Karacasu Afrodisias festivali sona erdi

Aydın'ın Karacasu ilçesinde bu yıl 33.'sü düzenlenen ve 3 gün süren Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali halk konseri ile sona erdi.

PAYLAŞ
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Karacasu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen halk konserine çevre il ve ilçelerden vatandaşlar akın etti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen konserde alan izleyiciye dar geldi. Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen’in ev sahipliğinde düzenlenen konseri ilçe protokol üyeleri vatandaşlarla birlikte izleyerek sanatçılara eşlik ettiler.

Konser de sahneye ilk çıkan isim Ümmü Erbil oldu. Göz dolduran sahne şovlarıyla ve berrak sesiyle seyirciyi adeta kendisine hayran bıraktı. En sevilen parçalarını seslendiren Ümmü Erbil, seyircilerin arasına katılarak eğlenceyi ikiye katladı. Ümmü Erbil’in ardından sahnede yer alan Rising Star yarışma birincisi Karacasulu Ozancan Demir, hayranlarıyla bir araya geldi. Sahnede sesiyle herkesi kendisine hayran bırakan Ozancan Demir, kendi yazdığı eserleri de seslendirdi. Gecede sahneye çıkan Ahmet Durmuş, Ferdi Tayfur’un unutulmaz eserlerini seslendirerek vatandaşları eğlendirdi.

Gecenin sonunda sahneye çıkan genç sanatçı Ece Mumay rüzgarını estirdi. En popüler şarkılarını seslendirmenin yanı sıra transparan kıyafeti ve sahne şovuyla da Karacasuluları büyüleyen Mumay, binlerce vatandaşla beraber hep bir ağızdan şarkılarını söyledi. Büyük bir coşkunun yaşandığı halk konserinde sanatçılara Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen’in öncülüğünde hediye sepeti, çiçek ve plaket takdim edildi.

“Festivalde 30 bin kişiyi Karacasu’da ağırladık”

Konser sonunda pandemi nedeniyle iki yıldır festival yapılamadığını belirten Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen; “3 gündür devam eden Karacasu Afrodisiasas Kültür, Sanat ve tanıtım festivali şu anda sona erdi. Kazasız, belasız yoğun bir şekilde festivalimizi gerçekleştirdik. Aynı zamanda Dedebağ Keşkek hayrımızı tamamladık. Bugün konser çok coşkuluydu, Karacasu çok coşkuluydu, bizler çok coşkuluyduk, herkes mükemmeldi. Bugün Aydın’ın yarısı buradaydı, yaklaşık 30 bin kişiyi Karacasu’da ağırladık. İnşallah bir daha ki yıllarda Karacasu’da 100 bin kişiyi ağırlama hedefindeyiz. Yine hazırlıklarımıza bugün itibarıyla başladık. Ağustosun son pazarı olmak üzere, çünkü biz tarihi Dedebağ keşkek hayrına göre aldığımız için ağustosun son pazarında yapıyoruz. Dedebağ bizim kültürümüz, herşeyimiz, bağımız, kökümüz. O yüzden herkesi seneye ağustosun son pazarında, bir gün öncesinde müthiş konserlerle Karacasu’ya bekliyorum. Bugün çok mükemmeldi, Karacasulular çok mükemmeldi, çok harikaydı. Böyle bir aktiviteyi iki yıldır yapamadık. Bu yıl, bu coşkuyla bunun acısını çıkardık. Ben öncelikle bu organizasyonu yapan Ahmet ağabeyime, şarkıcılara, Karacasululara, basınımıza, müzisyenlerimize, Karacasu da soluyan herkese çok çok çok teşekkür ediyorum, Allah’a emanet olun, sağ olun, var olun” dedi.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN