Nazilli'deki Köpeklerin katledildiği olayla ilgili gözaltı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde hayvanseverlerin her gün beslediği 13 sokak köpeği ölü olarak bulunmuştu. Olayla ilgilisi olan şahıs gözaltına alındı.

PAYLAŞ
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

6 ve 7 eylül günü Yeşil Mahallede 13 tane ölü köpeğin zehirlenip öldüğü iddiasıyla Nazilli polisi tarafından başlatılan soruşturmada ekipler tüm hızıyla çalışıyor. Medyada paylaşılan görüntülerdeki şahsın M.B olduğu tespit edildi. Polis tarafından bugün yakalanan M.B isimli şahıs hakkındaki adli işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Nazilli Yeşil Mahalle'de gönüllüler tarafından düzenli olarak beslenen 13 sokak köpeği ölü olarak bulunmuştu. Çevredeki vatandaşlar ve hayvanseverler köpeklerin zehirlendiğinden şüphelendiklerini, olay yerinde çiğ et parçası bulduklarını söylemişti.

Nazilli Hayvan Severler Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığolu “Gönüllüler tarafından sürekli düzenli beslemeleri ve bakımları yapılan köpeklere karşı katliam yapanın kim olduğunu bulmaya çalışıyoruz. Elimizde kimin attığı henüz belli olmayan çiğ etler var. Etleri toksitoloji laboratuarına gönderdik. Köpeklerin bulunduğu alanın çevresindeki ev ve iş yeri güvenlik kameraları incelenecek. Elimizde bölgeye sürekli girip çıkan bir şüpheli görüntüsü var. Ancak çalışmalarımız devam ediyor” demişti. 

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN