Kuyucaklı öğrenciler hem Kur'an öğreniyor hem de spor yapıyor

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde 'Kuyucaklı çocuklar hem Kur'an öğreniyor hem de spor yapıyor' sloganıyla başlatılan etkinlik çerçevesinde Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim gören öğrenciler Kur'an-ı Kerim öğrenmenin yanı sıra çeşitli spor dalları ile de ilgileniyorlar.

PAYLAŞ
Kentte Yaşam - Kentte Yaşam

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde ’Kuyucaklı çocuklar hem Kur’an öğreniyor hem de spor yapıyor’ sloganıyla başlatılan etkinlik çerçevesinde Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim gören öğrenciler Kur’an-ı Kerim öğrenmenin yanı sıra çeşitli spor dalları ile de ilgileniyorlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Kuyucak İlçe Müftülüğü ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik çeşitli spor etkinlikleri düzenleniyor. Horsunlu Mahallesi’nde bulunan; Çarşı Camii, Zekibey Camii ve Dörteylül Camii’ndeki Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim-öğretim gören öğrenciler çeşitli sporlarla tanıştırılıyor. Kuyucak İlçe Müftüsü Ömer Mercan, öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak, spor alışkanlığı kazandırmak, Kur’an kurslarını sevdirmek ve öğrencilere unutamayacakları güzellikler yaşatmak amacıyla düzenlenen müsabakaların kurs süresince devam edeceği belirtti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN