Teknoloji

HBX AR-GE bu defa sığır ve davarlar için çalıştı HBX AR-GE bu defa sığır ve davarlar için çalıştı
Aydın'da gök cismi kameraya yansıdı Aydın'da gök cismi kameraya yansıdı
ADÜ Öğretim Üyeleri 'Kimya bilimine yön veren 100 Türk' arasında yer aldı ADÜ Öğretim Üyeleri 'Kimya bilimine yön veren 100 Türk' arasında yer aldı
ADÜ'nün projesine TÜBİTAK'tan destek ADÜ'nün projesine TÜBİTAK'tan destek
ADÜ Teknokent'e 'Türk Dünyası Onur Belgesi' verildi ADÜ Teknokent'e 'Türk Dünyası Onur Belgesi' verildi
KÖY OKULUNDA AÇILAN İLK BİLİM FUARI BEĞENİ TOPLADI KÖY OKULUNDA AÇILAN İLK BİLİM FUARI BEĞENİ TOPLADI
BU ARABA ŞİMDİLİK DUVARDA YÜRÜYOR, HEDEF TAVANDA YÜRÜTMEK BU ARABA ŞİMDİLİK DUVARDA YÜRÜYOR, HEDEF; TAVANDA YÜRÜTMEK
Teknoloji Haberleri

HBX AR-GE bu defa sığır ve davarlar için çalıştı

GE ekibi doğal bitkiler üzerinde sağlık alanında yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Son çalışması ile sığır ve davarlar için '3K Enerji Yemi' adı altında bir üretim yapan ekip, karadut, karabaş otu ve karakekik bileşenleri ile oluşturduğu enerji yemi ile tüm işletmelerin hastalıktan ari işletme olmasını hedeflediğini belirtti.

Aydın'da gök cismi kameraya yansıdı

Aydın Efeler ilçesinde yaşayan Jülide Oflas, sabaha karşı Efeler ilçe merkezinde görüp kamera ile kaydettiği gök cisminin ufo odluğunu iddia etti. Cismin uzmanlarca incelenmesini isteyen Oflas, 'Görüntüsünü çektiğim cismi daha sonra internetten detaylı olarak inceledim. Bana göre bu cisim ufo' diye konuştu.

ADÜ Öğretim Üyeleri 'Kimya bilimine yön veren 100 Türk' arasında yer aldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdener Karadağ ve emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kubilay Güçlü, Turkishtime'ın hazırladığı 'Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk' arasında yer aldı.

ADÜ'nün projesine TÜBİTAK'tan destek

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Dr. Arş. Gör. Songül Erdoğan' nın yürütücülüğündeki '' Canine Visceral Leishmaniazis ile Doğal Enfekte Köpeklerde Resveratrolün Sağaltım Etkinliğinin Araştırılması'' başlıklı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 1002 programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

ADÜ Teknokent'e 'Türk Dünyası Onur Belgesi' verildi

Aydın'da 13 yıldan bu yana aralıksız olarak çalışmalarını akademik ortamlarda başarı ile sürdüren Karya Farma HBX AR-GE'ninde içinde yer aldığı Türk Dünyası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma Geliştirme Uygulama Platformu, ADÜ Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal İyem ve ekibine onur belgesi sundu.

KÖY OKULUNDA AÇILAN İLK BİLİM FUARI BEĞENİ TOPLADI

Aydın’ın Nazilli İlçesinde ilk kez bir köy okulunda bilim fuarı düzenlendi. Her yıl TÜBİTAK tarafından düzenlenen 4006 bilim fuarı seçmelerinde sergileme hakkı kazanan ilçedeki 6 okul arasına girmeyi başaran ilçeye bağlı kırsal Kızıldere Mahalle Ortaokulu öğrencileri sergilediği 20 bilimsel çalışmayla görücüye çıktı. Çocukların açtığı standı gezen Belediye Başkan Yardımcısı Öreroğlu, çocuklardan ilham aldığı tahterevalli projesini ilçe genelinde yaygınlaştıracağını söyledi.

BU ARABA ŞİMDİLİK DUVARDA YÜRÜYOR, HEDEF; TAVANDA YÜRÜTMEK

Aydın’ın Nazilli İlçesinde TÜBİTAK 4006 bilim fuarlarının ikincisi Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Her yıl TÜBİTAK tarafından düzenlenen 4006 bilim fuarı seçmelerinde sergileme hakkı kazanan ilçedeki 6 okul arasına girmeyi başaran Meslek Lisesinin sergilediği 20 proje arasında yer alan ve geleceğin projeleri arasında yer almaya aday duvarda yürüyen araba başta olmak üzere güneş panelli soğutma sistemleri gibi çok sayıda proje ilgi odağı oldu.

Toplam 7 haber.