Sağlık

En son ve güncel sağlık haberleri, Sağlıklı bir yaşam için en yararlı bilgiler, En son sağlık gelişmeleri sağlıklı yaşam rehberiniz.

Sağlık Haberleri

Aydın'ın sağlık imkanları görüşüldü

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında, Aydın'ın sağlığı ve imkanları masaya yatırıldı.

20 dakikalık kalp masajı ile hastayı yeniden hayata döndürdüler

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde görev yapan Acil Tıp Uzmanlarımız Doktor Engin Öztürk ve Özgür Özen ambulansla kalbi durmuş şekilde hastaneye getirilen 21 yaşındaki genç erkek hasta, 20 dakikalık kalp masajı ile yeniden hayata döndürdü.

Sağlık için pedal çevirdiler

Aydınlı bisikletçiler, hareketli ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için pedal çevirdi.

Palyatif bakım merkezinde yatak sayısı 18'e yükseldi

Her gün yüzlerce vatandaşa hizmet veren Aydın Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'nde hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi'nin yatak sayısı 18'e yükseldi.

Söke'de acil servis birimi güçlendirildi

Her gün yüzlerce vatandaşa hizmet veren Aydın Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Acil Servis biriminde yeni bir yeşil alan bölümü hizmete açıldı.

Eski Muhtar'ın aşısı, önce damaklarda taht kurdu şimdi de panzehir olarak kullanılacak

Aydın'ın erik diyarı olarak bilinen Umurlu Mahallesi'nde dönemin Çarşı Mahallesi Muhtarı Bekir Urgancı'nın aşılama çalışması sonucu 'Bekiroğlu' eriği olarak geliştirilen erik türü önce damaklara hitap etti, şimdi de tıp camiasına hizmet vermeye aday oldu. ADÜ Teknokent'te 'Bekiroğlu eriği'nden Salmonella Typhimurium bakterisine karşı panzehir üretildiği belirtildi.

Köşklü veliler kan bağışına dikkat çekti

Aydın'ın Köşk ilçesindeki Akçaköy İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin velileri, kan bağışında bulunarak farkındalık oluşturdu.

Multi Clinic Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açıldı

İş insanı Ömer Altuntaş, Orotodondist Şirin Yaylı Altuntaş ve Diş Hekimi Balamir Türker'in ortalığında kurulan Multi Clinic Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılışta konuşan Ortodondist Şirin Yaylalı Altuntaş, hizmetlerine yeni klinikte devam edeceklerini söyledi.

Acil Tıp Asistanları Kuşadası'nda Bir Araya Geldi

Çeşitli üniversiteler tarafından Kuşadası'nda düzenlenen 'Acil Tıp Asistan Sempozyumu' (ATAS) başladı. Üç gün sürecek sempozyumda, acil tıp teknikerlerinin yaşadığı sorunlar ele alınacak.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde piknik havasında kutlama

Atatürk Devlet Hastanesi hemşireleri, Hemşireler Günü'nü hastane bahçesinde piknik havasında kutladı.

AK Partili Özmen: 'Mutlaka acil durumlar için birim bırakılacaktır'

Aydın'ın sağlık yapısını güçlendirecek Aydın Şehir Hastanesi'nin inşaatında yüzde 39'luk fiziki gerçekleşme tamamlanırken, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ise mevcut hastanelerin durumu ile ilgili açıklama yaparak 'Acil hizmet için mutlaka şehir merkezinde bir birim bırakılacaktır' dedi.

Dev sağlık kompleksinin yüzde 39'u tamamlandı

Aydın'ın sağlık yapısını güçlendirecek dev sağlık kompleksi Aydın Şehir Hastanesi'nin yapımı tüm hızıyla devam ederken, inşaatın yüzde 39'luk bölümü tamamlandı.

Bayram tatilinde çam kese böceğine dikkat

Ramazan bayramı tatili dolayısıyla açık alanda geçirilecek zamanların artacağını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Aslan Yürekli, Çam kese böceği ciddi solunum yetmezliğine kadar götürebilecek alerjik reaksiyona neden olabilir diye konuşarak vatandaşları uyardı.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, gerçekleştirilen karaciğer nakli ile sağlığına kavuştu

Girdiği karaciğer koması nedeniyle karaciğer, böbrek ve akciğeri çalışmayan Aydın'ın Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Malatya'da gerçekleştirilen karaciğer nakli ile yeniden yaşama tutundu.

Efeler'de intern hekimlerden sağlıklı panel

Efeler Belediyesi ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından Yetişkin Aşıları, Deri Sağlığının Korunması, İşitme Sağlığı, Görme Sağlığı konulu panel düzenlendi.

Sağlık Bakanı Koca: 'İki buçuk senedir çok zorlu mücadele verdik'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Aydın'a geldi. Bakan Koca'nın ilk durağı Aydın Valiliği olurken, burada yaptığı açıklamada iki buçuk senedir pandemiye karşı verilen zorlu mücadeleyi geride bırakmanın huzurunu yaşadıklarını, Aydın'ın da sağlık alanında her geçen yıl gücünü arttırdığını kaydetti.

Aydın Devlet Hastanesi, başarılı ameliyatlarına devam ediyor

Aydın Devlet Hastanesi'nde yapılmaya başlanılan böbrek içindeki taşlar kapalı yöntem ile alınırken, prostat ameliyatları da başarılı bir şekilde gerçekleştirilip hastalar sağlığına kavuşturuluyor.

Yenipazar'da kadın sağlığı konuşuldu

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'un koordinatörlüğünde kadınların sağlığını korumak ve yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla hayata geçirilen 'Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' nin tanıtım toplantısı Yenipazar'da yapıldı.

Aydın'da Covid-19 servisleri bir bir kapanıyor

Aydın'da pandemi hastanesi olan ve Aydın Devlet Hastanesi'nde vaka sayılarının düşüş göstermesi ile birlikte covid hastalarına hizmet veren 3 klinik normale döndü.

Toplam 835 haber.