BELKİ DE EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLERİMİZİ HATIRLAMAK - Duygu ÖĞÜNÇBİLEK

BELKİ DE EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLERİMİZİ HATIRLAMAK


     Zaman geçse de çağları atlasak da teknoloji hızla gelişmeye devam etse de aslında insanoğlunun ihtiyaçları hiç değişmedi. Sadece hayatımızı yaşama şeklimiz farklılaştı. Yaşam tarzlarımız değişti ancak ihtiyaçlarımız aynı şekilde, giderilmeyi bekliyor.

     Mesela neler mi?

     Halen kendimizi güvende hissetmeye, sevmeye, sevilmeye, çocuklarımızın ailelerine yakın olmaya, öğretmenlerini sevmeye, oyun oynayacak arkadaşlara, dertleşecek bir arkadaşa, gününüz nasıl geçti sohbetlerinin yapıldığı bir akşam yemeği sofrasına halen ihtiyacımız var. Hatta tüm zamanlardan daha çok ihtiyacımız var.

     İçinde bulunduğumuz tüketim çağında en çok ve en kolay değerlerimizi tüketiyoruz. Biz biz yapan en temel değerlerimizi, hayatımızı teknolojinin sihirli dünyasına entegre ettiğimiz şu zamanlarda aile bireyleri birbirinden habersiz, kardeş kardeşi tanımadan geçiyor günlerimiz. Halbuki kaybettiğimiz saygı ve muhabbetle birbirimizi kucaklayabilsek her zorluğu ne de güzel aşacağız.

     İhtiyacımız olan sadece son model telefonlar değil muhabbet bağımızı hep canlı tutacağımız dostlar, önemli olan oturduğumuz koltukların fiyatı değil mutluluklarımızı ve acılarımızı paylaştığımız  arkadaşlıklar...

     Ailede herkesin kendi kabuğuna çekilip yaşadığı odalar değil dertleşip günün bize kattıklarını paylaştığımız sofralar. Ve en önemlisi huzurla, sevgiyle hatırlayacağımız, saygı üzerine inşa edilmiş güzel anlar.

     Aslında her şeyi ne kadar da yanlış benimsiyoruz. Hayatımızdaki amaçların ve araçların yerlerini karıştırır olmuşuz. Bizi biz yapan değerlerden kendimizi soyutlayarak bir de huzurlu ve mutlu olabilmeyi hedefliyoruz. Bu şartlarda bu hedefimize ne kadar ulaşabiliriz ki?

     Önemli olan, ailevi, sosyal ve vicdani değerlerimizi kaybetmeden hayatın akışına ayak uydurabilmek. Vazgeçerek değil.

      Birbirimizin kıymetini bilebildiğimiz sevgi ve saygı dolu günler...

gazeteci_ali09@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
uğur soğutma aş