İnal, 'Karacasu sevdamdan vazgeçmeyeceğim' dedi ve istifa etti

Aydın'ın Karacasu ilçe Belediye Başkanı Zeki İnal, 2 yıllık icraatını anlattığı toplantının sonunda istifa ettiğini açıklayınca şok etkisi yaptı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Cumhur İttifakı adayı olarak belediye başkanı seçilen MHP’li Zeki İnal, 2 yıllık icraatlarını değerlendirmek amacıyla basın mensupları ve muhtarlarla bir araya geldi. Göreve geldiği 2 yıl içerisinde hayata geçirdiği projeleri anlatan Başkan İnal, Karacasu’nun marka değerini artırmaya yönelik projelerinin belediye meclis üyelerince reddedildiğine dikkat çekti. Yaşanılan olaylardan dolayı sağlık sorunlarının başladığını belirten İnal, Karacasu sevdasından asla vazgeçmeyeceğini ifade ederek toplantının sonunda başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yapılan açıklama salonda bulunan muhtarlar üzerinde şok etkisi oluştururken, İnal kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür ederek, Karacasulu vatandaşlardan helallik istedi. Bundan böyle Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) bir neferi olarak Karacasu için çalışmaya devam edeceğini söyleyen İnal, “Projelerimiz için hibe de aldım. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan borçlanmak için de aldım ama ne yazık ki Karacasu Belediye Meclisi’nden geçiremedim. Bu da beni hasta etti. Diğer bir sorun ise yaylayı imara açıyoruz diyorlar. Burayı imara açmıyoruz, sadece yapı izni veriyoruz. Onu da yayla unsurunu koruyarak belli şartlar koyarak bu izni verecektik. Yaylayı betonlaştıracaksın diye medyaya ve çevreye söylentiler yaydılar. Yaylayı imara açarsam betonlaşır. Ben bu projeyi yayla statüsünü korumak için yaptım. Ama ne yazık ki bunu da meclisimden geçiremedim. Bu da beni hasta etti. Bana oy vererek bu makama oturtan tüm Karacasululara ve hemşerilerime, herkese çok teşekkür ediyorum. Ve onların oylarının karşılığını vermek için koşturuyorum. Oy vermeyenlerden de Allah razı olsun. Şu yaptıklarıma göre bu oyların karşılığını verdim gibi geliyor. Karacasu’nun gelişmesi ve ilerlemesi için gerçekleştiremediğim bu konular beni çok üzdü. Beni hasta etti. İnanın 6 aydan beri hastayım. En son doktorum, ‘Kesinlikle stres yapmayacaksın. Strese girmeyeceksin’ dedi. Ben de bundan sonra strese girmemek için stres yapmamak için hepinizden helallik istiyorum. Bugünden itibaren belediye başkanlığından istifa ediyorum ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir mensubu olarak çalışmaya devam edeceğim. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Ali SOYDEMİR

Ali Soydemir

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN