Nazilli Fen Lisesi'nden YKS Başarısı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde kurulduğu yıldan bu yana başarıları ile adından sıkça söz ettiren Nazilli Fen Lisesi öğrencileri YKS 2022 sınavında da aldığı sonuçlarla ilçenin gurur kaynağı oldu.

PAYLAŞ
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Türkiye genelinde 3 milyondan fazla öğrencinin girdiği sınav sonuçlarına göre, ilk yirmi bin kişinin bulunduğu listeye Nazilli Fen Lisesi’nden 149 öğrenci girdiği öğrenildi.

Edinilen sonuçlara göre; ilk 50’de 2, 100’de 3, binde 11, 2 binde 17, 5 binde 25, 10 binde 43 ve 20 binde 48 öğrenci yer aldı. Nazilli Fen Lisesi’nin bu başarısının öğretmenlerin gayretleri ile sadece okul dersleri ve okul Destekleme ve Yetiştirme Kursları sayesinde elde edilmiş bir başarı olduğu ifade edilirken, okulun Akademik başarılarının yanı sıra TÜBİTAK, Teknofest gibi ulusal ve uluslararası Bilim ve Teknoloji yarışmalarına katılım sağlayarak ilçenin adını ulusla alanda da duyurdukları belirtildi. 2021-2022 Eğitim öğretim yılında Teknofest Türkiye birinciliği, Tübitak Bölge 2.’liği ve 3.’lüğü, Türkiye 4.’lüğü elde eden başarılı okulun bu yaz döneminde 3 Teknofest projesi Türkiye finallerine çağırıldı. Okulun, Erasmus Plus Avrupa Birliği projelerinde de devam eden 2 projesi bulunuyor.    

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN