Meşhur Urfa Baklavalarını Nazillililerle Buluşturdular

Aydın'ın Nazilli ilçesinde pandemiye rağmen her geçen gün artan işyeri açılışlarına bu kez Urfa'nın meşhur baklavalarının tanıtıldığı ve Nazillililerle buluşturulduğu mekan dahil oldu. Başkan Özcan'ın kurdelesini kestiği işyerinde ilk tadımı ise yine Başkan Özcan yaptı.

PAYLAŞ

İncir, kestane, zeytin ve daha birçok dünyaca ünlü yerel ürünleri ile bilinen Aydın’ın Nazilli ilçesinde her geçen gün yenileri eklenen gıda firmaları arasına bu kez ilçe dışından bir lezzet katıldı. Türkiye’nin meşhur baklavacıların yer aldığı ve farklı lezzeti ile bilinen Urfa Baklavaları girişimci Rıdvan Öğütmen ile Nazillililerin ayağına geldi. Aydoğdu Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan satış yerinin açılışını ise Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ile birlikte Belediye meclis üyeleri ve CHP Yönetim Kurulu üyelerince yapıldı.

7 yıldır Nazilli’de baklavacılık üzerine hizmet verdiğini ifade eden genç işletmeci Rıdvan Öğütmen, “Urfa’nın dünyaca ünlü leziz ve ekonomik fiyatlı baklavalarını Nazilli Halkımıza sunduk. Yapımında glikoz kullanılmayan, bol malzemeli ve fiyat yönünden de herkesin satın alabileceği baklavalarımızla iddialıyız. Zaten hedefimiz Nazilli’nin yerel ürünlerinin yanında farklı lezzetleri herkesin ulaşabileceği ekonomik fiyatlarla sunmak. Herkesi bol çeşitleri ile bu farklı lezzeti tatmaya bekliyoruz” dedi.

İşyerinin açılış kurdelasını kesen ve kendisine ikram edilen baklavalardan tadan Başkan Özcan, “Öncelikle bu pandemi döneminde yatırım yapan, istihdam oluşturan girişimcimizi kutluyorum. İlçeye bir işyeri daha kazandırıldığı için ayrıca çok mutluyum. Nazilimizin çok çeşitli yerel ürünleri var. Tabi bunların yanında ülkemizin dört bir yanından da yerel lezzetler ayağımıza kadar geliyor. Urfa baklavaları ise ayrı bir lezzet. Memleketimizin her köşesi bir değer taşıyor. Bu farklı lezzeti halkımıza ekonomik fiyatlarla sunan işletmecimizi kutluyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ali SOYDEMİR

Ali Soydemir

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN