Nazilli'de CHP ve ADD'den alternatif kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Eğitim-İş 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü yıldönümü nedeniyle alternatif çelenk koyma töreni düzenlendi.

PAYLAŞ
Kentte Yaşam - Kentte Yaşam

Nazilli İstasyon Meydanı’nda, Büyük Taarruzun 100’üncü yıldönümünde resmi törenin yanı sıra alternatif kutlama törenleri de gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilk olarak resmi törenin ardından ADD Nazilli temsilciliği ve Eğitim İş daha sonra CHP Nazilli İlçe Başkanlığı çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Alternatif törene CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, Kadın Kolları Başkanı Nilgün Aktaş, ADD Nazilli İlçe Başkanı Şafakta Nalan Ayas, Eğitim İş Nazilli temsilcisi Abdullah İçöz, STK temsilcileri, vatandaşlar ve üyeler katıldı. 


Nazilli İstasyon Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na CHP İlçe Örgütü, ADD ve Eğitim-İş çelenginin konmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı CHP adına Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, ADD adına Gençlik Kolları üyesi İlayda Demir yaptı. Son olarak hatıra fotoğraf çekimlerinin ardından törenler sona erdi.


“GELECEK NESİLLERE EN BÜYÜK MİRAS OLARAK DA İSTİKLALİ BIRAKACAĞIZ”
30 Ağustos, Türk milletinin egemenlik haklarına canı pahasına sahip çıktığı kahramanlık destanıdır diyen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, “Bugün burada sizlerle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlamanın mutluluğu ve gururu içindeyim. Bu vatanı kuran, Düşman kurşununa yüreği ile meydan okuyan kahraman ecdadımız, Bundan tam 100 yıl önce varlığımıza göz dikenleri süngülerimizin aleviyle sarsmışlar, Birliğimizden rahatsızlık duyan kirli postalları imanımızın gücüyle devirmişlerdir. 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos'ta kutlu bir zafer olarak işgalcilerin kafasına inmiş, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu adeta müjdelemiştir. Elbette şanlı tarihimiz çok parlak zaferlerle doludur. Fakat ortaya çıkardığı sonuç itibarıyla 30 Ağustos Zaferi geçmişteki tüm parlak zaferlerin tacı olmuştur. Büyük Taarruz savaşında, "Ya İstiklal, ya ölüm" parolası ile kadın, erkek, çoluk, çocuk demeden, hurda demirlerden silah, mermi yaparak, atla, kağnı ile savaşarak dünyada eşi görülmemiş bir zafer kazandık. Bu günde şanlı tarihimizi gurur ve coşkuyla kutlarken, kahraman bir milletin evladı olma kıvancını yaşıyoruz. Gelecek nesillere en büyük miras olarak da İstiklali bırakacağız. Dünya döndükçe milletimize gurur verecek, kıvanç verecek bu büyük zaferi andığımız bu günde bir kez daha zaferler ayı Ağustos'un eşsiz kahramanları Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cephe arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”


“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”
ADD adına konuşma yapan Gençlik Kolları üyesi İlayda Demir, “Atatürkçü Düşünce Derneği; Büyük Zafer’in kutlu ürünü “Türk İstiklâlini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek”, son yıllarda kısmen yitirilen Cumhuriyet kazanımlarını Milletimize iade etmek ve “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” hedefine ulaşmak azim ve kararıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Yüce Türk Ulusu’na, Büyük Atatürk’e, Milli Mücadelemiz’in cefakâr Büyük Millet Meclisi üyelerine, Kahraman Ordumuz’a, kadın, erkek ve çocuk aziz şehit ve gazilerimize bağlılık ve minnetini sunmak üzere bugün bu kutsal savaş alanında Cumhuriyetimiz’in emanet edildiği gençliğimiz ve halkımızla omuz omuzadır. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN