3-3'lük Letonya maçının psikolojik etkileri - Prof.Dr. Ayhan ANIL

3-3'lük Letonya maçının psikolojik etkileri


    Merhaba dostlar...

    3-3'lük Letonya maçının 2 farklı öne geçilmiş olmasına rağmen psikolojik eksiklikler yüzünden 2 puan kaybıyla sonuçlanması hiç sürpriz olarak algılanmasın. 

    Lig başlangıcında arka arkaya alınan 3-4 galibiyete rağmen küme düşen takımların ibretlik istatistik verileri yeterince mevcut.

* Dünya kupası elemelerinin ilk 2 maçından 6 puan alınması sonrası ortalığa saçılan aşırı duygusallık, profesyonel ve rasyonel yaklaşım körlüğüne sebep olabilecekti, bu psikolojik tehlikeye hazırlanılmadığı anlaşıldı.

* Detaylara girip kimseyi incitmek veya felaket tellalığı yapmak istemiyorum. Ancak mental profesyonelleşme konuşunda olgunlaşma gerçekleştirilmeden, dünya futbolunda otorite olunamayacağı gerçeğini görmeye çağrı yapıyorum.

* Potansiyelimiz olmasına rağmen,  mental ihmaller yüzünden marka değeri oluşturamadığımızı sürekli yaşayarak görmek acı veriyor.

* Sızlanmadan, ağlaşmadan, başarı istikrarı ve markalaşmanın en önemli silahı olan interdispliner ruhsal bilimler çerçeveli güçlenme gerçekleştirilmedir. Zira uluslararası kurtlar sofrasında mental zaafiyetlerle pay kapmak hiç bir zaman mümkün olmadı, şimdi de değil ve hiç bir zaman da olmayacak !!!

   Saygılarımla...

dranil@gmx.de

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Nis
01Nis
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
uğur soğutma aş