Performans ve başarı psikolojisi - Prof.Dr. Ayhan ANIL

Performans ve başarı psikolojisi


Merhaba dostlar.

Tüm akademik kariyerini Almanya'da yapmış bir interdisipliner ruhsal bilimler uzmanıyım. Almanya'da uzun yıllar özel psikoloji klinik çalışmalarımın yanında kurumsal eğitmen, süpervizör ve consulting programlarım da oldu ve halen devam ettirmekteyim.

Spor psikolojisi ve pedagojisini, psikolinguistik akademik birikim ve pratikle birleştiren bir akademisyen olarak, interdisipliner bir vizyonla futbolcu ve klüp ruhuna kesintisiz güncellenen inovatif katkılar sağlanmasının gerekliliğine inanmaktayım.

Futbolcu psikolojisi, psikolojik gelişimi, form grafiği takibi, takım motivasyonu, özgüven gelişimi, başarı-kriz ve stres dönemlerinin profesyonel yönetimi, Antrenörlere psikolinguistik yöneticilik stratejileri kazandırılması, tüm kadro oyuncularının ayrı ayrı psikopatolojik taramadan geçirilmeleri ve kesintisiz terapödik taramaları olmazsa olmaz ihtiyaç alanları olarak günümüz futboluna kendini dayatmaktadır.

Psikoloji, pedagoji, psiko-pedagoji, linguistik ve psikolinguistik bilimlerinin rehberliği önümüzdeki dönemin futbolundaki ivme için daha büyük hedeflerin anahtarları olacaktır.

Özellikle kendisinden her daim istikrarlı bir yüksek performans beklenen profesyonel futbolcunun psikolojik, psikolinguistik, psikomotorik, sosyalpsikolojik çerçevede güçlendirilmesi, mental kondisyonunun yükseltilmesi ve korunması, çok özel, hassas ve derinlikli bir interdisipliner bütünsellikle sağlanabilir. Biz bunun akademik derinlikle pratiğe geçirilmesinin vizyoneriyiz.

Profesyoneller 12 ay/52 hafta desteklenmeye muhtaçtırlar.

Hatta bir takımın gerekli görünen bazı oyuncularının sezon öncesi ve akışında, takımdan ayrı birkaç günlük özel psikolojik kampa gönderilmesi bile (özel çalıştırıcı desteğiyle fizik kondisyon etkinliği kesintiye uğratılmadan) oldukça verimli olmaktadır. Futbolcunun mental gücüne yapılacak yatırım, transfer bedelleri, sezon içi primler, sakatlıklar, form düşüklükleri vs. ile kıyaslandığında, mali açıdan oldukça düşük ölçekli olmasına rağmen, performans hedeflerinin en önemli anahtarıdır!

Unutulmasın;

Futbolcunun performansını ayakları değil, beyni belirler!

Alman ekolünde interdisipliner know-how birikimimiz, Avrupa'dan mesleki tecrübemiz, ve inovatif vizyonumuzla ülkemiz futboluna da katkı sunmak isteriz.

Vizyoner, inovasyonel ve güncel bilimsel yöntemlere ilgi duyan, kooperasyona açık klüp yapıları, ciddi menajerler ve bizzat profesyonel futbolcuların kendileri partlerimizdir, yol ve hedef arkadaşlarımızdır. İlk danışmanlık oturumundan itibaren partnerlerimiz çok özel, güven ve mahremiyet çerçeveli bir işbirliğinin taraflarıdır.

Görüşmek ümidiyle...

dranil@gmx.de

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Nis
01Nis
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
uğur soğutma aş