Yangınlarda Evleri Yanan Arkadaşları İçin Yardım Topluyorlar

Aydınlı Ela ve arkadaşlarının yardım kampanyası yürekleri ısıttı. 'Çocuklarımız oyuncaksız kalmasın' kampanyası düzenleyen çocuklara yardım yağıyor. Bolu'da yaşayan 11 yaşındaki Ela Kasırga, memleketi Aydın ve ülkenin dört bir yanında süren orman yangınlarında evleri yanan arkadaşları için yardım kampanyası düzenledi. Evleri ile birlikte oyuncakları da yanan arkadaşlarını mutlu etmek için çabalayan Ela ve arkadaşlarının bu örnek davranışı çevreden de büyük takdir topladı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Kentte Yaşam - Ali Soydemir

Aydınlı Ela Kasırga ve Bolu’da birlikte yaşadıkları site içerisindeki arkadaşları Edanur Dönmez, Arife Sezin Şahin, Elif Beril Şahin, Belinay Doyran, Zeynep Çatladı ve Zeynep Doğan, orman yangınlarında evleri yanan arkadaşları için eşya ve oyuncak toplama kampanyası düzenledi. Bir hafta sürecek kampanya boyunca sitelerinin bahçelerinde açtıkları stantta yardım toplayan kendileri küçük yürekleri büyük çocukların bu hareketine yaşadıkları site sakinleri başta olmak üzere çevreden de büyük destek geliyor.

Stant açıp pankart astılar

“Türkiye yanıyor, yakılıyor”, “Yangın bölgelerine yardım”, “Orman, yurdun hem süsü hem gücüdür”, “Yardım kampanyamıza destek olmak için evlerinizde kullanmadığınız eşyaları ve oyuncakları bize getirebilirsiniz” sloganları ile hazırladıkları pankartları stantlarına ve site girişine asan çocuklar bir hafta sürecek kampanyanın ardından topladıkları tüm yardımı Bolu Belediyesi’ne teslim ederek Orman Yangınlarında zarar gören çocuklara ulaştırılmasını sağlayacaklar.

“Onlar oyuncaksız kalmasın istedik”

Yardımsever çocuklardan Zeynep Doğan, “Yangınlarda evsiz kalan, oyuncaksız kalan çocuklara çok üzüntü duyuyoruz. Onlarla oyuncaklarımızı paylaştık. Onlar oyuncaksız kalmasın istedik. Ve arkadaşlarımla böyle bir kampanya başlattık. Burada kullanmadığımız malzemeleri toplayıp onlara bağış yapmak istiyoruz. Onlarda oyuncaksız kalmasın” dedi.

“Çok üzülüyorum”

Aydınlı Ela Kasırga, özellikle Bozdoğan, Karacasu, Buharkent, Kuyucak ve diğer ilçelerde çıkan orman yangınlarını televizyonda izlerken çok üzüldüğünü ifade ederek; “Yangında evleri ve oyuncakları yanan çocuklar için çok üzülüyorum. Bunun için bir kampanya başlattık. Buraya kullanmadığımız kitaplarımızı ve oyuncaklarımız getirdik. Üzüntülerini bir nebze olsun azaltmak istiyoruz.”

“Biz bunların büyüklere de örnek olmasını istiyoruz”

Çocuklara bağışta bulunan mahalle sakinleri; “Ülke genelindeki yangınlar bizi gerçekten çok üzdü. Umarım kısa zamanda bu yaralar sarılır ve hep beraber oluruz. Çocuklarımızın bu konudaki hassasiyetleri gerçekten takdire şayan. Biz bunların büyüklere de örnek olmasını istiyoruz. Ve bütün ülkece desteklerin devamını bekliyoruz. Umarım kısa zamanda hep beraber bu sorunu çözeriz” dedi.

Çağrıda bulundular

Tüm yardımseverlere çağrıda bulunan Edanur Dönmez ise; “Biz bu yangından dolayı çok üzüldük ve kampanya düzenledik. Bu kampanyada siz kullanmadığınız eşyaları getiriyorsunuz. Biz de Bolu Belediyesi aracılığı ile ihtiyacı olanlara gönderiyoruz” dedi.

Kendileri küçük ama yürekleri büyük yardımsever çocuklar yangınlarda evleri zarar gören arkadaşlarına seslenerek; “Çocuklar, biz sizleri çok seviyoruz. Neye ihtiyacınız varsa biz buradayız” diyerek düşüncelerini dile getirdiler.

Ali SOYDEMİR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN