TOKİ'nin en büyük desteği Karacasu'ya

Aydın'ın en uzak ve en küçük ilçesi olan Karacasu'ya TOKİ müjdesi. 315 konutla Aydın'da en fazla TOKİ konutunun yapılacağı Karacasu'da TOKİ sayesinde ilçe halkı rahatlayacak.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

TOKİ’nin Aydın’da yapacağı 2 bin 950 konutun 315’i Karacasu’da yapılacak. Merkez Efeler ilçesinden sonra en fazla konutun yapılacağı Karacasu’da TOKİ sevinci yaşanırken Belediye Başkanı Mehmet Erikmen emeği geçen herkese teşekkür etti. Karacasu’ya yapılması planlanan 315 sosyal konut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 500 bin konut projesinin 2023 Ocak ayında inşaatına başlanması planlanan ilk etap konutlar arasında yer alıyor.

TOKİ ile ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Erikmen: “Karacasu’luları ev sahibi yapacak projede emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz ile il ve ilçe temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi "İlk evim ilk iş yerim" Karacasu’muza ve ülkemize hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Kıymetli Vekillerimiz Sayın Mustafa Savaş, Sayın Metin Yavuz, Sayın Rıza Posacı, Sayın Bekir Kuvvet Erim ve emeği geçen herkese hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Karacasu, sosyal konut projesinden, Aydın genelindeki en çok pay alan ilçe oldu” dedi.

“KARACASU’DA EVSİZ KİMSE KALMASIN”

Karacasu’da evsiz kimsenin kalmamasını istediğini belirten Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen: “Biz bunun çalışmasına 2-3 yıl önce başladık. 40 bin metrekare arazi üzerine 300 konut, 15 dükkan ve 1 cami olacak şekilde projeleri yapıldı. Öncelikle vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Şimdi bunun belli bir kriterleri var. Yüzde 5 oranında şehit yakınları ve gazilerimiz, yüzde 5, yüzde 40 engelli vatandaşlarımıza, yüzde 20, 18-30 yaş arası gençlerimize, yüzde 20 emeklilerimize ve diğerleri şeklinde dağıtımı yapılacak. Karacasu TOKİ’nin bulunduğu alan yayla modunda olması, aynı zamanda şehirle bir bütünlük sağlıyor olması açısından çok iyi bir yerde. Çünkü TOKİ’yi merkez mahallemiz olan Büyükdağlı mahallemize yapıyoruz. Şehirle bütünlük sağlıyor. Öncelikle e-devletten başvuru yapılıyor ve ziraat bankasına 500 lira yatırılıyor. E-devlet üzerinden başvuru yapamayanlar ve başvuruda zorluk çeken vatandaşlarımızın belediyeye gelip bizlerden yardım almaları durumunda da bizler yardımcı olacağız. İhtiyaç sahipleri ve konut sahibi olmak isteyen herkesi bekliyoruz. Evsiz insan Karacasu’da kalmasın istiyoruz. TOKİ Karacasu’ya hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN