BU MAYIS HEP BAYRAM - Firdevs ESMER

BU MAYIS HEP BAYRAM


        Bu yıl Mayıs ayı ayların sultanı.

* 1 Mayıs işçi bayramı,

* 6 Mayıs Hıdırellez.

* 8 Mayıs Kadir Gecesi,

* 13, 14, 15 Mayıs Ramazan Bayramı

* 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

       Bayram arifesinde ben de düğün-bayram havasına yakışır bir fotoğraf koymak istedim. Artık fotoğraflarımız albümlerde ve anılarda kaldı. Maalesef bir yılı aştı. Pandemi denen salgın hastalık. Artık yeni bir hayata alıştırılıyoruz. Evlerde izole yaşama. Ben de bir şey diyeceğim. Alışma Türkiye’m!    

      Ne diyor Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar, "Covid 19, laboratuvar ortamında grip virüsünün evrimleşmiş ve güçlendirilmiş halidir. 2030’daki yeni dünya düzenine hazırlık. ‘Zayıflar ölsün, iyi beslenip güçlü bağışıklık sistemi olanlar yaşasın’ politikasıdır. Bana evinde ölen bir tane insan söyleyin! ‘Neden hep hastanelerde ve ağır ilaçlar sonrasında böbrek yetmezliğinden, kalp krizinden ölüyor insanlar!’ Bunun gibi bir dünya yorum ve açıklama...       

      Dikkat ederseniz önce solunum yolları hastalığıydı. Şimdi damar hastalığı olmuş. Anlaşılan bu virüs vücudun her yerini gezecek. Ve biz bununla yaşamayı öğreneceğiz gidişat öyle.

      Pandemi gölgesinde bu bayram evlerdeyiz. Annemize, eşe dosta gitmek yasak maalesef. Başta hepimiz çok korktuk. Kapıyı açınca dışarıdan virüsler evlere yapışacak sandık. Poşetlerden, havlulardan oradan buradan geçecek. vs. vs.

      Ama öyle olmadığını, işin bayağı abartıldığını gördük. Bu süreçte insanlar evde oturdu. Gelir yok-gider çok. Evde kaç boğaz var doyacak. İşyerleri kapandı. Buralarda çalışanlar doğal olarak işsiz kaldı. Suriyelilerin maaşları tıkır tıkır yatıyor. Besleniyorlar bedavadan. Ülkemin vergisini ödeyen vatandaşlarına malum ‘iban’ verilerek "Biz bize yeteriz" hadi pamuk eller cebe denildi. Hâlâ süreç devam ediyor. Ve daha birkaç yıl daha devam edecek gibi görünüyor.     

      Biz bu süreçte hayata acısıyla tatlısıyla devam edeceğiz. Yaşamak için her zaman ümidimiz olacak. Şu an mevsim bahar ve aylardan Mayıs. Yaşamak için "Mayıs" bile yeter. Baharın ve bolluğun, bereketin, en güzel yeşilin ve en güzel mavinin ayı

    Ve Tanrının en güzel hediyesi “YAŞAMAK"

     Herkese iyi bayramlar…

gazeteci_ali09@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
09Kas

SEN HEP İÇİMDESİN

11Eyl

EFELERİN EFESİ

05Haz

HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMAK GÜZEL

18May

İÇİMİZDEKİ BAYRAK

11May

BU MAYIS HEP BAYRAM

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
uğur soğutma aş