Siyaset

Nazilli'nin en son ve en güncel siyaset haberleri ve son dakika siyaset haberleri, güncel politika ve siyaset haberleri, son dakika siyaset olayları

Siyaset Haberleri

Başkan Çerçioğlu'ndan anlamlı tweet: Bu zulme en kısa sürede 'dur' denilmelidir

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Doğu Türkistanlı soydaşların, yaşadıkları Çin zulmünün bir an önce sona ermesi gerektiğini ve bunun için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydetti.

Bakan Çavuşoğlu: 'Çok taraflı bir dış politika izliyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki toplantının ardından Efeler ilçesinde düzenlenen Aydın İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması toplantısına katıldı. Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, çok taraflı bir dış politika izlediklerini, ekonominin gücünün Asya'ya kaydığını ifade ederek, 'Yeniden Asya'ya dönmemiz lazım' diye konuştu.

Memleket Parti Genel Başkanı İnce'ye tepki

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Aydın'ın Didim ilçesinde esnaf gezisinde bir kadın İnce'ye 'Size hakkımız helal etmiyorum; bizi sattınız' sözleriyle tepki gösterdi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Turizm sektörünün en az şekilde etkilenmesi için çabalıyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen 'Kuşadası Turizm Camiası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması' toplantısına katıldı. Bakan Çavuşoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, 'Kovid-19 pandemisine karşı turizm sektörünün de dikkatli olması gerekir' dedi.

CHP Aydın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Başkanı Ali Çankır, memurların 3600 ek gösterge hakları için yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge için milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor dedi.

Söke Belediyesi Tarımsal Kalkınma Zirvesi'ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen 'CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi' başlarken, Söke Belediyesi de tarımsal ürün ve üretimlerin tanıtıldığı standı ile zirvedeki yerini aldı.

CHP'li Vekil Tezcan'dan Kuşadası Belediyesi'ne tam not

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis (PM) Üyesi ve Aydın Millet Vekili Bülent Tezcan, bir dizi temasta bulunmak üzere Kuşadası'na geldi. Belediye Başkanı Ömer Günel ile birlikte kentte yapım çalışmaları tamamlanan ve devam eden projeleri yerinde inceleyen Milletvekili Bülent Tezcan, 'Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi'nin büyük bir uyum içerisinde çalıştığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Kuşadası bu iş birliği sayesinde 2,5 yıldır büyük bir değişim yaşıyor' dedi.

İlçe Başkanı Alp, evinin siyasi gerekçelerle mühürlendiğini iddia etti

Geçtiğimiz gün yapı ruhsatına aykırı imalattan dolayı oturduğu evi mühürlenen Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp, düzenlediği basın toplantısı ile evinin Kuşadası belediyesi tarafından mühürlenme sebebinin siyasi olduğunu ileri sürerek Kış aylarında kömürlerimi koyabilmek adına yaklaşık 2 metrelik bir depo yaptırdım. Bunun imara aykırı olduğu gerekçesiyle evim mühürlendi diyerek yapılanların hukuksuz olduğu ileri sürdü.

Söke'de CHP'nin 98. yılı kutlandı

Söke'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 98. kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Nazilli Belediye Başkanı Özcan, Davutoğlu'nu ağırladı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Aydın'a gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı ve 26. Dönem Türkiye Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nu ağırladı. Nazilli ve çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Küşat Engin Özcan, Davutoğlu'na içerisinde Nazilli'ye özgü ürünlerin yer aldığı sepet hediye etti.

AK Partili Savaş'ın Sivas Kongresi mesajı

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Sivas Kongresi'nin 102.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çerçioğlu ve Günel gençlerle bir araya geldi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Halkçı Liseliler tarafından Ada Camping'de düzenlenen Emre Meşeci İl ve İlçe Başkanları Eğitim ve Dayanışma Kampı'nı ziyaret etti. Moderatörlüğünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel danışmanı Dr. Recep Cengiz'in yaptığı söyleşiye de katılan Başkan Çerçioğlu ile Günel deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

CHP İl Başkanı Çankır Önce vatan diyenlerin izinde yürümeye devam edeceğiz

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Tarih sayfalarında özgürlük uğruna verilen mücadelenin zaferle taçlandığı bu zafer nesillerden nesillere hep yaşatılacak, hep anlatılacak dedi.

Kurucu Başkan Alp, bu defa seçilerek başkan seçildi

Deva Partisi Kuşadası 1. Olağan Kongresi gerçekleşti. Kongrede Kurucu İlçe Başkanı Behçet Alp güvenoyu alarak yeniden seçildi.

AK Partili Savaş, saha çalışmalarında hız kesmiyor

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, beraberindeki heyet ile birlikte saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çerçioğlu, Kılıçdaroğlu ile yangınzedeleri ziyaret etti

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Bodrum'da meydana gelen yangınlardan etkilenen vatandaşları ziyaret etti. Ziyarette Kılıçdaroğlu'na Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yanı sıra Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da eşlik etti.

Bozyurt Mahallesi'nde çalışmalar devam ediyor

Nazilli Belediyesi ekipleri Bozyurt Mahallesi'nde yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları ile istinat duvarı ile güçlendirme faaliyetlerine başladı.

Türkiye'nin gündemi Kuşadası'nda ele alındı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, KRT TV'de canlı olarak yayınlanan 'Şimdiki Zaman' isimli programa konuk oldu. Moderatörlüğünü Gürkan Hacır'ın yaptığı, usta gazeteciler Uğur Dündar, Barış Yarkadaş, Zeynep Gürcanlı, Necdet Saraç ve CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'ın'da konuk olarak yer aldığı programda Türküye ve dünya gündemine dair önemli konulara masaya yatırıldı.

Erikmen 'Projeler devam edecek'

Aydın'ın Karacasu ilçesinde Belediye Başkanı Zeki İnal'ın görevinden istifa etmesinin ardından meclis üyeleri arasından yapılan seçimle Cumhur İttifakı adayı olarak seçilen Mehmet Erikmen projeleri değerlendirdi. Karacasu halkından destek ve güven isteyen Başkan Erikmen, 'İlçemizi kalkındıracak projeleri hep birlikte yapacağız' dedi.

Toplam 179 haber.