaç ve kontrol dışı çoğalarak akciğer içinde bir kitle oluşturması olarak tanımlayarak, 'Sigara, akciğer kanserinin başlıca nedenidir' dedi.

Doç. Dr. Mahir Kırnap organ bağışının önemine dikkat çekti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'nden Doç. Dr. Mahir Kırnap organ bağışı ve naklinin önemine dikkat çekti. Kırnap, Hayatın içinde insanların ne zaman neye ihtiyacı olacağı bilinmez diye konuşarak organ bağışı ve naklinde merak edilen soruları cevapladı.

ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Aksu otizm hakkında bilgi verdi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hatice Aksu, Otizm Spektrum Bozukluğunu (OSB) yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluk olarak tanımlayarak otizm hakkında bilgi verdi.

Bir kilo olarak dünyaya geldi, sağlığına kavuştu, taburcu oldu

Bir kilogram 40 gram olarak dünyaya gelen Melek bebek, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Türkiye'de sağlık turizmi ile turizm 12 aya yayılıyor

AYDIN (İHA) – Türkiye'de turizmin ilk başladığı illerin başında yer alan Aydın, sağlık turizmi ile turizmi yılın 12 ayına yaymayı hedefliyor. Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Meditrina Sağlık Danışmanlık Şirketi, 'Sağlık Turizm Yetki Belgesi' aldı. Meditrina Sağlık Danışmanlık Şirketi ve Hygia Med Sağlık Turizm Acentesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Sevil, Aydın'ın sağlık turizmi açısından oldukça müsait olduğunu ve hedeflerinin turizmi 12 aya yaymak olduğunu söyledi.

Bilim Kurulu Üyesi Okyay 'Tüberkülozun önlenebilir bir hastalık olduğu unutulmamalıdır'

Bilim Kurulu Üyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Pınar Okyay, günümüzde tüberkülozun tanı ve tedavisinde oldukça yol alındığını ifade ederek, 'Tüberküloz'un önlenebilir bir hastalık unutmamalı, hastalığın ortaya çıkışını kolaylaştırıcı faktörlerle de mücadele içinde olmalıyız' dedi.

Aydın'da ticari araç sürücülerine ücretsiz test yapılacak

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, toplu taşımada bulaş riskini azaltmak amacıyla ticari araç sürücülerine ücretsiz Korona virüs testi uygulanacağını duyurdu.

Erken evrendeki mide ve bağırsak kanserlerine ameliyatsız çözüm

Aydın'da birçok yeni tedavi yöntemlerini uygulamasıyla dikkat çeken ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde erken evrede olan, yayılmamış mide, bağırsak ve yemek borusu kanserlerinde tümörü açık ameliyata gerek kalmadan, 'Endoskopik submukozal diseksiyon' (ESD) adı verilen yöntemle çıkartma işlemi 3 yıldır başarıyla uygulanıyor.

Ayanoğlu, 'Down Sendromunda erken fizik tedavi ve özel eğitim çok önemli'

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi Çocuk Nöroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Müge Ayanoğlu, erken başlanan fizik tedavi ve özel eğitimin, Down sendromlu bireylerin fiziksel ve bilişsel kapasitesini arttırmada büyük önem taşıdığını söyledi.

Aydın'da bir haftada 773 vaka görüldü

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Aydın'da son 1 haftada ortalama 773 kişi Korona virüse yakalandı.

Kuşadası Belediyesi'nden Davutlar ve Güzelçamlı'da 'Tematik Denetim'

Kuşadası Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında yayınlanan 'Haftalık Tematik Denetimler' konulu ek genelge doğrultusunda yürüttüğü denetimlere Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde devam etti.

Başkan Ömer Günel'den aşı çağrısı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ikinci doz Covid-19 aşısını Kuşadası Devlet Hastanesi'nde yaptırdı.

Sağlık ararken sağlıklarını hiçe sayıyorlar

Korona virüs tedbirlerinin başında gelen sosyal mesafenin; en çok uygulanması gereken hastanelerde vatandaşlar, sağlık ararken adeta sağlıklarını hiçe sayıyor.

Kuşadası Belediyesi'nden normalleşme denetimi

Kuşadası Belediyesi, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık dört ay kapalı kaldıktan sonra 2 Mart'ta yeniden müşteri kabulüne başlayan işletmeleri denetledi. Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yer aldığı denetimlerde işletmelerin hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygunluğu kontrol edildi.

Kuşadası'nda dinamik denetleme uygulaması yapıldı

Kontrollü yeni normalleşme sürecinin başlamasının ardından denetimlerde sıklaştırıldı. Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel başkanlığındaki heyet şehir merkezinde denetimler gerçekleştirdi ve hem vatandaşlara hem de esnafa uyarılarda bulundu.

Kuşadası'nda dezenfekte çalışmaları sürüyor

Pandemi sürecinin başından bu yana kamusal alanların temizliğini ve hijyenini sağlamaya yönelik çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Kuşadası Belediyesi, başlayan normalleşme süreci ile birlikte dezenfeksiyon çalışmalarına hız verdi.

Kuyucak Belediyesi Temizlik Çalışmalarında Hız Kesmiyor

Aydın’ın Kuyucak İlçe Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Temizlik, pandemi ile mücadelede en önemli etken” dedi.

Toplam 494 haber.